Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 
Avatar utilizator
cosminidis
Subiect Autor
Mesaje: 322
Membru din: 07 Aug 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Leonica galben Style 2.0 TDI CR DSG

06 Ian 2012, 16:44

Pt RNS 310 vorbeste cu Cosmin, el are la fel. Din cate auzisem exista un update si pentru SMS 2.0, poti sa verifici cu Cosmin.
Limba română: terms of use - http://diacritica.wordpress.com/2009/08/10/limba-romana-terms-of-use/

Seat Leon Style 1P 2.0 TDI CR (CFHC) DSG 140 CP Crono Yellow
Seat Leon Style 5F 1.2 TSI 110 CP Tornado Red
 
C_kst
Mesaje: 1224
Membru din: 16 Aug 2008, 11:14
Localitate: Bucuresty

Re: Leonica galben Style 2.0 TDI CR DSG

11 Apr 2012, 15:12

In legatura cu,cusaturile,am vazut discutie mai veche,cum a spus si alexx,sunt cusaturi date peste cusaturile originale,doar facute modele diferite la volan,inversate/impletite sau etc,depinde de fiecare volan in parte cum are cusatura originala,aceeasi treaba si la scaune...in timp ce sa zic,la mine la leon le-am avut timp de 1 an cusaturile,scaune,bancheta,husa schimbator si volan,si pot spune sincer doar la volan s-a desprins in spate la imbinari dupa atata timp,atingeri,folosire,etc....cer scuze pt colegii care le-am mai facut daca au avut ceva prob dupa ce am facut,in timp,desi nu cred,ca am lucrat la alte pers mai atent decat la mine.

Frumoasa masinuta,si interiorul,am mai primit de-a lungul timpului mesaje sa fac interioare dar nu am chiar asa de mult timp incat sa ma apuc si sa termin un interior complet,cel putin scaunele si bancheta tre' sa ne vdm 2 zile la rand,si sa am cateva ore de munca pe zi pt asta,volanul tine in jur de 4-5 ore

Nu mai fac de anul trecut din primavara ,,cusaturi'' dar mai vb,si ne intalnim pe viitor si ma apuc,nu e prob.

Nu am vazut chiar asa bine in pozele postate de u la interior,ai un singur rand de cusatura pe scaun nu ?? adica o singura linie

Si am citit ca intrebai de ceara,eu sunt mai nebun pe detalii de exterior/interior si incerc de ceva timp destule produse de detailing,cam ce e mai bun pe ,,piata''.......

Iti recomand.....ca ceara lichida cea de la Sonax sau Optimum,sunt f bine

Si ca ceara pasta/crema...Sonax xtreme brilliant wax sau de la Smartwax Pink wax

Costa ceva mai mult,dar fac treaba :wink:
Detailing Interior - pt cine vrea sa readuca interiorul la viata viewtopic.php?f=96&t=12464&p=270513#p270513
 
Avatar utilizator
cosminidis
Subiect Autor
Mesaje: 322
Membru din: 07 Aug 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Leonica galben Style 2.0 TDI CR DSG

12 Apr 2012, 16:36

Super, multumesc fain de lamuriri.
1. Legat de cusaturi - mai mult pentru volan si husa schimbator ma intereseaza. La scaune este intr-adevar complicat, nu ma bag deocamdata, plus ca imi place oarecum asa cum sunt. Cu volanul este altceva, mi-ar placea unul original de FR, dar costa prea mult.
2. Legat de exterior / interior, eu am luat Turtle cu Teflon (dar nu am dat inca), ONR ca lubrifiat si argila (dar nu am dat inca), un Sonax pt jante (ala care le face rosii, dar nu am dat inca :) ), prosop Myracle Dry Ultra (dar nu l-am folosit inca), si Turtle Ice pt ceruit ocazional (pe asta l-am folosit o data). Urmeaza Collinite 476s sau JetSeal 109 si eventual o masina orbitala.
Pentru interior nu am luat nimic, ce imi recomanzi? De unde iti faci provizii, de la Colin?
Limba română: terms of use - http://diacritica.wordpress.com/2009/08/10/limba-romana-terms-of-use/

Seat Leon Style 1P 2.0 TDI CR (CFHC) DSG 140 CP Crono Yellow
Seat Leon Style 5F 1.2 TSI 110 CP Tornado Red
 
C_kst
Mesaje: 1224
Membru din: 16 Aug 2008, 11:14
Localitate: Bucuresty

Re: Leonica galben Style 2.0 TDI CR DSG

13 Apr 2012, 01:44

Sa iti spun ceva sincer,care se vede live la ochi asta sau si in poze,cusaturile se vad bine pe volan si husa schimbator,dar pe scaune se vad cel mai bine,ca patrunde ata aia/cusatura in scaun si ai impresia k e de fabrica asa si da mult efect,poti vedea si pozele si video de pe topicul meu cand faceam.

Sonax pt jante,e tare solutia

Am pe cineva care imi aduce produse destule pe comanda

Pt buza polisata/cromata si ornament toba cromata folosesc autosol metal polish,recomand,readuci la viata tipsul la evacuare,poti scoate si rugina,si previi sa mai apara

Pt interior eu folosesc acum Bmw interior care cleaner,care e bun pt suprafete textile,presuri mocheta,plafon,marginile din textil,si pt plastic,bord,etc,f multumit.

Produsele de la bmw,sunt facute defapt de Sonax,asa ca poti folosi pt interior....pt plastice,bord,ornamente si etc...Sonax Extreme cockpit cleaner,lasa aspectul de fabrica,cel mat....

Sonax interior cleaner....pt suprafetele textile,scoate pete si etc

Folosesc si eu destule produse si mai imi comand unele intr-o sapt,2...pt fiecare parte a masinii,e o boala :D
Detailing Interior - pt cine vrea sa readuca interiorul la viata viewtopic.php?f=96&t=12464&p=270513#p270513
 
Avatar utilizator
liq
Mesaje: 207
Membru din: 24 Dec 2008, 19:08
Localitate: Cernavoda

Re: Leonica galben Style 2.0 TDI CR DSG

13 Apr 2012, 07:10

merita si pe scaune, eu dupa ce am vazut ce treaba buna a facut c-kst am decis sa cos si eu, munca e titanica mai ales la scaune, nu ca ar fi dificil dar este de migala, te sfatuiesc sa faci si scaunele daca tot te vrei cusaturi. satisfactia la final este incomparabila.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori