Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Avatar utilizator
blowwind
Mesaje: 113
Membru din: 04 Ian 2008, 20:59
Localitate: Bucuresti
Contact:

18 Feb 2008, 20:09

eu mai tot timpul imi spal masina in baneasa la AutoSolution...
25 Ron Exteriorul si 20 Ron interiorul ... la interior..nu e mare smekerie..dar la exterior oamenii bobineaza ceva mai mult fata de alte spalatorii...o spala de 2 ori...prima oara la "mana" unde o da cu solutie si apa...iese BEC...iar dupa aceea o baga la "aparat" :D unde o mai da cu 2 tipuri de sampon..ceara..dupa care o usuca...apoi o sterge la mana...

P.S. aparatul nu este cu perii... :D
Imagine
Honda Accord 2.4 - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT
www.streetzone.ro
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

18 Feb 2008, 22:23

Mishto...
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

18 Feb 2008, 23:19

Eu imi spal masina singur, interior - exterior.
Prefer sa tin masina murdara pana ajung sa o spal decat sa o duc la spalatorie. Cel putin in interior nu o sa o duc niciodata la o spalatorie (cel putin pana ma prind batranetile sau castig la loto). Am avantajul ca la cel putin la doua saptamani merg in afara Bucurestiului, la curte si acolo mi-o curat cum vreau eu. Mi-am cumparat si aparat de spalat (la care m-am zgarcit :( si l-am luat fara capacitatea de incalzire a apei).
Pe cei de la spalatorii nu ii suport, asteapta spaga, te iau de fraier si pleci cu masina siroind, sa nu mai spun de posibilitatea aparitiilor unor "mici" zgarieturi :angryfire:
 
Avatar utilizator
blowwind
Mesaje: 113
Membru din: 04 Ian 2008, 20:59
Localitate: Bucuresti
Contact:

18 Feb 2008, 23:46

razmih scrie:
Eu imi spal masina singur, interior - exterior.
Prefer sa tin masina murdara pana ajung sa o spal decat sa o duc la spalatorie. Cel putin in interior nu o sa o duc niciodata la o spalatorie (cel putin pana ma prind batranetile sau castig la loto). Am avantajul ca la cel putin la doua saptamani merg in afara Bucurestiului, la curte si acolo mi-o curat cum vreau eu. Mi-am cumparat si aparat de spalat (la care m-am zgarcit :( si l-am luat fara capacitatea de incalzire a apei).
Pe cei de la spalatorii nu ii suport, asteapta spaga, te iau de fraier si pleci cu masina siroind, sa nu mai spun de posibilitatea aparitiilor unor "mici" zgarieturi :angryfire:


asa fac si eu dar vara :D ... pe vremea asta NOT :D
Imagine
Honda Accord 2.4 - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT
www.streetzone.ro
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

19 Feb 2008, 09:28

Cred ca multora dintre noi le-ar face o deosebita placere sa-si bibileasca masinile singuri (ce e facut de mina ta altfel iese), insa din pacate o mare constringere cu care cred ca ne confruntam majoritatea dintre noi este timpul....care este si scurt si scump...fir-ar el sa fie.. :wink:
 
a_ionut
Mesaje: 510
Membru din: 09 Mar 2008, 20:38
Localitate: Constanta
Contact:

11 Mar 2008, 23:59

In Ct spal pe baba novac langa institut sau langa azilul de batrani pe unirii.
Isi fac bine treaba i-am invatat cum sa o spele, iar la cea de la institut am 5+1 gratis si m-am imprietenit si cu proprietarul care a avut si el un leon.
Oricum dupa ce termin cu modificarile la masina urmeaza un compresor si toata gama de obiecte si produse necesara curatirii blondei acasa.
Seat Leon 1p
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

12 Mar 2008, 16:28

Pe langa spalatoriile enumerate de Ionut, in Constanta mai este una la gara, Ambient se numeste, care nu exagerez cred ca stai la coada cam 2 ore in medie. Ce sa zic...fiecare masina are locul ei de spalat...spalatoriile sunt despartite prin geamuri (deci nu exista posibilitatea ca de la o masina murdara de langa sa sara mizerie pe cea spalata)...iar daca sari la cap si cu 10 ron la baiatul sau fata care se ocupa de masina, e si mai bine. Este foarte cautata spalatoria, deoarece folosesc solutii profesionale si chiar isi fac treaba cei de acolo. Cu interiorul sunt si eu de acord ca cel mai bine iese la curte, singuri...si cu rabdare...
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

 
Avatar utilizator
jericho
Mesaje: 82
Membru din: 10 Mar 2008, 07:02

15 Mar 2008, 08:00

eu o spal undeva in Balta Alba, pe bd 1 decembrie, dupa intrarea de la Auchan, pe dreapta este o spalatorie...sunt destul de ok baietii de acolo... 10 ron ext, 10 ron int, 19 ron int+ext...
seat ibiza 2008
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

23 Mar 2008, 07:54

o spal pe unde apuc .. pana acum nu sunt multumit de nici una .. dar acum ca da caldura cred ca ma abonez la spalatoria de vara a lui blowwind :))
 
Avatar utilizator
blowwind
Mesaje: 113
Membru din: 04 Ian 2008, 20:59
Localitate: Bucuresti
Contact:

23 Mar 2008, 12:22

stormbreaker scrie:
o spal pe unde apuc .. pana acum nu sunt multumit de nici una .. dar acum ca da caldura cred ca ma abonez la spalatoria de vara a lui blowwind :))


150.000 exterioru...si 150.000 interioru :D
Imagine
Honda Accord 2.4 - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT
www.streetzone.ro
 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

23 Mar 2008, 20:43

prefer sa o spal cu servetele umede :))))))
 
Avatar utilizator
leo
Leo
Mesaje: 182
Membru din: 29 Feb 2008, 09:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

25 Mar 2008, 21:57

eu mi am spalat masina sus in parcarea supraetajata de la unirii ,unde baietii smecheri s au gandit sa scoata un ban si sa faca acolo spalatorie auto. (am ajuns la aceasta spalatorie pt ca in ziua in care am vrut sa mi spal masina erau niste cozi de neimaginat).incercati sa evitati aceasta spalatorie din mai multe motive:1- eu mi am gasit masina zgariata, 2- daca depasesti 1 ora platesti parcarea care costa 30 000 -30 min asa ca daca prinzi o coada de 15 masini mai dai si banii pe parcare si plus ca nu poti sa iesi fara sa platesti parcarea in caz ca te razgandesti .3- costa chiar mult 150 000 exteriorul, plus spaga 20 000, 30 000. 4- geamurile au fost mozolite nu stiu cum le au spalat dar cand am iesit din parcare la lumina aveau numai dare. am incercat multe spalatorii dar toate sunt super varza. langa mall vitan am mai fost unde din cauza jetului puternic mi a cazut capacelul din spate de la bara , am incercat la inca doua spalatorii prin zona pe la Decebal acolo vreau sa zic ca mi au lasat masina plina de apa si m am luat la cearta cu aia. nu cred ca exista o spalatorie buna in Bucuresti, cel mai bine este sa iti speli masina singur, asta daca nu vrei s o gasesti zgariata sau sa arunci cu banii si masina sa fie tot murdara. daca cineva crede ca nu a patit inca asa ceva sfatul meu e sa se gandeasca mai bine ca este doar o chestiune de timp . :D
 
Puffy

25 Mar 2008, 22:06

Eu am spalatoria mea, in TEI.... la ei am spalat si SuperNova, la ei o spal si pe Zambilica.... Partea cea mai nasoala e ca dureaza cam o ora, si daca am 2 masini in fata, prefer sa nu stau....
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

26 Mar 2008, 10:22

leo scrie:
eu mi am spalat masina sus in parcarea supraetajata de la unirii ,unde baietii smecheri s au gandit sa scoata un ban si sa faca acolo spalatorie auto. (am ajuns la aceasta spalatorie pt ca in ziua in care am vrut sa mi spal masina erau niste cozi de neimaginat).incercati sa evitati aceasta spalatorie din mai multe motive:1- eu mi am gasit masina zgariata, 2- daca depasesti 1 ora platesti parcarea care costa 30 000 -30 min asa ca daca prinzi o coada de 15 masini mai dai si banii pe parcare si plus ca nu poti sa iesi fara sa platesti parcarea in caz ca te razgandesti .3- costa chiar mult 150 000 exteriorul, plus spaga 20 000, 30 000. 4- geamurile au fost mozolite nu stiu cum le au spalat dar cand am iesit din parcare la lumina aveau numai dare. am incercat multe spalatorii dar toate sunt super varza. langa mall vitan am mai fost unde din cauza jetului puternic mi a cazut capacelul din spate de la bara , am incercat la inca doua spalatorii prin zona pe la Decebal acolo vreau sa zic ca mi au lasat masina plina de apa si m am luat la cearta cu aia. nu cred ca exista o spalatorie buna in Bucuresti, cel mai bine este sa iti speli masina singur, asta daca nu vrei s o gasesti zgariata sau sa arunci cu banii si masina sa fie tot murdara. daca cineva crede ca nu a patit inca asa ceva sfatul meu e sa se gandeasca mai bine ca este doar o chestiune de timp . :D


@Leo, cred ca ai dreptate partial.
Eu spal masina mea la o spalatorie de pe soseaua Chitilei si pot sa spun ca nu am intilnit nici una din problemele pe care le-ai enumerat tu mai sus(crede-ma ca daca se intimpla una din problemele enumerate de tine mai sus la Cupra mea, ii executam pe toti de acolo...numai eu stiu cat trebuie sa muncesc pentru masina asta)....insa nu te pot contrazice...incearca si tu daca nu ti-e peste mina sa speli pe soseaua Chitilei vis a vis de Bancpost si s-ar putea sa fii multumit.
Cred ca daca ajungi sa fii client fidel la o spalatorie si ajungi sa te cunosti cu cei care spala, nu te mai intilnesti cu astfel de situatii neplacute.
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

29 Mai 2008, 08:31

In Constanta o spalatorie buna pe OBORULUI, la 5 spalari una gratuita, 22 ron interior - exterior spuma activa + ceara.
5 ron pentru suc si seminte.
Eu merg cam de 2 ori pe saptamana sau daca este necesar si mai des.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori