Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
stefano09
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 17 Feb 2017, 18:21

Problema electrica!!!

17 Feb 2017, 18:36

Salut!!!
De o luna de zile sunt posesorul unui seat leon 1,6 16v din 2002!!! zilele trecute am facut schimbul de ulei si am schimbat si senzorul epc pt ca se aprindea in bord dupa ce l-am schimbat tot se aprinde si am scos borna la baterie ca am zis ca se reseteaza poate si nu se mai aprinde dar nu a fost asa!! acum sa resetat tot cd playerul original imi apare mesajul safe 2 clima nu mai merge normal nici incalzirea in parbriz nimic!!! ce pot face??
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Problema electrica!!!

17 Feb 2017, 21:24

Ce senzor epc ai schimbat? Nu exista asa ceva. Dupa decuplarea bateriei, doar radioul avea motiv sa faca ce face, restul nu au legatura cu respectiva decuplare. Si ce incalzire in parbriz ai tu? 1M nu are asa ceva. Poate ai vrut sa spui dezaburirea lunetei...care nici ea nu are treaba cu decuplarea bateriei.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori