Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
mihaiTM
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 04 Mar 2023, 09:31

Ventilator habitaclu merge doar in rulaj, iar în stat pe loc se opreste

04 Mar 2023, 15:17

Salut tuturor celor de pe acest club
Am un Toledo KG3 din 2014 cu motor 1.2 tdi cod motor CBZB , care a fost trosnit frontal și cineva și-a băgat mânuțele in codurile lui. Mașina are start-stop și funcție de autoîncărcare la frânare Cel ce a făcut-o pentru vânzare a codat mașina fără calculator monitorizare baterie și a mai făcut ceva codări că nu merge nici funcția de start-stop.
Acuma eu am rugămintea daca mă poate ajuta cu un full scan de la o mașină asemănătoare , că sa recodez mașina și să îmi meargă toate funcțiile. Eu am bordnetz PQ 25 și după ce am codat mașina cu calculator monitorizare baterie, am putut rescrie bateria, dar când codez acest modul pentru dotările mașinii pleacă ventilatorul de interior, dar nu mai pot lua contactul.
 
Avatar utilizator
Bradany
Mesaje: 43
Membru din: 28 Oct 2018, 11:32
Localitate: Constanta

Re: Ventilator habitaclu merge doar in rulaj, iar în stat pe loc se opreste

04 Mar 2023, 16:38

Din păcate eu am CBZA. Nu te pot ajuta.
Seat Toledo 2015
 
mihaiTM
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 04 Mar 2023, 09:31

Re: Ventilator habitaclu merge doar in rulaj, iar în stat pe loc se opreste

04 Mar 2023, 19:17

Mie îmi trebuie codurile de pe mașina care are start-stop și funcția de autoîncărcare la frânare. Nu contează tipul motor sau motorul. Am nevoie de pe o mașină cu BCM PQ25 sa am codurile că sa vad ce module sunt pe ea și ce codări are. Că poate eu mai am in supărare vreun modul lipsa sau este doar din codarea modulelor.
 
Avatar utilizator
Bradany
Mesaje: 43
Membru din: 28 Oct 2018, 11:32
Localitate: Constanta

Re: Ventilator habitaclu merge doar in rulaj, iar în stat pe loc se opreste

04 Mar 2023, 23:22

Am un BCM, dar nu este prevazut cu funcțiile pe care le cauți. Nu are start-stop, l-am avut montat de fabrica și l-am schimbat pentru a face funcția Cruise control.
Seat Toledo 2015
 
mihaiTM
Subiect Autor
Mesaje: 3
Membru din: 04 Mar 2023, 09:31

Re: Ventilator habitaclu merge doar in rulaj, iar în stat pe loc se opreste

05 Mar 2023, 07:33

Scuze. Am crezut că ai și tu această funcție.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori