Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
mirceastefan
Subiect Autor
Mesaje: 39
Membru din: 16 Apr 2012, 08:49
Localitate: Iasi
Contact:

Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 09:12

Salutare tuturor,

Mai rarutz asa comunitate care sa nu isi scoata ochii la 3-4 posturi. De asta am si decis sa ma inscriu aici.

Am devenit posesorul unuei leoaice argintii cu urmatoarele caracteristici feline:
1.6 16v - AZD-ul. Are clima, CD Aura, toate geamurile si oglinzile laterale electrice scaune recar, volan in 3 spite, fara magazie cd, fara incalzire in scaune.
Consum pe 1000 km a iesit in medie 6.7/100km. Ce am observat eu e ca in oras cam 10-11% si in afara cam 5.6 pana la 6.2%
Masina avea cand am luat-o 157.000 tind sa cred ca is cei reali, desi in cartea de service ultima foaie lipseste (se vede ca a fost taiata).
Am luat-o din targ de la Bacau cu 3550 euro + 1 milion, ca asa a cerut combinatoru.
I-am scos un rand de nr rosii. ca sa pot sa ma plimbaresc cu ea pana mi-am facut eu buletinul in iasi ca sa o pot inmatricula direct aici.

Nu prea am facut modificari la ea in afara de ulei, filtre si cel mai imp. i-am pus scut metalic, ca am niste hartoape pe la bloc, maxime.

Bine am fost la RAR si nu mi-au iesit noxele, si atuncia mi-a zis nenea ala, ca fiind si incepator merg cu ea subturata si e posibil ca de asta, sa merg sa pun oleaca de aditiv, sa schimb pe la 3000 si cand e gata rezervoru sa mai merg odata. Va tin la curent.

Urmeaza cronologic:
- Cruize control (stiu ca imi trebuie maneta si pe cineva care stie cu VAG COM-ul) o sa va mai intreb eu de astea.
- Volan cu comenzi pe el, fiind incepator nu prea pot sa ma concetrez sa dau eu radio mai tare, mai incet sa schimb, ma distrage puternic
- Modificare la 2 Double Din a consolei, desi se aude bitching de pe CD-ul AURA.
- Tot in lumina randului de mai sus schimb si consola si pun un car audio care sa aiba bluetooth, mai mult pt telefon decat pt muzica.
- Incalzire in scaune.
- Mici "tuninguri" - schimbatorul cu unul momo, becurile alea de ceata, o sa-mi pun pinii aia de la usi din crom, ca am unu pe dreapta care e cam ros, cred ca a avut caine proprietaru.

Sunt foarte incantat de leoaica mea Minerva si am primit si aprecieri despre ea de la mai multi oameni cu km, eu am condus doar loganul de la scoala deci nu sunt in masura sa vorbesc.

Cu respect,
Mircea si Minerva. (acum mi-am dat seama ca as putea scrie M&M ca bomboanele alea)
I was so tired from looking to buy a car that i was feeling dizzy, so someone told me to take a seat. So I did.
1.6 16v AZD, 2002
 
Avatar utilizator
sorinpavel
Mesaje: 408
Membru din: 23 Feb 2011, 16:44
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 09:21

Bine ai venit ! Asteptam poze cu masinuta . Daca esti din Iasi te asteptam si la intalnirile saptamanale , mai multe detalii poti vedea in topicul asta : http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f= ... 14#p266114

Drive safe !
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 09:22

Bine ai venit,km fara probleme, sa te poarte unde vrei si bineinteles asteptam si pozele de rigoare ca altfel nu te primim in club........,hai ca am glumit :tongue :cheers
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 09:24

bine ai venit
sa o stapanesti cu placere, fata de logan nu se compara, alta siguranta, alt feeling.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
Leon-MIZ
Mesaje: 950
Membru din: 27 Aug 2011, 08:49
Localitate: SM
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 10:00

Bun venit in clubseat! sa-l il stapanesti sanatos, km fara probleme, si succes la modificari :cheers :hi
si asteptam poza despre leon-ul tau!
SEAT LEON 5F 110HP 2015
EX-1 Imagine-GPL SEAT LEON 2002 1,6 16v sport 105 HP AZD
EX-2: SEAT IBIZA 2002 1,2 12v 64HP AZQ
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=134&t=10816" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9845
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 10:25

Salut si bine ai venit in Club Seat :cheers
Asteptam cu mare interes pozele, cat mai multe.
Scaune Recaro nu cred ca ai, pentru ca nu s-au pus decat de Cupra R si Cupra/ Top Sport.
Eventual ai scaune sport.
Cruise control se poate pune fara probleme.
Volan cu comenzi nu a existat niciodata pe Leon 1M. Totusi se poate pune de pe Golf, dar costa cat jumate din cat ai dat pe masina.
Eu am facut trecerea la 2DIN, insa mare atentie la ce unitate-ti cumperi. Eu nu sunt multumit de sunet. Pe aura era mai bun.
Vezi topicul asta: viewtopic.php?f=138&t=11566
Incalzire se poate pune. Daca ai nevoie de butoanele OEM, da-mi un PM te rog.
Becurile de ceata nu are rost sa le schimbi. Lasa-le asa ca oricum nu mergi cu proiectoarele aprinse decat cand e ceata (...sau nu?!!)
 
Avatar utilizator
andi505
Mesaje: 43
Membru din: 12 Feb 2011, 15:09
Localitate: Iași/Bacău
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 11:01

Multi km fara probleme. Pune ceva poze.
:cheers

 
mirceastefan
Subiect Autor
Mesaje: 39
Membru din: 16 Apr 2012, 08:49
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 11:22

Oauuu cate reply-uri, va multumesc tuturor pt urari.

Poze deocamdata nu pot pune, lucrez in petrol si stau 5 sapt acasa si 5 la munca (acuma la munca). Singurele poze ce le-am facut sunt cu scutul montat, poze de dedesupt.

Da asta cu farurile de ceata .... cam asa e.
Roger chiar topicul tau l-am citit de vreo 10 ori pana sa ma hotarasc sa schimb la 2DIN. Am mai frunzarit binisor niste forumuri tot de la seat si am vazut ca arata urat cu 1DIN taiat. O sa te mai intreb eu cate una alta ca vreau sa le cumpar incepand cu 30 aprilie si sa le montez cand vin acasa pe la sf lui mai. Sper sa nu te deranjez prea mult cu asta.

Asta cu scaunele Recaro, zic si eu ce mi-au zis niste prieteni de l-au vazut.
Cum nu ma pricep puteau sa-mi zica ca-s scaune tapitzate din setul de masa de 12 persoane "Nicoleta" ...... si-i credeam.
Cand o sa pun poze probabil ca ma lamuresc si eu.

Mersi incaodata pt urari.
Va urez si voua tot asa drumuri fara peripetii.
I was so tired from looking to buy a car that i was feeling dizzy, so someone told me to take a seat. So I did.
1.6 16v AZD, 2002
 
Avatar utilizator
Geo_DMG
Mesaje: 817
Membru din: 15 Dec 2011, 21:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 12:22

bine ai venit in club si cat mai multi km fara probleme!

Off: chiar nu e un forum ca celelalte, este unul special. majoritatea am devenit prieteni si ne intalnim destul de des. Si eu sunt activ pe forum de 6luni si ma simt de parca ii cunosc de o viata :D
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]
_______________________________
Ex Vw Golf V 2.0 TDI SportLine [BKD]

viewtopic.php?t=11603
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 14:13

bun venit iti spun si eu.frumoasa prezentarea masinii,chiar si fara poze...(te iertam de data asta ca nu le ai la indemana... :tongue ...)
se vede ca ai planuri mari de viitor,si cum se castiga bine din petrol,ai in ce sa-ti investeti castigurile :yh
pe forumul acesta gasesti oameni deosebiti,dispusi sa te ajute daca ai intrebari sau probleme,asa ca nu ezita sa intrebi.
eu iti doresc bafta,asteptam pozele,posturi cat mai multe si cat mai multe modificari. :cheers :cheers
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9845
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 14:29

Legat de scaune, uite niste variante. Care dintre ele le ai?

1 --- Imagine

2 --- Imagine

3 --- Imagine

4 --- Imagine

Legat de navi: nu e niciun deranj. Te ajut cu ce pot :hi
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 18:01

bine ai venit in cs
hai cu pozele :)
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
mirceastefan
Subiect Autor
Mesaje: 39
Membru din: 16 Apr 2012, 08:49
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 18:08

Parca aduce cu scaunele din poza 3. Sigur nu is cele din poza 2.
Poza 1 si 4 nu se incarca la mine, le-am si clickuit dar nu vor.

Respect.
I was so tired from looking to buy a car that i was feeling dizzy, so someone told me to take a seat. So I did.
1.6 16v AZD, 2002
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9845
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 18:13

Poza 1 era cu scaunele mele si poza 4 cu ale colegului Bogdan_wtb din topicul asta: viewtopic.php?f=134&t=4979&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Ale mele le poti vedea daca dai click pe semnatura.
Una peste alta, cele Recaro OEM sunt in poza 2. La Leon 1M scrie pe ele Recaro
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8634
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Introducing Minerva - leoaica

16 Apr 2012, 21:13

bine ai venit in clubseat si multa bafta cu masinuta. imi place maxim semnatura ta, iar la remarca cu scaunele "nicoleta" am ras cu pofta :yh

asteptam poze, si usor usor, poate pe viitor o transformare. la cati leuti 1M s-au transformat in top sport / cupra r pe aici pe forum, nu ar fi de mirare

:cheers

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori