Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
nituseated
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 06 Mar 2024, 19:44

sfaturi achizitie leon 1p

06 Mar 2024, 19:55

salut, sunt incepator si ma gandeam la un seat leon 1.4tsi CAXC, 1.9tdi sau 2.0 tdi, va rog daca imi puteti da niste detalii de in ce ar consta intretinerea unei astfel de motorizari / fiabilitate. bugetul este de 3000e

https://www.autovit.ro/autoturisme/anun ... TguMC4wLjA.
am gasit spre exemplu acest anunt, este pusa si pe gpl, aproape de mine (eu fiind din brasov). acum nu stiu daca km sunt reali, o voi verifica, dar vine din parc auto si ma gandesc ca s-ar putea sa ofere si o garantie ce mi-ar oferi un sentinemnt de siguranta. mentionez ca nu am posibilitati f mari in caz de pica ceva, fiind clasa a 12a si neavand un venit lunar, inca pe banii parintilor :)

accept si alte sugestii de masini/motorizari in acest buget. si inca o intrebare, bugetul meu e de 3000euro full, raman fara bani dupa de revizie/distributie sau ce ar mai trebui facut, considerati ca ar trebui sa aleg o masina mai ieftina la 2000-2500 pentru a putea schimba esentialele si consumabilele dupa achizitonare?

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori