Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Gaby_Fuk
Mesaje: 324
Membru din: 02 Iun 2013, 09:11
Localitate: Iasi
Contact:

Re: luminii consola

05 Mar 2014, 13:49

Acum am observat ca esti din Iasi :oops: poate ne vedem la urmatoare intalnire, daca ai timp.
Seat Leon 1.6 16V Blue & Black
IS 09 LCK
 
Avatar utilizator
GLK27
Mesaje: 136
Membru din: 06 Noi 2013, 12:14
Localitate: Iasi

Re: luminii consola

05 Mar 2014, 22:54

Gaby_Fuk scrie:
Acum am observat ca esti din Iasi :oops: poate ne vedem la urmatoare intalnire, daca ai timp.


Cu mare drag! Am cascat geana, dar nimeni n-a luat initiativa. Acum, cat am timp, incerc sa pregatesc leutul pt primavara/ vara: caut o bara fata (am gasit una, dar trebuie vopsita), mici retusuri la interior, polish, schimbat jante, vopsit etrieri.. si lista poate continua! Apropos de vopsit, stii ceva de baietii de la centvil (au sediu in Dancu)? Cum lucreaza? Am intrebat pe la racemi, autocrom, insa pretul la ei e dublu. Cei de la centvil imi iau 250 de lei (aproximativ). Numai bine! :hi
 
Avatar utilizator
Gaby_Fuk
Mesaje: 324
Membru din: 02 Iun 2013, 09:11
Localitate: Iasi
Contact:

Re: luminii consola

06 Mar 2014, 11:26

nu cunosc..cu timpul le faci pe toate.
Seat Leon 1.6 16V Blue & Black
IS 09 LCK
 
Avatar utilizator
GLK27
Mesaje: 136
Membru din: 06 Noi 2013, 12:14
Localitate: Iasi

Re: luminii consola

07 Mar 2014, 01:41

Am reusit sa scot o parte din ramasitele becului spart. Asta dupa ce am scos consola.

Daca patiti ca mine (nu va doresc), sa ci se sparga becul, mai este un trick de care puteti profita fara a da consola jos (eu l-am gasit dupa ce am facut asta) : tubul rosu, care e tare incomod, se poate roti, tragand spre sine. Astfel iese si ai putea scoate becul muuult mai usor. Daca stiam asta de dinainte...nu-l mai spargeam.
Am reusit in cele din urma sa pun altul! La fel si la bricheta, deci.. mi-am incheiat operatiunea consola (dupa cateva ore ce-i drept). Sper sa va ajute informatia de mai sus! Multumesc pentru sfaturi, baieti, fara ele nu ajungeam sa mai schimb nimic :cheers :yah
 
Avatar utilizator
GLK27
Mesaje: 136
Membru din: 06 Noi 2013, 12:14
Localitate: Iasi

Re: luminii consola

07 Mar 2014, 02:10

Imagine

Imagine

Imagine
 
Avatar utilizator
GLK27
Mesaje: 136
Membru din: 06 Noi 2013, 12:14
Localitate: Iasi

Re: luminii consola

07 Mar 2014, 02:12

Scuzele mele pt erorile gramaticale, dar mi-e cam greu acum sa nimeresc tastatura telefonului :hi
 
Avatar utilizator
daniel-dinu
Mesaje: 7
Membru din: 20 Ian 2013, 14:59
Localitate: craiova
Contact:

Re: luminii consola

09 Mar 2014, 09:07

salut ,am si eu aceeasi problema ca si tine ,incerc de 2 zile cu penseta si nu pot ,nu inteleg cum dau acel plastic rosu jos ,poate asa as avea mai multe sanse ,multumesc :d

 
Avatar utilizator
GLK27
Mesaje: 136
Membru din: 06 Noi 2013, 12:14
Localitate: Iasi

Re: luminii consola

10 Mar 2014, 08:39

daniel-dinu scrie:
salut ,am si eu aceeasi problema ca si tine ,incerc de 2 zile cu penseta si nu pot ,nu inteleg cum dau acel plastic rosu jos ,poate asa as avea mai multe sanse ,multumesc :d


Il prinzi sanatos si il intorci stanga-dreapta. Intr-o anumita pozitie el o sa iasa. Mie asa mi s-a intamplat.. Incearca cu o penseta care la capat sa fie cat mai dreapta, majoritatea sunt oblice. Daca nu reusesti...sa stii ca nu-i asa greu de dat consola jos. Este un tutorial aici pe forum foarte ok. Eu as prefera sa o dau jos inainte sa sparg becul, ca dupa...o sa ai de lucru si cu ramasitele. Multa bafta! :hi

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori