Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
dracu_gol
Subiect Autor
Mesaje: 83
Membru din: 14 Iul 2012, 11:08
Localitate: iasi

stergatoare- the real thing

14 Iun 2013, 20:37

salutare tuturor. unde gasesc si eu niste stergatoare pentru cordoba 6L din 2008 care sa se potriveasca pe brat.. alea de pe masina sunt valeu dar ala din stanga nu mai merge cum mergea.. lasa o bucata de parbriz nestearsa... am avut deja doua tentative de achizitie dar nu se potrivesc la sistemul de prindere desi pe unul scrie modelul:)) cordoba 2008...
cel de al doilea set sunt de la cineva care a zis ca la el la skoda se potrivesc...din nefericire la mine nu...e alt sistem de fixare le am noi in potbagaj... am incercat sa schimb numai lama de cauciuc... nu prea merge:))
imi trebuie ceva care sa mearga la sigur ca sa nu ma chinui cu improvizatii... si sa le gasesc usor.... undeva intr-un magazin. Multumesc.
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: stergatoare- the real thing

14 Iun 2013, 21:05

Foloseste functia cautare si o sa gasesti tot ce vrei sa stii despre stergatoarele de ibiza cordoba.
Inclusiv de unde sa le comanzi ori ce modele alternative merg la tine.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
dracu_gol
Subiect Autor
Mesaje: 83
Membru din: 14 Iul 2012, 11:08
Localitate: iasi

Re: stergatoare- the real thing

15 Iun 2013, 07:47

fara nici o suparare dar am utilizat-o si nu prea sunt multumit de rezultate...de fapt asa am ajuns la un astfel de model am achi
din acest motiv am ales sa postez... daca exista cineva care are vreun raspuns mai concret la problema asta timp de cateva zile bine ... daca nu... nu vad care mai este rostul ...postului.. asa ca va rog delete..
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: stergatoare- the real thing

15 Iun 2013, 08:34

search.php?st=0&sk=t&sd=d&keywords=stergatoare+aero&fid[]=182&ch=500&start=15
Eu le comand de ceva vreme pentru mine si masina parintilor ori cele de la firma de aici:
viewtopic.php?f=98&t=779&st=0&sk=t&sd=d
:hi
Cele de fabia 2008 sunt la fel cu cele de cordoba 2008 adica 6l
Te poti opri la orice dealer skoda sa intrebi si sa probezi prinderea pe loc, ori poti cumpara lamele de schimb si in 5 minute ai stergatoare noi la jumatate de pret.
:)
Oricum ai fi gasit toate aceste informatii daca ai fi avut rabdare sa citesti pe aici, ai inclusiv tutorial cum sa schimbi doar lama si de unde sa o cumperi.
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
dracu_gol
Subiect Autor
Mesaje: 83
Membru din: 14 Iul 2012, 11:08
Localitate: iasi

Re: stergatoare- the real thing

15 Iun 2013, 10:37

Multumesc de raspuns...se pare ca ieri nu era ziua mea norocoasa
gata am gasit tutorialul DIY... era mai pe la pagina 2..de cautat..cred ca putem sterge daca considerati necesar.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori