Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Probleme cu incarcarea?

29 Ian 2011, 22:42

Da, ala e modelul tau, primul din stanga sus. Daca traduceai, acolo zice "Bosch F 00M 145 225 identical to
038 903 803 E - account / 038 903 803 EX - € 44.09". Banuiesc ca e destul de clar. Si se poate ca asta sa fie pretul pe original. Aftermarket poti gasi si la 20 euro. In VagCat e asa " 038903803E-voltage regulator / for alternator:4-12 / ". Acum mai trebuie sa te hotarasti ce anume vrei, original sau AM.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
proemig
Subiect Autor
Mesaje: 8
Membru din: 29 Ian 2011, 01:23

Re: Probleme cu incarcarea?

30 Ian 2011, 13:16

aseara am tradus si eu si mi-am dat seama ca e identic! :o
maine merg sa intreb cat costa,oricum nu ma intereseaza daca e original sau nu....vreau doar sa functioneze si asa ca am cheltuit destui de multi bani pt ca am cumparat si acumulator nou si nu trebuia dar aici o fost greseala mea pt ca nu am verificat cum trebuie ,mai exact nu stiam sa verific pt ca nu m-am mai confruntat cu o problema asemanatoare! va multumesc inca o data pt toate raspunsurile si detaliile oferite! va tin la curent cu pretul pe care il gasesc maine si daca rezolv problema! o zi buna!
 
proemig
Subiect Autor
Mesaje: 8
Membru din: 29 Ian 2011, 01:23

Re: Probleme cu incarcarea?

01 Feb 2011, 22:41

am rezolvat problema! :D
am fost la electrician,l-a pus pe bancul de probe si o zis ca functioneaza perfect.cand l-am montat pe masina nu mai functiona...o zis ca e ciudat pt ca functioneaza dar nu incarca cu cat trebuie....in fine...am sunat la magazinul de piese si am intrebat de releu..mi-a dat un pret de 52 euro si nici nu eram sigur ca era releul sau diodele asa ca am plecat spre un parc de dezmembrari auto si am cumparat un alternator complet ca nou cu 50 euro.l-am montat pe masina si incarca perfect cu 14,30v! am cumparat si baterie noua bosch s5 54ah ca sa nu mai apara alte probleme si gata! multumesc la toata lumea pt ajutor!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator