Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
inuta
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 13 Apr 2012, 22:33

roti infranate

13 Apr 2012, 23:04

buna, buburuza mea este bolnavioara :cry ,
am si eu o problema ,am rotile cam infranate am fost cu ea la service au facut ei ceva pe la placutele de frana (nu stiu sa va spun exact dar stiu sigur ca nu le-au schimbat), cand am plecat de acolo a fost bine dar acum am impresia ca tot infranata este, mentionez k frana de mana am avut-o inghetata in iarna aceasta si nu a mai functionat, are vreo legatura??? ibiza 1,4 tdi 2007 :cry
 
nmihai67
Michel-Angelo
Mesaje: 1568
Membru din: 27 Sep 2008, 18:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: roti infranate

14 Apr 2012, 05:34

Salut , nu incurca : ,merge infranata cu nu mai "trage" bine.
Adica , daca masina o poti usor impinge, pe un drum plan, atunci NU este infranata.
Daca nu mai accelereaza asa cum stiai tu,, probabil ai in filtrul de motorina depuneri , sau chiar apa. Dieselul face asta. Schimba filtrul de motorina !! , ca. 50-60 ron.
Mai exista si EGR-ul , care trebuie verificat si curatat. La egr cei mai multi dupa ce l-au curatat, masina a mers ca si ne-infranata :)

BAfta :drive :hi
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002
 
inuta
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 13 Apr 2012, 22:33

Re: roti infranate

14 Apr 2012, 19:09

salut, da ai dreptate doar ca eu nu ma pricep deloc la masini :( si poate ai dreptate ca nu m-am exprimat prea bine . multumesc pentru sfat si o sa merg sa veific.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori