Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Avatar utilizator
pabl05
Subiect Autor
Mesaje: 155
Membru din: 22 Iul 2009, 13:36
Localitate: Bucuresti, sect care este 5
Contact:

Re: Primul leon facelift?

19 Oct 2009, 10:18

CataLIYna scrie:
stickerul unde l-ai pus?

pe partea stanga...pe partea soferului pe usa de portbagaj... uitete mai sus in pagina :lol: mai am 2 stickere de rezerva :roll: :oops:
seat leon1.9tdi Imagine
 
Avatar utilizator
patzaichin
LEONidas
Mesaje: 1717
Membru din: 22 Sep 2009, 21:08
Localitate: Bucuresti

Re: Primul leon facelift?

21 Oct 2009, 21:31

Bine ai venit....desi cam tarziu...dar sa iti urez si eu ce se ureaza :))
Multi km PERFECTI! :P
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine
 
Avatar utilizator
pabl05
Subiect Autor
Mesaje: 155
Membru din: 22 Iul 2009, 13:36
Localitate: Bucuresti, sect care este 5
Contact:

Re: Primul leon facelift?

22 Oct 2009, 11:54

multumesc multumesc :bounce:
seat leon1.9tdi Imagine
 
zengy
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Primul leon facelift?

24 Oct 2009, 11:32

Felicitari pentru masinuta, este deosebita, o alegere foarte inteleapta varianta reference, urmeaza sa-mi achizitionez si eu acest facelift cat de curand tot in echiparea reference, voi opta pentru 1.4 tfsi 125 pentru ca am condus 1.4 tsi 122 si stiu ce poate, imi permit sa afirm foarte clar ca faceliftul este peste fata de variante pre facelift, atat in varianta normala dar mai ales cea cupra / fr, nu inteleg de ce majoritatea resping faceliftul pentru fr / cupra, mie mi se pare mult imbunatatit mai ales bara fata...oricum e parere personala...inca ceva pentru cei care au vazut masina doar in poze, sa stiti ca ea arata mult mai bine in realitate, iar despre oglinzi, la fel arata mult mai bine in realitate, ele fiind mult mai mici decat in poze, nu sunt deloc disproportionate sau haotice cum au fost calificate, se incadreaza perfect tendintei noi impuse de facelift...
 
Avatar utilizator
pabl05
Subiect Autor
Mesaje: 155
Membru din: 22 Iul 2009, 13:36
Localitate: Bucuresti, sect care este 5
Contact:

Re: Primul leon facelift?

25 Oct 2009, 11:12

ehe si eu as fi vrut 1.4tsi numa k trebuia sa astept din iulie pana in noiembrie pt el si mam reorientat :D bafta si cand vine masinutza sa o aduci la intalniri sa nu mai fiu io singurul facelift de pe acolo :lol:
seat leon1.9tdi Imagine
 
zengy
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Primul leon facelift?

25 Oct 2009, 14:24

pabl05 scrie:
ehe si eu as fi vrut 1.4tsi numa k trebuia sa astept din iulie pana in noiembrie pt el si mam reorientat :D bafta si cand vine masinutza sa o aduci la intalniri sa nu mai fiu io singurul facelift de pe acolo :lol:


Pai momentan nu mai este problema cu acest motoras, fiind foarte cautat au marit productia, cand am fost saptamana trecuta erau vreo 4 disponibile pe stoc dintre cele la oferta speed, insa mai trebuie sa astept cateva zile pana mi se clarifica o problema si voi merge apoi sa-mi aleg una, intre timp au spus ca se va mari stocul deci voi avea de unde sa aleg poate reusesc sa gasesc ceva si cu esp, climatronic si comenzi audio...

Referitor la intalniri din pacate e cam dificil pentru ca nu sunt din Bucuresti, insa cine stie poate voi putea sa vin vreodata cand va fii intalnirea mai aproape de casa: Sibiu :) Oricum sunt sigur ca vor mai aparea si alti membrii cu facelift cat de curand, oferta e destul de tentanta pentru o masina cu strictul necesar in dotarea standard!
 
zengy
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Primul leon facelift?

25 Oct 2009, 14:45

pabl05, cum se prezinta tapiseria de pe reference, pare de calitate, scaunele au destula sustinere laterala sau s-ar merita niste scaune sport in locul lor?

Mersi

 
Avatar utilizator
pabl05
Subiect Autor
Mesaje: 155
Membru din: 22 Iul 2009, 13:36
Localitate: Bucuresti, sect care este 5
Contact:

Re: Primul leon facelift?

25 Oct 2009, 23:23

tapiteria si interioru ....volanu sunt de calitate mult mai buna k la precedentul...
scunele de pe reference ... io unu prima oaara am zis k sunt sport tocmai k au o sustinere laterala f buna.
cel mai bine o sa vezi atunci cand te vei sui intr-una din ele la dealer... :D bafta
seat leon1.9tdi Imagine
 
alicia
Mesaje: 486
Membru din: 25 Mar 2009, 11:28

Re: Primul leon facelift?

25 Oct 2009, 23:44

bineaivenit sa o stapanesti sanatos.....ai grija de ea si ea de tine :D
 
Avatar utilizator
pabl05
Subiect Autor
Mesaje: 155
Membru din: 22 Iul 2009, 13:36
Localitate: Bucuresti, sect care este 5
Contact:

Re: Primul leon facelift?

29 Oct 2009, 00:02

thank you :D
seat leon1.9tdi Imagine
 
Avatar utilizator
CataLIYna
V.I.P.
Mesaje: 4275
Membru din: 09 Feb 2009, 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Primul leon facelift?

29 Oct 2009, 11:35

Paul.. sorry pt vinerea trecuta.Sper ca vinerea asta sa vii mai devreme si sa nu mai fii asa obosit!!
 
CIOBY R H U
Mesaje: 618
Membru din: 08 Mai 2009, 22:57
Localitate: CONSTANTA

Re: Primul leon facelift?

29 Oct 2009, 19:58

sincer nu imi place leon cu facelift.si nici interioru de ibiza nu ma incanta.poate putin spatele...acum nu trebuie sa te superi pe mine,e o parere personala si in al doilea rand tu esti aici sa accepti si laudele dar si criticile. p.s.toate felicitarile pt motor...e de nota 20 :bounce: salutare si drumuri bune
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND
 
zengy
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Primul leon facelift?

29 Oct 2009, 22:33

Pabl05 ai cumva idee daca existau si masini in aceasta oferta care sa fie dotate cu climatronic? Ma pregatesc sa imi fac si eu comanda insa din cate am vazut la configurator nu poti sa pui climatronic pe versiunea reference - asta ma cam sperie pentru ca imi doream aceasta optiune foarte mult :x
 
Avatar utilizator
pabl05
Subiect Autor
Mesaje: 155
Membru din: 22 Iul 2009, 13:36
Localitate: Bucuresti, sect care este 5
Contact:

Re: Primul leon facelift?

29 Oct 2009, 23:57

CataLIYna scrie:
Paul.. sorry pt vinerea trecuta.Sper ca vinerea asta sa vii mai devreme si sa nu mai fii asa obosit!!

hai k maine ies la 3 de la munca deci vin 90% :bounce:
seat leon1.9tdi Imagine
 
Avatar utilizator
pabl05
Subiect Autor
Mesaje: 155
Membru din: 22 Iul 2009, 13:36
Localitate: Bucuresti, sect care este 5
Contact:

Re: Primul leon facelift?

30 Oct 2009, 00:00

zengy scrie:
Pabl05 ai cumva idee daca existau si masini in aceasta oferta care sa fie dotate cu climatronic? Ma pregatesc sa imi fac si eu comanda insa din cate am vazut la configurator nu poti sa pui climatronic pe versiunea reference - asta ma cam sperie pentru ca imi doream aceasta optiune foarte mult :x

uitete sus de tot pe pagina cu rosu e numaru lu bamse / remus costache de la porsche bucuresti vest... El mia vandut masina deci...dak vrei sunal si intreabal pe el k e cel mai indicat sati raspunda la intrebare :D
seat leon1.9tdi Imagine
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori