Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
andrei.toledo
Mesaje: 1255
Membru din: 27 Apr 2008, 16:31
Localitate: Galati
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

12 Aug 2010, 20:42

Salut Andrei si bine ai venit in Clubseat.Sedere cat mai placuta si asteptam poze cu masina.Ce roti ai pe ea acum ?
2008 Seat Leon Cupra 2.0 TFSI BWJ
ex 2001 Seat Leon Sport 1.8 20vT AUQ Alor Blue Metallic
ex 1993 Volkswagen Corrado 53i ex 2.0 16v 9A / 1.8 20vT AEB
ex Seat Toledo 1.6 16v 2002 AZD
 
Avatar utilizator
powerflash
Subiect Autor
Mesaje: 46
Membru din: 12 Aug 2010, 14:27
Localitate: galati
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

12 Aug 2010, 22:16

cateva poze (cam panarama aparatul meu si a apucat sa se insereze....)....
enjoy :cheers
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
si cu sefa :roll:
Imagine
furia rosie: http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=33&t ... &sk=t&sd=a
Seat IBIZA FR (furia rosie) de vanzare!!
1.8t rulllllzzzzzzz :)
noua racheta: vw golf 2.0 tdi 4motion cu ceva mici modificari....:P
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

12 Aug 2010, 22:19

furia rosie!!!
ce consum ai?
pierzi aderenta daca te dai prea brutal la ea? in sensul asta te intreb ce nevoie ai de 400cp? la tractiune fata parerea mea e ca atatia cai putere sunt cam inutili, nu prea merita investitia, mult mai bine te descurci cu masina la puterea ei actuala.
succesuri!!
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
powerflash
Subiect Autor
Mesaje: 46
Membru din: 12 Aug 2010, 14:27
Localitate: galati
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

12 Aug 2010, 22:23

mususk266 scrie:
furia rosie!!!
ce consum ai?
pierzi aderenta daca te dai prea brutal la ea? in sensul asta te intreb ce nevoie ai de 400cp? la tractiune fata parerea mea e ca atatia cai putere sunt cam inutili, nu prea merita investitia, mult mai bine te descurci cu masina la puterea ei actuala.
succesuri!!

consumul mai conteaza? :oops: nu-i chiar asa de rau.... 10-12% urban 6.8-8 extraurban....
cu puterea.... masina se vrea sa fie putin de prezentare... rupe aderenta pe primele 3 trepte (a treia intre 3000rpm si 4500rpm) :drive de aici si dorinta de lsd pentru modificarea mare... cand o veni... e vorba de buget aici... :x
furia rosie: http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=33&t ... &sk=t&sd=a
Seat IBIZA FR (furia rosie) de vanzare!!
1.8t rulllllzzzzzzz :)
noua racheta: vw golf 2.0 tdi 4motion cu ceva mici modificari....:P
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

12 Aug 2010, 22:35

cu lsd sunt de acord in totalitate chiar este un 'must'
cu cresterea puterii peste 300cp pe ibiza care este mult mai usoara decat leon nu sunt de acord, imagineaza-ti cum va fi pe umed sau ploaie...
nu folosesti si nu vei apuca sa folosesti asemenea putere, ceea ce faci cu 300cp faci acum cu masina in stadiu in care e, mai bine bagi bani in tuning estetic pentru ca la raportul cal putere-greutate masina ta sta foarte bine.
Ultima oară modificat 12 Aug 2010, 22:42 de către mususk266, modificat 1 dată în total.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
patzaichin
LEONidas
Mesaje: 1717
Membru din: 22 Sep 2009, 21:08
Localitate: Bucuresti

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

12 Aug 2010, 22:38

Arata superb....dar sunt si eu de acord cu Mususk...mai bine mai bagi ceva pentru exterior...asta daca nu esti ferm convins ca vrei sa faci istorie cu ea prin Romania :)

Orice ar fi...sa ai spor si grija de ea!
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine
 
Avatar utilizator
aLeXx
LowRider
Mesaje: 3370
Membru din: 12 Sep 2009, 09:50
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

12 Aug 2010, 23:50

Bun venit in club seat :)

Tind sa "votez" si eu cu mususk si patzaichin la tuningul exterior :) putere ai mai mult decat suficient :)

Succes la modificari si multi km fara probleme
Seat Leon 1M 1.6 8v AKL | B-111-EON |
------------------------
Ex: '96 Honda Civic EJ9 | '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe

 
Avatar utilizator
powerflash
Subiect Autor
Mesaje: 46
Membru din: 12 Aug 2010, 14:27
Localitate: galati
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

12 Aug 2010, 23:59

mususk266 scrie:
cu lsd sunt de acord in totalitate chiar este un 'must'
cu cresterea puterii peste 300cp pe ibiza care este mult mai usoara decat leon nu sunt de acord, imagineaza-ti cum va fi pe umed sau ploaie...
nu folosesti si nu vei apuca sa folosesti asemenea putere, ceea ce faci cu 300cp faci acum cu masina in stadiu in care e, mai bine bagi bani in tuning estetic pentru ca la raportul cal putere-greutate masina ta sta foarte bine.

intradevar este un must.... raportul nu e chiar asa de bun.... avand in vedere ca are 1300kg e destul de grea pentru cat de mica e...
pe partea de estetic nu prea sunt adeptul... daca e prefer un kit complet de la o firma consacrata gen je design; reiger; racelook etc. si pana acum nu prea am vazut nimik sa ma dea pe spate... si oricum mie imi plac mai mult masinile gen sleeper... :lol:

multam pentru urari la lume.
ideea e ca as prefera sa fie cea mai puternica ibiza/polo/fabia din romania... poate chiar din estul europei (aici deja am concurenta mare din croatia... un fr alb cu gt3071r .... :shock: )
furia rosie: http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=33&t ... &sk=t&sd=a
Seat IBIZA FR (furia rosie) de vanzare!!
1.8t rulllllzzzzzzz :)
noua racheta: vw golf 2.0 tdi 4motion cu ceva mici modificari....:P
 
Avatar utilizator
powerflash
Subiect Autor
Mesaje: 46
Membru din: 12 Aug 2010, 14:27
Localitate: galati
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

13 Aug 2010, 00:02

aLeXx scrie:
Bun venit in club seat :)

Tind sa "votez" si eu cu mususk si patzaichin la tuningul exterior :) putere ai mai mult decat suficient :)

Succes la modificari si multi km fara probleme


tot timpul e loc de mai mult/mai bine....... :tongue

multam oricum pentru pareri/opinii om vedea noi ce o sa iasa pana la urma...
furia rosie: http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=33&t ... &sk=t&sd=a
Seat IBIZA FR (furia rosie) de vanzare!!
1.8t rulllllzzzzzzz :)
noua racheta: vw golf 2.0 tdi 4motion cu ceva mici modificari....:P
 
andu25
Mesaje: 7
Membru din: 21 Iul 2010, 21:23

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

13 Aug 2010, 00:03

Ce nebunie mica.Un catralion de km iti urez :D

Cred ca ai putea sa te integrezi si in hothatches cu ea :P
 
Avatar utilizator
florentz12
Mesaje: 693
Membru din: 08 Mar 2010, 15:59
Localitate: cluj
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

13 Aug 2010, 07:58

Mda...e cea mai tare ibiza pe care am vazuto pana acuma, si aici ma refer:scaune sport de piele, comenzi pe volan, daca nu ma insel si trapa..super tare..iar despre ce motor ai pe ea.. :bounce: ..un proiect de genu am si eu in calcul, adica sa pun pe cordoba un motor de 1.8 T insa modificat si sa il duc pana in maxim 300CP..mi s-a pus si mie pata prea tare sa o modific major insa depind de un singur lucru..money..insa sper incetu cu incetu sa o fac cum visez. Despre lookul masinii , nici eu nu mai vreau sa ma duc pe o masina cu un design incarcat sau foarte modificat, cateva elemente modificate putin si sa semenene mai mult a stock, iar cand esti pe sosea o sa ramana multi masca cand o sa le dai "fum".. :tongue Felicitari pentru ce ai realizat pana acuma , sper sa iti iasa si tie planurile pe care le ai cu "furia"...si km fara probleme...see ya
Drive safe
 
Avatar utilizator
powerflash
Subiect Autor
Mesaje: 46
Membru din: 12 Aug 2010, 14:27
Localitate: galati
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

13 Aug 2010, 09:22

florentz12 scrie:
Mda...e cea mai tare ibiza pe care am vazuto pana acuma, si aici ma refer:scaune sport de piele, comenzi pe volan, daca nu ma insel si trapa..super tare..iar despre ce motor ai pe ea.. :bounce: ..un proiect de genu am si eu in calcul, adica sa pun pe cordoba un motor de 1.8 T insa modificat si sa il duc pana in maxim 300CP..mi s-a pus si mie pata prea tare sa o modific major insa depind de un singur lucru..money..insa sper incetu cu incetu sa o fac cum visez. Despre lookul masinii , nici eu nu mai vreau sa ma duc pe o masina cu un design incarcat sau foarte modificat, cateva elemente modificate putin si sa semenene mai mult a stock, iar cand esti pe sosea o sa ramana multi masca cand o sa le dai "fum".. :tongue Felicitari pentru ce ai realizat pana acuma , sper sa iti iasa si tie planurile pe care le ai cu "furia"...si km fara probleme...see ya


multumesc de apreciere si urari! da are trapa... mai full de atat nu stiu ce optiuni mai erau pe masina.... doar navigatie de fabrica si senzori parcare. Crede-ma sentimentul care il ai dupa ce dai rusine la un burtos cu lantu de 2 degete grosime cu "super" bmw-u lui ..... cand ramane cu gura cascata este ceva deosebit.... :glasses

P.S.: spor la modificari sa iti iasa ce iti doresti! incet-incet iese ceva... :wink:
furia rosie: http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=33&t ... &sk=t&sd=a
Seat IBIZA FR (furia rosie) de vanzare!!
1.8t rulllllzzzzzzz :)
noua racheta: vw golf 2.0 tdi 4motion cu ceva mici modificari....:P
 
Avatar utilizator
blaze_sorin
Mesaje: 346
Membru din: 24 Oct 2009, 18:42
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

13 Aug 2010, 13:53

e de lucru mult sa o scoti cea mai puternica ibiza/polo din romania , sunt cateva polouri suparate rau , unu are pe la 380 cai , dar daca ai bani si timp e realizabil.
 
Avatar utilizator
powerflash
Subiect Autor
Mesaje: 46
Membru din: 12 Aug 2010, 14:27
Localitate: galati
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

13 Aug 2010, 14:28

blaze_sorin scrie:
e de lucru mult sa o scoti cea mai puternica ibiza/polo din romania , sunt cateva polouri suparate rau , unu are pe la 380 cai , dar daca ai bani si timp e realizabil.

asa este. stiu de vreo 2 polouri mai nervoase pe la noi, ideea ca setup-ul care vreau eu sa il pun e mult mai potent de 450cp dar pe acolo l-as limita din cauza cutiei de viteze.... Timp este - bani sa fie.... :D
furia rosie: http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=33&t ... &sk=t&sd=a
Seat IBIZA FR (furia rosie) de vanzare!!
1.8t rulllllzzzzzzz :)
noua racheta: vw golf 2.0 tdi 4motion cu ceva mici modificari....:P
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ibiza FR - furia rosie...:)

13 Aug 2010, 14:50

nici motorul 1.8 turbo stock nu rezista la 450cp.
trebuie sa intri adanc in el.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori