Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

22 Mar 2009, 17:43

nickydobreanu scrie:
Aky_17, iti dorim succes, vezi ca ai in sectiunea dealerilor o oferta de luam in seama, adica un discount maricel la Leon. Succes!
Mie la masina mea imi place bordul (va mint). Si nu imi plac puterea, cuplul si culoarea (iar va mint).

Bordul Nicky , este in felul lui ,parerea mea , genial prin simplitatea , austeritatea de care da dovada , gadgeturile nu-si au loc intr-o masina sport .................de ce nu va-ti luat Golf?
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

22 Mar 2009, 17:51

The teacher scrie:
nickydobreanu scrie:
Aky_17, iti dorim succes, vezi ca ai in sectiunea dealerilor o oferta de luam in seama, adica un discount maricel la Leon. Succes!
Mie la masina mea imi place bordul (va mint). Si nu imi plac puterea, cuplul si culoarea (iar va mint).

Bordul Nicky , este in felul lui ,parerea mea , genial prin simplitatea , austeritatea de care da dovada , gadgeturile nu-si au loc intr-o masina sport .................de ce nu va-ti luat Golf?


Cristi, ce e asta? Flori de Mucigai? :P Nu am nici lumina la torpedou, mama ei de treaba, masina de peste un miliard de lei vechi. Golf GTI Ed. 30 avea doar 230CP si era prea comuna (Leon's Exterior Design Rules), si R32 e motor mare (si prost) si nu ne place (nu mai zic de preturi). Tu de ce nu ti-ai luat Subaru? :lol: :lol: :lol:
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

22 Mar 2009, 20:06

nickydobreanu scrie:
The teacher scrie:
nickydobreanu scrie:
Aky_17, iti dorim succes, vezi ca ai in sectiunea dealerilor o oferta de luam in seama, adica un discount maricel la Leon. Succes!
Mie la masina mea imi place bordul (va mint). Si nu imi plac puterea, cuplul si culoarea (iar va mint).

Bordul Nicky , este in felul lui ,parerea mea , genial prin simplitatea , austeritatea de care da dovada , gadgeturile nu-si au loc intr-o masina sport .................de ce nu va-ti luat Golf?


Cristi, ce e asta? Flori de Mucigai? :P Nu am nici lumina la torpedou, mama ei de treaba, masina de peste un miliard de lei vechi. Golf GTI Ed. 30 avea doar 230CP si era prea comuna (Leon's Exterior Design Rules), si R32 e motor mare (si prost) si nu ne place (nu mai zic de preturi). Tu de ce nu ti-ai luat Subaru? :lol: :lol: :lol:

Nicky , acest Seat , are dupa mine cel mai elaborat si studiat , cel putin din privinta mea , post de conducere , asa ergonomic , si de bine pozitionat , nu am mai intalnit si am mai condus masini , crede-ma , la Subaru te impresioneaza forta bruta , si alte chestii , dar ca si post de conducere este de vis , nu cred ca ma pot simti mai bine in alta masina , pozitie picioare , comenzi , totul este gandit bine, ...................iubesc masina asta chiar dac nu are 240 de cai ci doar "sasa cai "
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

22 Mar 2009, 20:13

6 cai ... dar si aia frumosi!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2572
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

23 Mar 2009, 09:25

Cel mai mult mi-a placut si imi place forma caroseriei.
Cordoba, este un dintre cele mai reusite masini in trei volume, scoasa dintr-o masina in doua (Ibiza).
Persoana care a ales intr-un final masina a fost nevasta-mea, care dupa ce a studiat toate ofertele a tras concluzia: "tu nu vezi ce fund frumos are masina asta". :lol:
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

25 Mar 2009, 15:54

vad ca se vorbeste mult despre bordul leonului.recent m-am urcat intr-un mitsubishi lancer...ala e bord urat,simplu si fara nicio linie
sau mai hidos mi se pare cel de pe C4

incep sa-i vad si eu frumusetea leonului... :D :roll:
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Sylver
Mesaje: 740
Membru din: 12 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

26 Mar 2009, 16:54

Pai tie oricum nu iti placea culoarea, nu tot bordul:) Eu inca mi-as schimba culoarea in argintiu, daca as gasi pe cineva sa faca asta in mod profesional.
Black Leon benzinar

 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

26 Mar 2009, 22:41

asa e ,initial nu-l inghiteam
m-am mai consolat cand am vazut ce borduri au alte marci
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
darainvincible
Mesaje: 135
Membru din: 29 Iun 2008, 17:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

13 Mai 2009, 22:52

E extensia corpului şi simţurilor mele. Fără reţineri, doar putere. Gândurile devin acţiuni, instinctul le domină. Respirând, aşteptând, anticipând. Atracţia este peste tot şi nu-i rezist. Mulţumesc fiara.

Nu, nu e reclama la Seat, e ceea ce-mi place mie la Ibiza. Face ce vreau eu, parca uneori anticipandu-mi miscarile. Si sunt dependenta de coordonarea asta perfecta, orice drum e pentru mine o tentatie, vreau sa o conduc mai mult si mai mult si mai mult. Cam de-asta "I'm taking the long way home" in fiecare seara.

Si cele doua linii curbe de pe capota care ii formeaza boticul imi spun ca nu e o simpla masina. E un animalut sau o fiara, in functie de nevoile mele.
Ibiza Rock'n'Roll, 2008, 1.4 85CP, B 83 PZL
We miss that touch so much, that we CRASH into each other, just so we can feel something
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

14 Mai 2009, 13:52

darainvincible scrie:
E extensia corpului şi simţurilor mele. Fără reţineri, doar putere. Gândurile devin acţiuni, instinctul le domină. Respirând, aşteptând, anticipând. Atracţia este peste tot şi nu-i rezist. Mulţumesc fiara.

Nu, nu e reclama la Seat, e ceea ce-mi place mie la Ibiza. Face ce vreau eu, parca uneori anticipandu-mi miscarile. Si sunt dependenta de coordonarea asta perfecta, orice drum e pentru mine o tentatie, vreau sa o conduc mai mult si mai mult si mai mult. Cam de-asta "I'm taking the long way home" in fiecare seara.

Si cele doua linii curbe de pe capota care ii formeaza boticul imi spun ca nu e o simpla masina. E un animalut sau o fiara, in functie de nevoile mele.


foarte frumos spus :)
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

15 Mai 2009, 10:08

M-a atras aspectul exterior. Asta inainte de a lua hotararea de a schimba masina. Iar cand a fost sa schimb, am studiat mai multe masini si pana la urma tot inima a decis. Nu stiu cat de bine am facut, ca imi vine sa ma dau cu capul de pereti in oras si sunt in al noualea cer cand sunt la munte (si asta e destul de rar :( ).
Imi plac scaunele (cele sport) care ofera o sustinere foarte buna, mai ales in curbe cand in mod normal ai ajunge lipit de geamul lateral sau gramada peste pasagerul din dreapta.
Imi plac stabilitatea in curbe si precizia/raspunsul directiei.
Nu ma deranjeaza simplitatea bordului ci doar calitatea plasticelor.
Imi place forta si comportamentul motorului.
Imi place volanul, care imi ofera mai multe posibilitati de priza.
Putin imi pasa de existenta luminii in torpedou (il deschid la 3 luni).
Imi place ca e galbena si nu am probleme in a o gasi in parcare :D
Imi place ca multi rad ca e o "copie ieftina" a golfului, dar isi schimba parerea dupa ce ajung sa se plimbe cu ea.

Sa zic si ce ma deranjeaza. Calitatea geamurilor, care dupa numai 1.5 ani sunt zgariate mai rau ca la masini mult mai vechi. Nu imi place montantul A care iti ia mult din vizibilitate. Nu imi place ca sunt plin de greierasi (de vina fiind si calitatea drumurilor). Nu imi place calitatea stergatoarelor, care pe ploaie nu prea isi fac treaba. Antifonarea, la viteze mari zgomotul este destul de deranjant, asta la drum lung si tot din aceasta cauza felul cum se aude puntea spate la trecerea peste denivelari/gropi. Ma deranjeaza ca nu exista chederul exterior la geamuri, fiind doar acea pasla care se imbiba foarte tare de praf si zgarie geamurile la deschidere/inchidere.
 
gica
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2009, 14:07
Localitate: Bucuresti

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

15 Mai 2009, 15:04

Imi place ca multi rad ca e o "copie ieftina" a golfului, dar isi schimba parerea dupa ce ajung sa se plimbe cu ea.


aici ai cea mai mare dreptate...ce bine ma simt knd ii vad k raman cu gura cascata :mrgreen:
 
Avatar utilizator
ram84
Mesaje: 783
Membru din: 01 Apr 2009, 12:30
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti-Titan

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

15 Mai 2009, 16:07

La masina imi place foarte mult design-ul exterior si cum ma simt la volan....si nu in ultimul rand pretul :D
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941
 
Avatar utilizator
Travis
Mesaje: 76
Membru din: 08 Noi 2008, 02:20
Localitate: Oradea
Contact:

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

15 Mai 2009, 17:55

Mi-a placut de cum am vazut-o, chiar cand s-a lansat ... cred ca din cauza asta am comandat-o direct, fara sa fac vreun drive test :D.
Imi place in mod special volanul si bordul(culorile) si subscriu si la ce a spus domn' profesor referitor la pozitia la volan :). Despre sonorizarea standard, numai cuvinte de lauda.
 
Avatar utilizator
Vlad_TNS
Mesaje: 1229
Membru din: 22 Noi 2008, 21:38
Localitate: Bucuresti

Re: CE VA PLACE CEL MAI MULT LA MASINA VOASTRA?

17 Mai 2009, 22:21

jantele
Ex: 2008 Seat Ibiza 6L Glow Orange
2001 Honda Civic Type-R EP3 Nighthawk Black
2002 VW Lupo 3L Silver

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori