Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
speed21
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 19 Apr 2010, 08:40
Localitate: craiova

3 beepuri cas sony

20 Apr 2010, 08:09

salut. sunt posesorul unui seat cordoba 2007. Acum care e problema stie cineva sau are cineva iidee despre cele 3beepuri pe care le face masina dupa ce scoti chia din contact, la mine a incetat sa mai faca.......
mentionez ca ma schimbat de curand cd playeruu are vro legatura ??Au uitat baietii vrun fir?
Multumesc anticipat.
 
pakyman
Mesaje: 1359
Membru din: 31 Mai 2009, 03:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: mica problema HELP

20 Apr 2010, 08:46

friend,

daca aveai inainte sony, e adevarat cand scoteai cheia si lasa-i fata pusa bipaia de 3 ori (sony bipaia nu cordoba).
Acum daca le-ai schimbat si ai pus alta marca normal ca nu mai face. Da mai multe detalii la ce ai avut si ce ai acum.

bafta maxima si km fara probleme
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine
 
speed21
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 19 Apr 2010, 08:40
Localitate: craiova

Re: mica problema HELP

20 Apr 2010, 08:56

da ai dreptate am vb cu electricianul de la seat chiar acu 2 minute de la sony era acum am un alpine 102ri probelema e ca bieti care lau montat (cei de la polystart Craiova) au lasta cam multe fire ne legate si cand le-am zis au zis ca le leaga degeaba ca nu merg :D. dk mai stiti ceva ce trebuie legat ar fi k . Cei de la seat au zis ca alpineul nu mai are functia asta.
mersi pentru replay.
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2572
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: mica problema HELP

20 Apr 2010, 08:57

Bip-urile, sunt de la CD player el te avertizeaza, si sunt specifice lui Sony si Pioneer.
Alte marci care nu au avertizare ca e fata la CD pusa, sunt Kenwood, LG si Clarion.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori