Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
CJ 11 CSI
Subiect Autor
Mesaje: 109
Membru din: 22 Feb 2010, 01:58
Localitate: cluj-napoca
Contact:

nu mai trage cum tragea 1,6 102cp

17 Aug 2014, 01:44

ok sa incep cu inceputul . din senin fara sa dau cu masina in nu stiu ce crater de groapa sau denivelare mare mi sa spart cutia de viteze si mi sa scurs uleiul , asta am sesizat dimineata cand am ajuns la munca. nu a sunat nimic totul mergea perfect la cutie.am duso la mecanic unde sa sesizat ca sa rupt un dinte din trenul fix si inca vreo doi din diferential. cei de la service au duso cica la cel mai bun din cluj care se ocupa de cutii de viteze si a schimbat piesele au lipit cutia unde sa spart si iau pus ulei.
problema acum apare de atunci masina nu mai merge cum trebuie in viteza 1 si numai in a 1a se tura foarte greu si suna foarte infundat urca in 5000 de ture in vreo 500m si daca ii dadeam a doua rupea asfaltul. am umblat la testere in cluj cred ca am ars vreo 2 rezervoare de benzina numai pe drumuri aiurea toti sa imi spuna ca nu da nici o eroare si ca ei nu au mai vazut asa ceva. prin cunostinte si prieteni a venit un mecanic de la seat care mi-a dezactivat pilotul automat si nu mai stiu ce pe acolo , acuma se tureaza in 1 dar smaceste in mers aproape in orice viteza si daca o las in frana de motor se simte ca si cum sa desprins motorul de tampoane ceea ce nu e adevarat. tin sa precizez ca am schimbat fisele de atunci , senzorul de pe ambreiaj si cand intra in faza de "picat in nas" nu tragea un singur tester mia dat cum ca motorul functioneaza la 16% din capacitate in rest toate sunt ok.
ati mai patit asa ceva?!?! ce sa fac?
sunt disperat merge mai rau ca o caruta cu un cal...
http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=5788

The winner ain’t the one with the fastest car its the one who refuses to lose

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori