Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
A-lex
Subiect Autor
Mesaje: 30
Membru din: 04 Oct 2012, 22:35
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit !

15 Dec 2012, 14:54

:)))) nu l-am pus sa se uite la portbagaj ca sigur gasea si acolo ceva de recentrat. Astia de la Metrotehnica erau baieti seriosi candva, pacat ...
So I heard you're a player...Nice to meet you, I'm the COACH
 
Avatar utilizator
p1nking
Mesaje: 531
Membru din: 11 Iul 2012, 17:27
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit !

15 Dec 2012, 14:58

A-lex scrie:
:)))) nu l-am pus sa se uite la portbagaj ca sigur gasea si acolo ceva de recentrat. Astia de la Metrotehnica erau baieti seriosi candva, pacat ...

In portbagaj ce sa recentreze ?:)) locul pentru roata de rezerva ?:)
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI
 
A-lex
Subiect Autor
Mesaje: 30
Membru din: 04 Oct 2012, 22:35
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit !

15 Dec 2012, 15:03

centreaza roata de rezerva:)) pai mi-au cerut 150 de ron pr montarea farurilor dupa care ma suna si ma intreaba daca am xenoane ca daca am xenoane costa 225 ron ca se demonteaza mai greu:))
So I heard you're a player...Nice to meet you, I'm the COACH
 
A-lex
Subiect Autor
Mesaje: 30
Membru din: 04 Oct 2012, 22:35
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit !

18 Feb 2013, 19:14

de cateva zile am un joc in volan insotit de un troncanit cand misc volanul stanga dreapta pe loc. s-a mai lovit cineva de problema asta ? am fost la 3 mecanici si am primit 3 diagnostice diferite: crucea cardanica , axul volanului , caseta de directie.
So I heard you're a player...Nice to meet you, I'm the COACH
 
Avatar utilizator
mihalache george adrian
Mesaje: 480
Membru din: 29 Sep 2008, 20:14
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Bine v-am gasit !

18 Feb 2013, 20:44

Aceasi problema o am si eu..dar numai cand miscrapid stanga-dreapta de volan, pe scurt..e un joc la caseta probabil..nu stiu..dar nu cred ca e ceva de speriat :cheers
 
john.s
Mesaje: 288
Membru din: 24 Sep 2012, 14:28

Re: Bine v-am gasit !

19 Feb 2013, 10:08

Subscriu si eu.
Se mai aude si cand mergi incet (tr2.) cu volanul rotit mult (intr-un sens giratoriu) si pisti/lasi/pisti/lasi pedala de acc.

Poate ne lumineaza cineva iar daca gasiti o rezolvare, postati si voi acilea...
:hi
Leon FR - benzinar frate :)

Folositi semnalul in trafic - nu platiti factura mare la electricitate!
Mergeti pe prima banda daca nu va grabiti - unii mergeam cu 35km/h cu bicla...
Asteptati 2sec dupa ce se pune verde pana sa claxonati - nu suntem la start de cursa!
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Bine v-am gasit !

19 Feb 2013, 11:13

A-lex scrie:
am fost la 3 mecanici si am primit 3 diagnostice diferite: crucea cardanica , axul volanului , caseta de directie.


Pai nu i-ai cerut si tu o justificare,ce l-a determinat sa zica ceva?...asa din burta zic si eu multe.
In medicina ai diagnostic diferential :tongue ,pacat ca in mecanica nu exista asa ceva
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

 
john.s
Mesaje: 288
Membru din: 24 Sep 2012, 14:28

Re: Bine v-am gasit !

19 Feb 2013, 11:33

TIBI scrie:
A-lex scrie:
am fost la 3 mecanici si am primit 3 diagnostice diferite: crucea cardanica , axul volanului , caseta de directie.


Pai nu i-ai cerut si tu o justificare,ce l-a determinat sa zica ceva?...asa din burta zic si eu multe.
In medicina ai diagnostic diferential :tongue ,pacat ca in mecanica nu exista asa ceva


TIBI, nu ma provoca cu medicina asta...am avut niste probleme la ochi si am fost fara gluma sau exagerari la 11 doctori in interval de 3ani.
Nu cred ca vrei sa sti cate diagnosticuri diferite am, nu ? :yh

La medicina accept, dar la mecanica mi se pare de kkat. Le e lene sa munceasca, nu stiu si nu se baga, asta ar trebui sa zica. Ca altfel, dadea jos frumos volanul, caseta si tot ce mai trebuie sa se uite exact unde scartaie treaba... dar e greu nene, ce pana mea, stiu numai sa inlocuiasca si sa faca revizii, dai in kk ca iar ma apuca cu inaptii astia.
Inlocuit placute frana 150 ron? sa mara masa! bahhhhh e 700ron salariu in tara asta, tu vrei la 5placute de frana sa iei 700 ron? pai eu muncesc 12zile de la 8-6 pt. banii astia si eu invat in 2zile sa dau jos o roata, dar el nu invata in 2 ani ce stiu eu...
Leon FR - benzinar frate :)

Folositi semnalul in trafic - nu platiti factura mare la electricitate!
Mergeti pe prima banda daca nu va grabiti - unii mergeam cu 35km/h cu bicla...
Asteptati 2sec dupa ce se pune verde pana sa claxonati - nu suntem la start de cursa!
 
A-lex
Subiect Autor
Mesaje: 30
Membru din: 04 Oct 2012, 22:35
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit !

23 Feb 2013, 00:32

am fost la al8-lea service azi, rspectiv la Metrotehnica. s-au uitat au intors-o pe toate partile si mi-au zis acelasi lucru, caseta de directie. s-au oferit sa mi-o inlocuiasca , ceea ce presupunea sa le dau caseta plus diferenta pentru una noua, cateva sute de euro. asa ca am cautat pe google service-uri care reconditioneaza casete de directie. Asa am ajuns la un service in Berceni: 1000 ron reconditionarea casetei, cu manopera si geometrie incluse in pret. Nu am avut bani , dar a ramas ca trec pe la ei saptamana viitoare. toata operatiunea dureaza 24 de ore, dar mi-a zis ca daca duc masina pana in ora 9 se poate si in aceiasi zi.
Acum stau si ma gandesc , da e vorba de directie, da tine de sigurata, dar in afara de acel troncanit, masina e la fel de manevrabila, raspunde la fel de bine atunci cand iau de volan, deci cam care ar fi riscurile daca mai merg asa cu ea inca 1-2 luni ?
So I heard you're a player...Nice to meet you, I'm the COACH
 
A-lex
Subiect Autor
Mesaje: 30
Membru din: 04 Oct 2012, 22:35
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit !

12 Oct 2013, 15:57

REMAT ? :-s :roll:
Imagine
So I heard you're a player...Nice to meet you, I'm the COACH
 
Avatar utilizator
bgd_b92
Bogdan
Mesaje: 5624
Membru din: 02 Noi 2012, 07:43
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit !

12 Oct 2013, 16:14

Pune testeru si vezi exact ce are.. :drive
Now : Passat CC 2011 2.0 TDI stg1 186 cp PWD BY RACING CODE & Peugeot 306 cabrio 1.6 16v 89 cp
Ex: VW Golf 5 GTI 2.0 TFSI stg1 241 cp PWD BY RACING CODE
Ex: VW Golf 5 2.0 TDI stg2 210cp PWD BY TCM TURBO
Ex: Seat Leon Stylance 1.6 102 cp
Ex: Seat Ibiza Cupra stg2+ 1,9 TDI 240 cp
Ex : 3xSeat Ibiza ( 1.4 TDI PWD BY TCM TURBO, 1,4 86cp, 1.4 75cp )
 
A-lex
Subiect Autor
Mesaje: 30
Membru din: 04 Oct 2012, 22:35
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit !

12 Oct 2013, 16:34

M-am programat luni. Ma astept la ce-i mai rau
So I heard you're a player...Nice to meet you, I'm the COACH

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori