Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Dacia Sandero 2010 1.4 benzina sau Seat Cordoba 1.4 benzina

22 Ian 2014, 00:08

Nu lua seatul, consuma mai mult si ai sa culegi tot ce este mai mare de o palma pe drum, mai ales pe cele de santier.
IA sandero. :hi
La mine motor de 1.4 86cp am zile in oras vara cand ma apropii de 15%.
Seatul a fost lovit dreapta spate, reparat la fel de prost ca si al meu. Se vede clar luftul lasat de tragerea incorecta a coltului de aripa.
Desfa capitonajul de pasla, scoate plasticul ce tine trusa medicala si verifica cu mare atentie ce este in spate.
Eventual si stopul de pe aripa si ornamentul de plastic de pe marginea portbagajului spre aripa dreapta.
Vezi in topicul masinii mele cum a fost carpita la doua dintre unitatile service acreditare.
PBV2 si alto sincro pantelimon.
Cel mai bine daca poti da si bara jos sa vezi ce este in spate.
Posibil sa ai surprize.
Si sa stii ca o lovitura in spate poate afecta serios masina.
:hi
:)
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
tibetan_afurisit
Mesaje: 955
Membru din: 10 Ian 2009, 16:53
Localitate: Braila

Re: Dacia Sandero 2010 1.4 benzina sau Seat Cordoba 1.4 benzina

22 Ian 2014, 10:10

florin111 scrie:
Sandero este pe motorina 1.4 70CP


Daca te ajuta cu ceva....
Am in parcul pe care-l administrez 6 Logan pe motorina si 6 pe benzina.Cele pe benzina au mers si merg fara probleme.
La cele 6 pe motorina am avut probleme cu injectoarele.Cu toate injectoarele la toate cele 6 masini.
Am bagat bani in ele de m-am saturat.Sute de milioane.
Daca eram in locul patronului le faceam vant de mult si luam doar pe benzina.Dar nu sunt :D

In schimb Clio nu are probleme.Desi,teoretic,ar trebui sa fie acelasi motor.
Nu stiu care e misterul.
Vorba lu' Conul Baltazar...ar trebui exorcizate. :yh

P.S.
Iar legat de consum,am facut recent un drum de 1500 km cu Clio pe motorina si am ramas placut surprins.
Seat Cordoba 1,4/100CP
http://exmeislibris.blogspot.ro/
Psihologu' de serviciu.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori