Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

28 Oct 2008, 13:10

pai si vecinului ... nu i-ai intors capul???
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

28 Oct 2008, 13:35

JUICE scrie:
Cheie din fata pana in spate pe partea dreapta,amintirea unui vecin care s-a suparat ca am parcat in locul lui.Si niste alte mici "canibalisme" facute de mine prin trafic respectiv parcari si altele . In primavara cred ca o sa vopsesc masina complet.


cand aud de "parcare pe locul meu" mi se pune pata, si, de-al dreaq parchez acolo...poate-poate comenteaza :evil:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
GINA
Mesaje: 220
Membru din: 24 Oct 2008, 14:58
Localitate: Constanta

28 Oct 2008, 15:29

marian_iam scrie:
pai si vecinului ... nu i-ai intors capul???

:lol:
N-am putut sa ma cobor la nivelul lui,dar mi-ar fi placut sa ii arunc o vorba,da nu am dovezi concludente ca a fost el.
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

28 Oct 2008, 23:48

Krondet sunt o gramada de nenorociti care cred ca si-au cumparat strazi, locuri de parcari, dreptul de a trece in fata la semafor oprind pe trecerea de pietoni si tot asa.
Eu cred ca o sa scapam de ei pana la urma.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

29 Oct 2008, 10:23

Acum un timp, am avut o ....discutie cu socru-meu, care insista sa parchez masina in spatele blocului:
1. "ca sa fie mai usor de vazut"(ca, daca o ai sub geam nu ti-z zgarie nimeni)
2."pentru ca in fatza sunt vecinii care parcheaza acolo, si au locurile lor"

evident ca am parcat in fatza blocului :twisted: si nu am gasit nici un semn nou

(ulterior mi-a spus sotia ca, in realitate, el avusese conflicte cu unii vecini, tot pe tema "in fatza parcheaza cei care locuiesc spre fatza blocului...cei care locuiesc spre spate, sa parcheze la ei" si se gandea sa nu se razbune vreunul pe el, zgariind masina mea)
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
v_rusu
Vlad
Mesaje: 24
Membru din: 29 Oct 2008, 03:32
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

07 Noi 2008, 19:16

Am patit si eu una tare, dar din fericire vinovatul a fost natura, asa ca nu aveam pe cine sa injur.

Am lasat si eu masina parcata ca tot omul in pe trotuar, fara semne de parcare/stationare interzisa. Cand ies la o pzauza de cafea, ce imi vad ochii :roll: un imens stalp care tinea placuta cu distantele pana la oradea, si bucuresti se rezema pe masina. Partea trista era ca a picat perpendicular pe masina, dupa care s-a gandit sa coboare pana a daramat oglinda :( va dati seama cam ce urma a lasat dupa el pe toata partea dreapta a masinii un stalp+tabla de vreo 100 kg.

Asta e, pe cin` sa injur?
Seat Leon 1M 1.6 16V 2006
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

08 Noi 2008, 12:28

Pe aia de la primarie, ca nu l-au pus bine.

 
v_rusu
Vlad
Mesaje: 24
Membru din: 29 Oct 2008, 03:32
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

08 Noi 2008, 19:32

Asa e, dar sincer acum, ar avea rost? Asta e, a fost reparata pe casco, sa zicem ca nu s-a simtit deloc la buzunar reparatia.

De atunci parchez doar unde stiu 100% ca va fi in regula, daca nu prefer sa o las la o distanta mai mare de locul unde imi desfasor treaba si sa ma duc putin pe jos.
Seat Leon 1M 1.6 16V 2006
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

09 Noi 2008, 06:43

De 3 zile acasa si dl. VAZ sa ales cu doua puncte negre (dela vopseaua rasita la atingere) pe bara spate. Cineva a oprit prea traziu si ... au aparut acolo. Un mic pas pentru a ma decide sa schimb bara spate stoc cu cea de FR. :)
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

21 Noi 2008, 14:20

... si inca una de la nasu mare.
Un bou sau o vaca a deschis o nenorocita demmasina chiar in usa mea. Stanga fata pe dunga aia superba a Leutului meu troneaza o mica infundatura + pete ce culoare rosie.
Sa-i dea Dumnezeu bube-n c...r si maini scurte sa nu poata sa se scarpine. :x
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

21 Noi 2008, 17:13

:lol:
Scuza-ma Florin, dar dincolo de frustrarea pe care simt ca-l ai, a trebuit sa rad de faza cu mainile scurte.Tare! :lol:
Pe de alta parte incerca ceva polish sa dispara urma de vopsea, infundatura poate reusesti sa scoti la Bran cu ajutorul Dlui Profesor si suportul lui de telefoane! :wink: Cu membrana aia cu care se lipeste de geam! :D
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Re:

21 Noi 2008, 18:36

Krondet scrie:
JUICE scrie:
Cheie din fata pana in spate pe partea dreapta,amintirea unui vecin care s-a suparat ca am parcat in locul lui.Si niste alte mici "canibalisme" facute de mine prin trafic respectiv parcari si altele . In primavara cred ca o sa vopsesc masina complet.


cand aud de "parcare pe locul meu" mi se pune pata, si, de-al dreaq parchez acolo...poate-poate comenteaza :evil:


iti inteleg nefericirea dar eu chiar am loc de parcare, platit frumos cu numar de inregistrare cu tot ce vrei. si nu ma simt prea bine seara cand ajung acasa si caut de nebuna loc de parcare, ca al meu e ocupat de cine stie cine! (nu ma refer la vecini ca suntem in relatii bune) si nu recurg la gesturi gen ridicat stergatoare, zgariat masina, desumflat roti . cu toate ca mi-ar da prin cap dimineata la 4 cand ajung si e ocupat!!!am inteles ca de la 8 la 6 sau ceva de genul chiar daca e platit e dreptul omului sa parcheze ca in timpul zilei se poate; nu sunt 100% de acord dar, fie asa e legea .
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Re:

21 Noi 2008, 18:45

francy scrie:
Krondet scrie:
JUICE scrie:
Cheie din fata pana in spate pe partea dreapta,amintirea unui vecin care s-a suparat ca am parcat in locul lui.Si niste alte mici "canibalisme" facute de mine prin trafic respectiv parcari si altele . In primavara cred ca o sa vopsesc masina complet.


cand aud de "parcare pe locul meu" mi se pune pata, si, de-al dreaq parchez acolo...poate-poate comenteaza :evil:


iti inteleg nefericirea dar eu chiar am loc de parcare, platit frumos cu numar de inregistrare cu tot ce vrei. si nu ma simt prea bine seara cand ajung acasa si caut de nebuna loc de parcare, ca al meu e ocupat de cine stie cine! (nu ma refer la vecini ca suntem in relatii bune) si nu recurg la gesturi gen ridicat stergatoare, zgariat masina, desumflat roti . cu toate ca mi-ar da prin cap dimineata la 4 cand ajung si e ocupat!!!am inteles ca de la 8 la 6 sau ceva de genul chiar daca e platit e dreptul omului sa parcheze ca in timpul zilei se poate; nu sunt 100% de acord dar, fie asa e legea .


Asa a patit un prieten de`al meu azinoapte. Si el are loc platit, dar spre deosebire de tine francy, el a ales sa`l atentioneze pe cel care a parcat acolo peste noapte, acuma cateva saptamani, punandu`i un "sticker" foarte bine lipit pe parbriz, in care il ruga frumos sa nu`si mai lase masina acolo, pentru ca e loc platit. S`a chinuit omul sa`si dezlipeasca hartia, si roman fiind, nu a putut dormi pana nu s`a razbunat. Azi dimineata, surpriza...masina prietenului arata cam asa: zgariata cu cheia de jur imprejur, parbrizul facut varza cu un bolovan, si un cauciuc taiat... DEci spune`ti si voi...in ce jungla traim!
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

21 Noi 2008, 18:48

pai de asta nici nu le fac nimic. ca imi e ca dau de vreunul care imi face ceva la masina si e pacat de ea! cu toate ca nu e corect . odata l-am prins totusi pe unul fix cand venea spre masina ...saracul...ce l-am mai boscorodit! nu cred ca mai parcheaza vreodata pe locul meu! :evil:
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

21 Noi 2008, 18:50

off. Mai e ceva corect in lumea asta? :roll:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori