Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 53
 
Avatar utilizator
el_ovy
HVN
Mesaje: 917
Membru din: 29 Noi 2007, 14:19
Localitate: Bucuresti

15 Feb 2008, 13:21

Frumoasa foc masina... :headbang:
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White
 
Avatar utilizator
adrian_c
Mesaje: 22
Membru din: 06 Dec 2007, 14:11
Localitate: Bucuresti

15 Feb 2008, 13:27

Hai sa incerc sa lamuresc eu lucrurile. Cred ca "pacaleala" despre suspensia reglabila electronic vine de la fraza din lista de optiuni "suspensie cu setare specifica" care de fapt se traduce astfel:
-amortizoare sport (mai dure fata de un leon normal)
-arcuri mai scurte (garda la sol mai mica cu 15 mm fata de leon normal si mai mica cu 7 mm fata de versiunea FR) sper ca mi-am adus bine aminte valorile.
Precizez ca nu este absolut nimic reglabil.

Referitor la insertiile de carbon nu stiu ce sa zic, probabil ca este vorba de asemanarea de la distanta a designului si nu despre materialul in sine.

Astept confirmarea.
Seat Leon Cupra 2.0 TFSI 240 CP
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

15 Feb 2008, 14:13

Aceeasi parere o am si eu ca si tine adrian_c, insa cel mai bine este sa asteptam confirmarea proprietarului.
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

15 Feb 2008, 15:40

Xel'Naga scrie:
parerea mea ca astfel de GLUME nu isi aveau rostu, sau poate persoana crede ca vb cu cineva care ieri si-a luat carnet !! credeam ca este un forum mai serios !! :idea: :arrow:


Sper din tot sufletul ca forumul e unul serios si sunt convins ca exista oameni care chiar se pricep si stiu despre ce vorbesc cand e vorba de masini Seat. Din pacate, tu nu esti unul dintre ei. Imi insulti inteligenta, a mea si a catorva oameni de pe aici cand vorbesti de dotarile Leonului tau. Sunt de domeniul SF-ului suspensia reglabila, bordul de carbon si toate balivernele alea pe care le-ai nascocit. Ma bucur sincer pentru tine ca esti posesorul unei asemenea bijuterii insa nu cred ca e asta locul potrivit sa te lauzi cu niste chestii pe care masina ta NU le are. Poate ca am exagerat cu misto-ul, recunosc. Insa daca nu te pricepi nu e rusine sa intrebi. Nu detalia elemente pe care nu le cunosti, pentru ca te pui intr-o situatie penibila si implicit ridiculizezi tot forumul asta. E alegerea ta..
So...bucura-te de Cupra ta, sa nu ai parte de incidente si daca ai vreo nelamurire nu ezita sa intrebi, pentru ca "Errare humanum est".
Bafta!
 
Avatar utilizator
Bogdan
Mesaje: 542
Membru din: 27 Noi 2007, 18:25
Localitate: Bucuresti

15 Feb 2008, 16:17

Bai baieti...de la mistouri d-astea ieftine pot iesi discutii si flameuri de 3 lei care nu isi au rostu aici
Tot ce inseamna misto sau offtopic de acum incolo va fi sters..
@Xel'Naga...sunt sigur ca nea Ghita a zis-o foarte in gluma si nu are nimic personal cu tine. Asteptam cu totii poze detaliate, cu seatul tau..
PS: Sa-l stapanesti sanatos si fara nici un fel de probleme.

@Ghita,referitor la ultimul tau post... ai rabdare sa ne arate ppoze cu ce are si ce n-are. Poate ca a fost informat prost, asta nu inseamna ca vrea sa insulte inteligenta cuiva sau sa ia la misto.. Hai sa nu ne mai infierbantam atat pt ca nu te-a jignit nimeni cu nimic, si pari un pic deranjat doar de simpla existenta a acestui topic.

Si inca ceva ghita(sau celofan), daca cineva e prost informat, este luat de val sau mai stiu eu ce,si scrie o prostie, o aberatie aici, asta nu inseamna ca face forumul de ras sau ridiculizeaza pe cineva...Esentialul este sa existe cineva care sa il lamureasca intr-un fel sua altul, nu prin mistouri nu prin topicuri acide si afirmatii fara rost. Cu o atitudine si o gandire de genul o sa se ajnga sa nu mai posteze nimeni nimic pentru ca exista un mare risc prin care poate fi ridiculizat de restul, ceea ce aici nu se va intampla. Pe alte forumuri exista chestia asta, de ti-e si frica s aintrebi ceva.. ei bine, aici nu se va intampla asta!!!
Octavia 3 Elegance, 2.0TDI, DSG, Black Pack
C4 Coupe '05
KartingClub | ClubC4 Romania | DS Spirit | MotorSportNews
 
Avatar utilizator
blowwind
Mesaje: 113
Membru din: 04 Ian 2008, 20:59
Localitate: Bucuresti
Contact:

15 Feb 2008, 18:55

xel'naga nu s`a laudat cu toate chestiile alea...asa a fost si el informat la randul lui...NU EL A COMANDAT MASINA...MASINA A FOST COMANDATA DE UN DIRECTOR DE LA PBV(din cate imi aduc aminte) IAR ACELA L`A INFORMAT PE XEL`NAGA DE ACESTE OPTIUNI....asa ca va rog ... frumos...mai ushor cu ciocarlia...nu cred ca avem nevoie de "agitatori" pe forum...
Imagine
Honda Accord 2.4 - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT
www.streetzone.ro
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

16 Feb 2008, 10:03

Aha..am inteles acum. Greseala mea. Daca un director de la Porsche a configurat masina fara sa consulte viitorul proprietar si el spune ca masina are dotarile alea, inseamna ca asa o fi. Doar e ditamai directorul, ce naiba...
Mai oameni buni...sa ne intelegem omeneste. Nu vreau sa fac valuri, nu asta era intentia mea. Dar nu mai zic nimic. Cum s-a sugerat si mai sus, astept sa vad imaginile, daca o sa fie postate vreodata.

 
Avatar utilizator
Xel'Naga
Subiect Autor
Mesaje: 425
Membru din: 04 Feb 2008, 01:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

16 Feb 2008, 15:50

CAteva lamuriri si nu mai deranjez :
1. ideea este ca nu ma pricep la calculatoare si site-uri unde sa pun poze ca apoi sa le incarc aici ...
2. ceea ce am spus este scris in factura proforma si in LISTA cu dotarile masini pe care le-am platit si nu am interes de ce se spune ca vreau sa pacalesc pe cineva sau sa mint cumva
3. intr-adevar nu ma pricep la SEAT ca si masina , ea fiind comandata de catre un amic director la SEAT si chiar tind sa cred ca ce a spus adrian_c asa sa fie deoarece masina este mai joasa dar nu exista BUTON sau ceva de reglare a suspensiei iar bordul este un plastic moale care imita carbonul ...

Imi pare rau ca UNELE persoane STIU sa comenteze si sa faca GLUME proaste fara macar sa intrebe ce si cum !!
NU o sa va mai deranjez , am inteles si respect acest LUCRU.
O zi buna TUTUROR si va rog sa ma scuzati daca v-am deranjat cu ceva !!
PS: Rog un moderator sa stearga toata descrierea si topicul despre masina !! :arrow:
Imagine
Presedinte STREET ZONE Automotive Club
Owner Seat Leon CUPRA 2.0 TFSi 285 cp ( B 90 XEL )
Owner Toyota Corolla 1.4 D4D 95 cp ( B 900 XEL )
Owner VW BORA Nuvolari Concept 140 cp ( B 91 XEL )
contact: xelnaga@rocketmail.com
cosmin_gabriel_ionita@yahoo.com
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

16 Feb 2008, 20:46

Nu cred ca ai inteles bine, nu ne-ai deranjat deloc si vorbesc aici numele administratorilor si moderatorilor acestui forum.
Faptul ca unii membrii mai fac glume nesarate sau neavenite nu inseamna ca nu ne face placere sa te avem alaturi.
Sper sa te razgandesti in decizia ta (se intampla si la nivele inalte :P ) si sa ne cunoastem personal la 4TuningDays!
Numai bine!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Xel'Naga
Subiect Autor
Mesaje: 425
Membru din: 04 Feb 2008, 01:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

17 Feb 2008, 00:34

ace117 scrie:
Nu cred ca ai inteles bine, nu ne-ai deranjat deloc si vorbesc aici numele administratorilor si moderatorilor acestui forum.
Faptul ca unii membrii mai fac glume nesarate sau neavenite nu inseamna ca nu ne face placere sa te avem alaturi.
Sper sa te razgandesti in decizia ta (se intampla si la nivele inalte :P ) si sa ne cunoastem personal la 4TuningDays!
Numai bine!




O sa fiu deoarece fac parte din organizatori 4Tuning ... deci o sa ma vezi pe acolo , referitor la ceea ce s-a comentat si cum am fost batjocorit consider ca am explicat iar pe alt forum iti zic ca nu am fost tratat asa ( te poti interesa sa vezi cine sunt si ce fel de OM sunt ) .
Numai bine va doresc .
Imagine
Presedinte STREET ZONE Automotive Club
Owner Seat Leon CUPRA 2.0 TFSi 285 cp ( B 90 XEL )
Owner Toyota Corolla 1.4 D4D 95 cp ( B 900 XEL )
Owner VW BORA Nuvolari Concept 140 cp ( B 91 XEL )
contact: xelnaga@rocketmail.com
cosmin_gabriel_ionita@yahoo.com
 
Puffy

17 Feb 2008, 01:24

Pacat ca s-a ajuns la asa ceva, de la o gluma nesarata....
Pana la urma o sa facem un REGULAMENT ca sa nu mai avem cazuri din astea.
Imi pare rau sincer, ca ai renuntat la ClubSeat.eu, dar sti si tu, fiind moderator pe alte forumuri, ca sunt multi useri care scriu exact ce gandesc.
Am incercat sa fim un club mai "liber".
Noi, ca moderatori, nu am vrut sa fim militieni, sa cenzuram, sa banam, sa avertizam, sa stergem posturi care deranjau, care faceau reclama... Am lasat ca fiecare sa scrie exact ce il duce capu. Ca pe unii ii duce numai la prostii, asta e, nu poti controla pe toata lumea....
Sti cum e vorba aia "Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul"...

Daca chiar o sa renunti la noi, eu nu pot decat sa iti urez mult succes, multi km fara probleme, si sa ne vedem cu bine la 4TuningDays, si la alte evenimente auto din Romania.
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

17 Feb 2008, 12:09

Xel'Naga, nu te supara frate (vorba jocului pe care il jucam cand eram copii..). Faptul ca eu sunt mai slobod la gura si mai nesimtit nu trebuie sa te determine sa-ti iei jucariile si sa pleci. N-am vrut sa te determin sa faci asta. Iti repet, ai o masina superba, sa o conduci cu placere si sa faci ce vrei tu cu ea. Daca altcineva ti-a configurat masina si ti-a luat bani in plus pe dotarile alea, intr-adevar nu e vina ta si eu am facut spume la gura (la degete, de fapt) degeaba. Inseamna ca "directorul" respectiv a profitat de nestiinta ta si ti-a umflat factura aiurea. Ar trebui sa-i ceri socoteala pentru sumele platite in plus, poate mai recuperezi din bani...
 
Puffy

17 Feb 2008, 12:23

Popun o pace!!!
Xel`Naga, noi ne intalnim in seara asta la Casa Poporului, la ora 20:00. Te rog sa vi si tu, sa iti vedem masina, sa terminam odata cu subiectu asta...
 
Avatar utilizator
Bogdan
Mesaje: 542
Membru din: 27 Noi 2007, 18:25
Localitate: Bucuresti

17 Feb 2008, 19:42

ghita_celofan scrie:
Xel'Naga, nu te supara frate (vorba jocului pe care il jucam cand eram copii..). Faptul ca eu sunt mai slobod la gura si mai nesimtit nu trebuie sa te determine sa-ti iei jucariile si sa pleci. N-am vrut sa te determin sa faci asta. Iti repet, ai o masina superba, sa o conduci cu placere si sa faci ce vrei tu cu ea. Daca altcineva ti-a configurat masina si ti-a luat bani in plus pe dotarile alea, intr-adevar nu e vina ta si eu am facut spume la gura (la degete, de fapt) degeaba. Inseamna ca "directorul" respectiv a profitat de nestiinta ta si ti-a umflat factura aiurea. Ar trebui sa-i ceri socoteala pentru sumele platite in plus, poate mai recuperezi din bani...



Sper sa fie ultima oara aici cand esti "slobod la gura si nesimtit"...
Octavia 3 Elegance, 2.0TDI, DSG, Black Pack
C4 Coupe '05
KartingClub | ClubC4 Romania | DS Spirit | MotorSportNews
 
Avatar utilizator
Alecsm
Mesaje: 173
Membru din: 05 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

18 Feb 2008, 11:18

lipseste omu putzin si gata HAOS :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 53

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori