Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
ttraznitul
Subiect Autor
Mesaje: 12
Membru din: 16 Iun 2019, 19:02

Potrivire contact...

31 Oct 2019, 14:02

Buna ziua colegi...Vin si eu cu o problema...poate ati mai întâlnit,,se potriveste contactul si butuci de la o skoda fabia pe seat ibiza 6l?Am probleme cu închiderea si as dori sa schimb butuci( usa sofer, haion si rezervor) si Dacă tot umblu sa schimb si contact...decât să umblu cu 3chei mai bine as schimba tot setul...acum nu știu dacă sar potrivi dar din cunoștințele mele seat-ul si skoda fac parte din grupul vag...imi cer scuze daca sunt oftopic...
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Potrivire contact...

31 Oct 2019, 15:05

De ce nu faci butucii dupa cheia originala, ca nu e greu? Ca sa nu mai schimbi si contactul. Butucii usilor ar trebui sa fie la fel, doar tija de legatura nu as crede ca e la fel ca lungime. Se rearanjeaza cateii doar.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
ttraznitul
Subiect Autor
Mesaje: 12
Membru din: 16 Iun 2019, 19:02

Re: Potrivire contact...

07 Noi 2019, 17:05

Problema este ca la haion am necazuri...un tehnician de ocazie a vrut să îmi deschidă masina in cursul nopți si mi'a nenorocit butucul cu o autofiletanta presupun ... acolo nu am cum să deranjez căței de aia am vrut să schimb tot ca aveam piesele dar am incercat doar pe haion si nu mi se potriveste jmecheriile aștept să apară prin dezmembrari o buburuza sa pot lua după ea butucul sa incerc sa vad daca pot rezolva cv

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori