Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc

26 Feb 2010, 11:19

si eu am deteriorat la fosta masina o garnitura,am strans putin mai tare surubul pt ca aveam un ''luft'' intre bara stop si aripa.
am remediat problema prin inlocuirea garniturii rupte cu cea de la lampa de fabrica.
totusi e de retinut ca multe produse vin si cu defecte de fabrica,la golf am patit-o cel mai des ,iar la leon 1p vedeti cat de bine si uniform sunt lipite farurile si stopurile
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc

26 Feb 2010, 13:34

intamplator am dat peste feedback-ul lui dox99(dorin) pe un alt forum unde activez si eu
omul,colegul nostru e de cuvant sau cel putin asa il recomanda cei care au luat diverse de la el(si nu e unul singur care o spune,ci mai multi)

in concluzie,nu vreau sa se inteleaga ca incerc sa iau apararea cuiva ,dar e posibil ca respectivul produs sa fi avut vreun defect de fabricatie sau sa se fi intamplat sa existe o greseala la montaj(cum am patit-o si eu la golf)...unde nu e clar vina vanzatorului.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
nmihai67
Michel-Angelo
Mesaje: 1568
Membru din: 27 Sep 2008, 18:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc

18 Iun 2010, 13:37

Ai ca asta e buna, una rece si una calda.
As vrea sa-mi iau faruri de la el , dar acum sunt in pod !!
Oricum eu am un principiu de la care nu prea ma abat, cel putin in Romania la vanzatori privati.
Marfa trebuie vazuta inainte de cumparare...asta poate fi mai scump, dar nu ai dureri de cap si buzunare goale.

Ca si sfat, alte cluburi mai se aduna cativa impreuna ce vor a achizitioneze bunuri de la respectivul, iar unul se duce dupa ele !!
Dar pentru asta trebuie multa , foarte multa comunicare !

Ce sa fac, o sa fac un drum :drive pana la Tg Mures...imparte cineva cu mine motorina ? :tongue :tongue
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc

18 Iun 2010, 18:19

Eu zic sa stai linistit si sa inchei tranzactia cu omu!
Am facut o afacere cu el, care poate nu as fi facut-o nici cu un vecin de bloc (da, recunosc, umpic inconstient si eu). I-am trimis banii in cont (aprox. 1000 de lei), urmand ca, atunci cand primeste banii, sa-mi puna marfa la curier! Asa a si fost, fara nici o zi de intarziere!
Acuma, fiecare face cum crede cu banii lui, insa acest baiat din Tg. Mures mi-a dovedit ca mai exista si oameni de cuvant
 
dox99
Mesaje: 4
Membru din: 30 Ian 2009, 13:38

Re: Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc

19 Iun 2010, 16:26

se pare ca acest client nemultumit e singurul de pe toate forumurile si pe unde a mai scris el.
concluziile le trage fiecare. uneori reclama negativa e mai buna decat cea pozitiva. nu pot decat sa-i multumesc pe acesta cale lui Lucian ca mi-am facut prieteni noi si chiar si clienti. recunosc ca am trimis si marfa si nu a mai ridicat-o nimeni de la curierat asta tot multumita lui. dar asa e in afaceri mai si pierzi
bafta tuturor
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7620
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc

19 Iun 2010, 22:14

Tot nu am inteles de ce nu ai vrut sa returnezi banii omului daca marfa a fost de proasta calitate...
Poti sa vinzi pe alte forumuri, aici nu.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori