Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 48
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 10:24

Imi permit sa raspund eu, Mihai nu prea are acces la net una-ntr-una..

Masina a fost condusa de altcineva. Din neatentie sau graba, la iesirea din garaj a atins o bordura. Nu e grav, se poate corecta. Discutia e insa pe banii cui se repara. In fine..

Din punctul meu de vedere, problema e alta. E exact ce spuneam cum cateva posturi in urma. E o responsabilitate sa te urci in masina asta si sa o conduci, avand in vedere sumele enorme investite. Sau, in alte cuvinte, ar trebui o conduci ca si cand ar fi masina ta. Insa se pare ca in viata reala treburile sunt mult mai complicate.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 10:48

gamer555 accidentele tot se intampla oricat de mare grija ai avea, dar in cazul atsa e neatentie...pana la urma de ce mi-a fost frica nu am scapat
Cosmin suna simplu cum zici tu atins bara, dar eu nu pot numi atins. Trebuie reparata bara plus ca a puscat cu tot cu evazare pana langa usa spate fiind dintr-o bucata. Unde mai pui ca nu o sa revopsesc toata masina si cu siguranta vor fi diferente de culoare. Apoi si un stop spart...etc...asta e sunt bun de plata. Astea sunt riscurile cand eu fac tot prin telefon.
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
justliv
Mesaje: 520
Membru din: 13 Iun 2011, 17:00

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 14:47

speram sa nu am dreptate intr-o postare de-a mea de mai de mult... exact de asta ma temeam mihai, ca vei lovi,sau mai degraba ti se va lovi masina nu foarte grav si vei avea probleme facand-o dintr-o bucata...sper sa iti nimereasca culoarea la vopsit incat sa nu se vada diferente... chiar sper. asta e singurul dezavantaj al unei masini modificata foarte frumos ...sper sa rezolvi cat mai repede problema
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 15:08

Sper sa termin cat mai repede reparatiile, legat de nuanta sunt sigur ca nu va mai fi la fel, macar remediez defectul cu haionul cu okazia asta. Dunga intre haion si bara este prea mare.
Cu toate ca intamplarea asta a dat mult peste cap lucrarile de interior si practic si financiar


ImagineImagine
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
justliv
Mesaje: 520
Membru din: 13 Iun 2011, 17:00

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 16:43

in orice caz, masina arata extraordinar. pacat ca e greu de intretinut...
 
Avatar utilizator
oLandeZu
RedLine
Mesaje: 151
Membru din: 05 Oct 2012, 13:41
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 19:16

extraordinar si fara cuvinte. Eu mi-am pus deja wallpaper cu masina ta. Ms ca ai facut pozele la rezolutie mare :yah
Si mie imi pare rau pt micul incident. Sper sa rezolvi cat mai bine si sa nu cheltuiesti din nou o avere pt asta.
<3 my REDLEON : 2.0 TDI BKD
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 19:37

oLandeZu scrie:
extraordinar si fara cuvinte. Eu mi-am pus deja wallpaper cu masina ta. Ms ca ai facut pozele la rezolutie mare :yah


Ce tare :yh si eu la fel :love9:
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )

 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 22:57

justliv asta e valabil la orice, ia o femeie frumoasa si sa vezi cat de usor e de intretinut si cum stai cand sti ca e parcata pe undeva departe :))). Toate au riscuri...eu le stiam...ce ma doare ca totul sa intamplat din neatentie si prostie.

oLandeZu bgd_b92 baieti sunt onorat :hi multumesc de aprecieri :cheers am vrut sa va atasez originalul de 13GB dar nu imi da voie
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
BOGY26
Bogdan
Mesaje: 1794
Membru din: 07 Oct 2008, 21:14
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

30 Iul 2013, 23:02

Superba :!: ...mai mult..nu pot spune.. :wink:
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

01 Aug 2013, 12:19

Mihai, masina a iesit extraordinar de frumos, culoare, aspect, alura, tot!!! Probabil este cel mai frumos Leon vazut vreodata de mine! Bravoooo!!! :hi

Legat de accident: cred ca numai acum intelegi de ce am dat Stealthu'...Prea multa ingrijorare, prea mult stres, am ajuns sa nu mai conduc masina des si cu placere din grija sa nu pateasca ceva vopseaua, kitul etc. Si atunci? Sa nu ma pot bucura de ea? Sa ajung sa renunt la orice iesire pe un drum necunoscut si sa aleg o alta alternativa de transport? Masinile sunt facute sa alerge, sa ma bucure in fiecare zi si tocmai asta nu facea Stealth Knight la mine. Si nu este vina masinii, este vina conditiilor in care circulam in tara asta. Asta e raspunsul corect la intrebarile tale legate de vanzarea masinii mele...
In rest te felicit inca o data pentru aceasta bijuterie de masina si-ti doresc multa rabdare! :)
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
mihalache george adrian
Mesaje: 480
Membru din: 29 Sep 2008, 20:14
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

01 Aug 2013, 20:20

Wow...e tot ce pot sa zic..mai ales culoarea..e geniala masina..
Iti doresc tot binele din lume cu ea pentru ca stiu ce inseamna sa investesti niste bani munciti si sa ai incidente..
E unicata..succes in continuare:)
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

02 Aug 2013, 00:01

BOGY26 Merci !

ace117 ma simt onorat de aceste vorbe venind din partea ta si ma bucur ca am tinut legatura si am un prieten ca si tine :hi :hi .
Legat de Leonul tau, acum cred ca este prima data cand inteleg motivul pentru care l-ai vandut. De multe ori te-am tot intrebat de ce ai facut asta dupa ce ai depus atata munca, eu acum cand vad cate sacrificii si cati ani de munca am depus pt masina nu ma pot gandi ca va veni vreodata clipa sa o pot vinde. Unde mai pui ca o masina ca asta o vinzi doar in mare mare pierdere.
Intradevar este greu cu o asemenea masina si frustrarile sunt multe, dar eu deja ma astept la ele stiu ca e o masina de show-uri si sper din suflet sa nu ajung in situatia ta si nici sa nu mai am evenimente neplacute.

mihalache george adrian Multumesc ! :hi
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

04 Aug 2013, 22:22

Cateva poze alb negru facute de un amic cu telefonul, nu sunt de o claritate buna, dar sunt dragute.
In poza color se vede contrastul din vopsea, cum se inchide spre fata si se deschide unde bate lumina.


ImagineImagineImagine
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
mihalache george adrian
Mesaje: 480
Membru din: 29 Sep 2008, 20:14
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

04 Aug 2013, 22:35

E cel mai tare leon vazut de mine in Romania.
Al tau bate toate leonurile de pe aici :cheers
Frumos rau..
 
sirneo77
Mesaje: 7
Membru din: 19 Iun 2012, 01:42

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

05 Aug 2013, 02:02

Mother of God! Masina arata demential! Felicitari Mihai!
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 48

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori