Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
niku_20_2005
Subiect Autor
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2009, 09:30

ibiza probleme caroserie

07 Iun 2009, 22:04

sal all
am si eu o rugaminte la voi :wink:
anul trecut in august mi-am cumparat de la PBA un seat ibiza exclusive iar in luna octombrie am avut ghinionul sa am un accident cu el in care toata partea din fata a fost avariata mai precis: spoiler fata, trager, faruri aripi, capota, usa drapta ne fiind afectate contraaripile.masina a stat la constatare la PBV2 pana in luna ianuarie a.c cand mi s-a dat dauna totala necomentand factura desi am unele semne de intrebare.dar baietii de acolo mi-au propus ca imi cumpara ei masina pe un pret derizoriu.bineinteles ca nu am fost deacord am luat masina de la ei si am reparato printr-o cunostinta.problema e ca masina acuma este reparata dar ala care mi-a vopsito zici ca a vopsito cu trafaletele si nici piesele nu s-au aranjat la linie.
in concluzie ma intereseaza un tinichigiu bun care ar putea sa imi aranjeze aripile sa fie la linie si sa imi vopseasca toata fata asfel incat sa nu se cunoasca.daca aveti cunostinte sau ma puteti ajuta cu un sfat ar fi binevenite.
Seat Ibiza 12 12.V magico balck 2009
 
Puffy

Re: ibiza probleme caroserie

08 Iun 2009, 16:47

Topicul se muta la Ibiza / Probleme
 
niku_20_2005
Subiect Autor
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2009, 09:30

Re: ibiza probleme caroserie

08 Iun 2009, 20:00

pai acolo a fost de prima data doar ca nu stiu cine l-a mutat aici.
orcum multumesc :wink:
Seat Ibiza 12 12.V magico balck 2009
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: ibiza probleme caroserie

10 Iun 2009, 07:11

Pt vopsitorie iti recomand la gara la progresu e un service mare CICLOP.Acolo au un vopsitor jemcher unu Cristi.Ar fi bine sa ai norocul sa il gasesti si liber,eu tot ce am lucrat la el a iesit lacrima.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2572
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ibiza probleme caroserie

10 Iun 2009, 08:34

Am si eu un vecin vopsitor care lucreaza la Service Glucoza, este super meserias omul si nici nu e scump.
Mai mult, are si 2 colegi tinichigii care scot la mare arta orice imperfectiune.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
niku_20_2005
Subiect Autor
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2009, 09:30

Re: ibiza probleme caroserie

10 Iun 2009, 13:35

ms frumos pt sfaturi.azi am fost la Altro-Syncro pantelimon sa imi faca o evaluare a masinii si bineinteles ca baietii de acolo mi-au recomandat pe cineva care e tinichigiu la ei dar mai lucreaza si la el la service.am fost la el la service undeva langa Selgros pantelimon si acolo baietii aveau mai multe masini in lucru pintre care si un ibiza ca al meu cu bara pe fata rupta.dupa o evaluare din partea lui mi-a zis ca trebuie schimbat la mine trageru si bara fata (ne fiind de modelu meu de seat ci de cordoba) dar tot el mi-a zis ca imi da trageru de pe maisna aia care o avea in lucru si bara de pe alta care era atinsa in spate la doar 500 de ron amandoua.Va dati seama cand am vazut asta am plecat ca eu nu am cum sa le las masina 5 zile cat vor ei, motivul foarte simplu cum lua de ala sa puna la mine i-a si de la mine si pune la altu. si o sa deschid si un topic cu ce am patit cu baietii de la PBA si PBV2 sper sa nu se supare nimeni care lucreaza acolo in special remus dar e bine de stiut si pt altii pt ca baietii fac combinatii tari pe carca omenilor disperati care au avut ghinionul sa isi loveasca masina
P.S ms mult pt sfaturi si daca ati putea sa ma ajutati sa ii contactez ar fi ideal
Seat Ibiza 12 12.V magico balck 2009
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: ibiza probleme caroserie

11 Iun 2009, 06:09

Bravo.Bine ai facut ca nu ai lasat masina,cand o sa ajungem si noi sa fim tratati ca niste clienti nu ca niste gunoaie in serviceuri.iti facea bara si iti vindea altceva dupa masina.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.

 
Avatar utilizator
bebitz
Mesaje: 390
Membru din: 21 Sep 2008, 10:14
Localitate: Ploiesti

Re: ibiza probleme caroserie

16 Iun 2009, 16:35

vorba lui badea "traim in romania si asta ne preocupa tot timpul"
White Ibiza ;1.2 70 cp

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori