Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Popescu adelin
Subiect Autor
Mesaje: 5
Membru din: 23 Ian 2020, 16:26

Probleme stop ceata

23 Ian 2020, 16:33

Buna ziua.
Am sa descriu pe scurt problema mea ....detin seat altea 2005 1.9 si de vreo saptamana am ur problema... initial am crezut ca am bec faza scurta ars .. cnd pui modul in faza scurta sta 4 sec aprins si se stinge asta una stop pe frana si pozitie numai am partra stanga si inclusiv am martor de bec ars ghiciti este vb de cel de ceata stop dar interesant este eu stiu ca sunt in legatura toatr dar cu modul pe zero si motor oprit eu am 12v in soclul de ceata .. am scos sig pe rand normal tre sa dispara tensiunea am incercat si cu cele de la motor nik am pus vag pe ea si spune far faza scurta fir la masa sau ceva de genul deci daca aveti habar help me ptr ca eu am capiat nu dau de fir am verificat masa triple nou nout
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Probleme stop ceata

23 Ian 2020, 21:03

E curios ca ai pus punct după "buna ziua", însă în rest au curs cuvintele din tine ca diareea in epidemie de dizenterie...

Folosește te rog semne de punctuație si împarte ideile în propoziții coerente. Ca sa putem sa iti dăm un răspuns la problemele tale, nu doar să ne minunăn de calitatea învățământului primar din România...
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Popescu adelin
Subiect Autor
Mesaje: 5
Membru din: 23 Ian 2020, 16:26

Re: Probleme stop ceata

23 Ian 2020, 22:18

Eu cred ca ai inteles ce spun .
Daca vrei sa ajuti.fa-o si nu tine lectii de dictie sau gramatica
 
Popescu adelin
Subiect Autor
Mesaje: 5
Membru din: 23 Ian 2020, 16:26

Re: Probleme stop ceata

23 Ian 2020, 22:19

Si te rog sa raspunzi doar daca esti electrician . Daca esti doar tu admine mai bine da block sau lasa loc la altii sa dea raspuns nu ma loa pe mine cu punct si virgule
 
Avatar utilizator
Vw_g60
Mesaje: 453
Membru din: 27 Aug 2011, 21:27
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme stop ceata

24 Ian 2020, 23:03

Dar de ce sa nu te ia cu punct si virgula? Ti se pare normal sa fi agramat? Felul in care te exprimi denota cat de mult te respecti pe tine, iar tu nu prea dai doi bani pe tine din ce se vede, de ce ar da altii mai mult sau s-ar obosi sa iti raspunda?

P.S. Daca iti cereai scuze pt scrierea fara noima poate primeai un sfat, asa sper sa primesti un block "domnule" draga.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori