Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 48
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

24 Dec 2014, 03:45

bgd_b92 gamer555 Merci de incurajare :)
Cosmin tu comedian trebuia sa te faci :tongue

Hai sa va mai spuna una din ciclu STIATI CA :yh nu de alta dar sa vedeti ca termenele sunt doar ceva minor fata de toate care le-am tras anii acestia :yh

Acum un an am vazut poza urmatoare, a fost dragoste la prima vedere si m-am decis ca trebe sa le cumpar, iar dupa cateva zile de cautari am aflat marca si pretul lor, deci primul pas era facut.
Imagine
Dupa un an am avut si banii apoi in Iunie am facut plata in America si am platit si 4 anvelope noi Yokohama, dar surpriza pana am facut plata s-au vandut ultimile pe silver, aveau doar negre iar urmatoarele silver erau fabricate abia dupa 2 luni. Cu suparare am cerut banii inapoi deoarece pe atunci masina trebuia sa fie gata in 15 August si eu aveam doar o luna la dispozitie sa rezolv cu trenul de rulare, asa ca am decis ca raman pe 19" dar surpriza au ajuns anvelopele pe 20" late de 265....deci vroiam nu vroiam trebuia sa raman pe varianta concavelor. In perioada aceea Vossen a lansat modelul VF cu noua metoda de fabricatie plus un pret pe masura, constrans de situatie am decis sa le achizitionez.
ImagineImagine
La cateva zile dupa mi sa confirmat ca jantele sunt pe drum, dar surpriza tot atunci am fost informat ca printr-o minune sunt din nou pe stoc Rohana silver... :shock: :?
In fine ajung jantele se monteaza anvelopele si se pun pe masina si normal o alta surpriza intrau la fix, atat de la fix incat rotile fata nici nu se puteau vira :blackeye: , iar spatele aproape freca in bara . Trebuie sa recunosc ca toata vina este a mea, de teama ca va fi prea subtire anvelopa am decis sa merg pe 265/35 nu 255/30 cu mi sa recomandat si se pare ca decizia mea a fost fatala, acum aveam o masina pe butuci si un set de roti ce valora aproape 4mii de euro ce nu putea fi montat pe masina.
ImagineImagineImagine
In spre amuzamentul tuturor le-am pus de vanzare exact la pretul platit de mine, in speranta ca poate pana mor le vand, dar spre mirarea mea le-am vandut in 3 zile la un baiat cu un Audi S5
Imagine
Imediat ce am avut banii in cont am contactat Rohana sa cumpar jantele, dar surpriza, deoarece numai aveau silver doar negre :| :| :| :( din nou mi-au spus un termen de 2 luni, asa ca exasperat fiind si presat de timp am decis sa mi le trimita negre ca le fac eu arginti. In 4 zile am fost anuntat ca jantele sunt pe drum si apoi binenteles alta surpriza dupa cateva zile am fost anuntat ca masina nu va fi gata in septembrie si ca pot comanda jantele pe silver sa numai lucrez eu la ele si sa dau alti bani ca de acum totul fiind amanat era timp destul... :shock: :shock: :shock:
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

24 Dec 2014, 09:34

Omfg.. :yh daca ai scrie o carte te-ai imbogati..vina a fost a ta ca le-ai luat prea late..dar si a celui care iti lucreaza la masina si te plimba de colo colo...iar cei cu jantele...sa fim seriosi...te rogi cu bani de ei...? 2 luni...??? Credeam ca doar in Romania se intampla de astea..
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

24 Dec 2014, 10:53

Cei de la Custom Wheels nu au nici o vina, au comandat fix ce le-am cerut si am ignorat multe recomandari si nici cei din America nu au vina, deoarece cererea este destul de mica pentru Europa si ei trebuie sa produca cateva sute de jante de un model si din cauza asta sunt asteptariile acestea si ei aveau pe stoc modelul asta dar nu culoarea dorita de mine. Intradevar nu sunt nici atat de renumiti ca si Vossen sa poata tine stocuri ca si ei, dar au un pret mai decent putin si mie cel putin modelul asta imi place maxim si plus ca e 11j
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
Adytzu1992
Mesaje: 241
Membru din: 10 Aug 2012, 16:20
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

28 Dec 2014, 01:12

probleme peste probleme sper sa scapi si tu odata si sa fie totul bine !
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

05 Iul 2015, 00:44

Salutare la toti !
Nici nu imi vine sa cred ca se apropie 1 Septembrie....anul trecut pe vremea asta asteptam cu sufletul la gura sa vad masina gata in Septembrie...si uite a mai trecut un an si din nou se apropie Septembrie. Fac 3 ani de cand nu am vazut masina in realitate, doar poze. Ma uit la poze cum va uitati si voi si astept vesti cum asteptati si voi :? :blackeye:
Asa ca va scriu cateva randuri si sper ca va gasesc cu bine...pe voi astia cati ati mai ramas pe aici....ca pana si eu mi-am pierdut interesu :lol: . Va atasez cateva poze, facute de diferite persoane cu telefoanele...asa ca nu bagati de vina la calitatea pozelor si va rog nici nu ma mai intrebati cand e gata....m-am saturat sa spun minciunile altora. (cu toate ca...e ff greu si sa faci atatea chestii unice si in premiera si sa nu apara probleme, apoi financiar...)
Daca aveti anumite curiozitati legat de ce sa mai facut va raspund cu placere.
Centurile de siguranta au fost schimbate
Imagine
Cateva detalii legate de piele si carbon
ImagineImagineImagineImagineImagine
Acum 2 saptamani masina a fost dusa si montat trenul de rulare, un adevarat chin sa montezi 11J fata spate :| Prima problema a fost anvelopa, a trebuit sa o tragem mult sa intre bine sub aripa, un pic prea trasa pt gusturile mele...dar cica e la moda zic ei. Apoi masina nu poate fi lasata jos cum ar trebuii, din cauza kitul care este jos si daca as lasa masina sa dea bine la aripa nu ar mai ramane garda la sol...asa ca am gasit o cale de mijloc. Oricum reglajul final se va face dupa ce va fi montat interiorul si linia audio ca sa fie la greutatea finala.
In momentul in care sa setat masina pe fata, reglajul a lovit in anvelopa si nu se poate cobora mai jos :? asa este cand incerci sa montezi 11J fata :? Asa ca trebuie comandate alte arcuri mai scurte si deocamdata masina e ridicata de fata, o sa vedeti in poze.
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Apoi masina a fost dusa la evacuare pentru montarea tipsuriilor si atobei intermediare. Tipsurile sunt modeulul care eu l-am dorit de prima data dar nu mi la putut aduce nimeni, iar intermediara a fost montata cu scopul sa mai domoleasca zgomotul mai ales sub 3mii de ture. Nu ma intelegeti gresit, suna ff bine si inainte, dar acum daca tot o sa am muzica as vrea sa o mai si aud din cand in cand. Va atasez poze de la atelier, prima poza imi place mult chiar daca e neclara. Pare ff lata, daca va ganditi cu cat am latit masina din evazari, apoi cat au mai iesit si jantele :yah vedeti de la coltul stopului unde se termina un leon stoc pana la buza jantei cat este :lol:
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Sper sa mai am poze curand :bounce:
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
GtSport
Mesaje: 352
Membru din: 30 Mai 2009, 10:54
Localitate: Bucuresti

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

06 Iul 2015, 14:38

Nu mai e mult si arata superb. :yh
Bafta sa iasa totul bine!
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

06 Iul 2015, 21:07

Si cand credeam ca ai abandonat proiectul sau ai terminat totul si ai plecat la plimbare fara sa ne anunti mai apari cu cate o stire :P
Felicitari pt rabdarea de care dai dovada si sa ajungi la final cu proiectul cat mai curand.
Ps:nu e greu sa nu-ti vezi masina trei ani? :P

Sent from my HTC One using Tapatalk
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

07 Iul 2015, 00:46

GTSport merci :cheers

bertzi43 :roll: nici nu ai ideee cum e sa strangi bani si ideii ani la rand apoi astepti an dupa an sa o vezi gata, sa vezi in realitate. E adevarat ca eu am refuzat sa merg sa o vad pe etape, am decis ca vreau sa o vad doar la gata si din cauza asta nu am vazut-o de atata timp.
PS: Nu asteptarea a fost grea ci amanarile meseriasilor si sumedenia de probleme ce am intampinat...la tot pasul. Multe au fost si amanari din motive financiare :blackeye: .
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

21 Sep 2015, 18:30

Salut baieti!
Zilele acestea am ajuns la masina si am placerea sa va anunt ca in cateva zile masina o sa fie finalizata. Urmeaza apoi pregatirea de poze si filmari si aici vine si rugamintea mea catre voi. Este cineva din Bucuresti sau pe directia Bucuresti - Transfagarasan cu o Cupra stock, care sa fie dispus sa filmeze cateva secvente din clipul de prezentare? Inca nu stiu exact locatia unde va fi nevoie de eventuala masina, dar costurile de deplasare am sa le suport eu.
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
Mihai B.
Subiect Autor
Mesaje: 358
Membru din: 02 Mar 2008, 21:38
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

24 Sep 2015, 02:18

Ori numai urmareste mai nimeni postarile aici, ori nimeni nu se ofera sa ma ajute cu filmarea :P :?
In fine oricum pozele si eventual filmarea sunt saptamana viitoare, asa ca pana atunci mai este si in cele din urma am reusit sa dau de doi baieti dispusi...dar inca nu stiu exact locatia, deci nu stiu exact daca o sa-i pot folosi :blackeye:
Pana la premiera va trimit cateva poze ...asa ca sa stiti la ce sa va asteptati :bounce:

ImagineImagineImagine
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

24 Sep 2015, 06:22

Urmarim, cum sa nu urmarim :hi doar ca nu nu toti avem FR-uri…desi avem roti/ nuca schimbator sau embleme :))) speram totusi sa ne pui macar cateva poze " facute cu telefonul " :cheers
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
Avatar utilizator
13RRR
Mesaje: 48
Membru din: 08 Sep 2015, 16:44
Localitate: Brăila

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

24 Sep 2015, 16:24

Impresionant cum a iesit pana acum... :hi
Seat Leon 1P 2008 - 1.9 TDI 105 HP (BLS)
viewtopic.php?f=5&t=20955
 
Avatar utilizator
playmo
Mesaje: 554
Membru din: 27 Mai 2012, 01:06
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

25 Sep 2015, 06:20

Ar trebui sa iesim la pozat acum ca avem culori asemanatoare. :) Incomparabile dar asemanatoare. :tongue
Every day I see my dream.. Leon 1M 2003 TopSport 1.8 20vT
 
Avatar utilizator
13RRR
Mesaje: 48
Membru din: 08 Sep 2015, 16:44
Localitate: Brăila

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

25 Sep 2015, 09:21

Mihai B. spune-mi te rog daca hayonul de la facelift a fost montat pe masina ta fara ajustari. Ma bate un gand sa-mi pun si eu...
Seat Leon 1P 2008 - 1.9 TDI 105 HP (BLS)
viewtopic.php?f=5&t=20955
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7203
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

26 Sep 2015, 08:51

Merge direct, fara modificari.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 48

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori