Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
 
Avatar utilizator
deutzzaa
Mesaje: 488
Membru din: 09 Iun 2009, 12:30
Localitate: Pitesti, Bucuresti
Contact:

Re: AG-24-ALM

16 Aug 2009, 16:27

azi, la ora 19:00, la stadion
 
Avatar utilizator
Almanika
Subiect Autor
Mesaje: 659
Membru din: 05 Ian 2009, 22:09
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 00:58

rog un moderator de pe acest forum..sa mi se stearga toate topicurile scrise de mine..pt ca vreau sa ies in club...sunt foarte multe persoane care nu ma agreeaza si nici eu nu le agreez...si nu am chef de mistourile altora si glumele aduse adresa mea....intai sa-si vada de masinile lor si dupa aceea sa vina sa-mi rada in nas..multumesc pt intelegere
<Lumina Orange>Design by ALM
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 10:39

fara suparare,citesc zilnic ce se scrie pe clubseat si nu am sesizat niciun misto/gluma la adresa ta.
mi-e greu sa cred ca vreun moderator ar fi permis acest lucru.
prieteneste iti spun ca ai gresit lungind toata povestea cu presurile auto.
reflecta putin asupra celor intamplate,pune-te in situatia vanzatorului si o sa constati ca lucrurile stau altfel.
orice hartie care atesta o plata e bine sa o pastrezi.iti spun asta din proprie experienta(sunt patit cu o factura la mobil,pe care o platisem si nu retinusem chitanta...am fost nevoit sa o replatesc).de atunci retin vreo 2-3luni orice chitanta,pt ca mi-a ajuns o experienta si am INVATAT ceva din ea.
e omeneste sa gresesti(cu totii o facem),dar important e sa inveti din greseala si cel mai imortant e sa nu recidivezi
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
S.E.R
Mesaje: 516
Membru din: 05 Iul 2008, 16:39
Localitate: pitesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 12:50

nu stiu care este povestea cu presurile sau plata/neplata lor.
stiu doar ca au fost niste posturi si un topic in care almanik era ''bagat'' si aproape jignit de unii colegi(ghita_celofan)
nam nimic nici cu almanik si nicidecum cu ghita_celofan dar nu trebuia sa se faca atat tamtam despre asta. Daca a gresit almanik sa plateasca, dar nu prin jigniri pe forum, gaseau ei doi un mijloc. Bafta
undeva intre 105 si 107
Imagine
leon 1.6-LOW & SLOW
 
Avatar utilizator
Almanika
Subiect Autor
Mesaje: 659
Membru din: 05 Ian 2009, 22:09
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 13:49

nu este numai ghita_celofan,marek,bacalaureat,seat_cv,si multi alti care au facut niste glume la adresa mea...eu m-am decis vreau sa renunt la club...pt ca mi-am dat seama ca sunt niste persoane care au chef numai de mistouri si sa rada de tine...
<Lumina Orange>Design by ALM
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 14:44

la cat de cerebral este ghita_celofan(cosmin) mi-e greu sa cred ca ar face el asa ceva.
sa nu se fi inteles gresit,sa se fi citit printre randuri.
nu tin partea nimanui,sunt chiar indiferent
am incercat doar sa iti dau o tema de gandire asupra deciziei (probabil luata in momente de tensiune/nervozitate)
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
Almanika
Subiect Autor
Mesaje: 659
Membru din: 05 Ian 2009, 22:09
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 14:46

ok atunci uitate pe topicuri la bazar si etc si dupa aceea o sa vezi....pe mine nu ma intereseaza ce cred alti..am suportat odata o gluma de prost gust de 2 ori..dar nu mi-a dat mi-e marek de macare sau ghita_celofan sau multi alti care au comentat ei la adresa mea sa ma traga pe mine la raspundere..pana la urma asta este doar un forum si trebuie sa vb civilizat nu trebuie sa ne atacam...si nu cred ca am atacat pe nimeni..si pana la urma nu-i xxxx grija pe ceilalti ce fac eu cu viata mea si sa inceapa ei sa ma judece pe mine....nu este posibil aja ceva...credeam ca acest forum este pt club seat sa ne strangem din toate partile ale tari si sa discutam diverse despre masina...si numai despre masina..dar voi ce faceti..m-ai mult i respingeti....
<Lumina Orange>Design by ALM

 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 14:47

socializare
imprietenie
relatii etc, dar nah :?
 
Avatar utilizator
Almanika
Subiect Autor
Mesaje: 659
Membru din: 05 Ian 2009, 22:09
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 14:53

multumesc tibi pt sfat...dar mi-am dat seama ca aici totul se bazeaza pe misto...pe critici..pe barfa si ca sa-ti faca ti-e rau..ca altceva nu e posibil..prima oara cand am pus masina la vanzare si au inceput sa comenteze de pretu meu..eu nu cred ca am zis eu ceva de vreo masina de pe forum ca nush ce ca nush ce...totusi sa fim seriosi..daca eu vreau sa cer 100 de mi de euro pe masina..acesta este pretu meu,dar nu trebuie sa fiu criticat si aja m-ai departe...trrecusem peste chestia aceea nu ma deranjeaza foarte tare..dar asta cu mistourile chiar m-a deranjat...macar sa bage ceei care m-au criticat pe mine banii cat am bagat eu in masina si sa vina sa stam de vorba...si tinand cont este a 2 masina..nu este prima...eu chiar am demonstrat ca sunt fan seat....si poate ca sunt un caz unic...dar nu este o problema..in viata trebuie sa si pierzi..de ce nu pe viitor sa imi pot face eu singur propriul club seat
<Lumina Orange>Design by ALM
 
Avatar utilizator
Almanika
Subiect Autor
Mesaje: 659
Membru din: 05 Ian 2009, 22:09
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 14:56

si sincer sa fiu imi facusem o parere buna despre club..dar am sa plec de aici cu un gust amar...care mi l-au lasat acele persoane care nu au stiut sa vb cu trebuie
<Lumina Orange>Design by ALM
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 15:02

revin cu afirmatia mea din postul anterior...cosmin e un tip cerebral,deci stie pe ce lume traieste
legat de ce au spus ei acolo mi se pare corect,pt ca au vrut sa evite alte posibile certuri.

tot prieteneste ,iti spun ca ai procedat gresit ca nu ai aratat dovada platii.pt asta ai fost categorisit ca fiind de neincredere.
offtopic iti spun ca eu am patit cu husele asa(i-am trimis unuia,dar la el nu a ajuns nimic pt ca a fost pierduta pe drum,omului i-am spus ca e trimisa i-am si scanat chitanta, dovada faptului ca eu platisem expedierea plicului.pierderea tot la mine a fost..am facut 2huse insa am primit contravaloarea pt una)
greseala e si a tipului care ti-a vandut presurile...trebuia sa puna cu ramburs.

puteai sa scanezi dracia aia de hartie si nu ti se punea niciun atribut.

LE legat de pretul masinii tale nu a fost pus cu rautate,ci in ideea sa te ajute.
motivul ti l-am spus si eu in topicul respectiv.ce vindeai tu era cu mult peste o masina noua.
trebuia sa pastrezi anuntul si sa vezi cat te chinuiai sa dai masina.
nu ti s-au spus cu rautate,ci iar ai interpretat gresit.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
ovydu
Mesaje: 381
Membru din: 25 Mar 2008, 19:20
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 15:55

Almanika scrie:
si cu ce drept ma pune ghita_celofan pe mine acolo ca o persoane de neincredere a facut el vreo tranzactie cu mine sa vina sa vb..el habar-nare pe ce lume traieste si vine si ma baga pe mine ca o persoana care nu trebuie sa ai incredere..e nesimtire pe fata asta...si in plm si marian_iam tot la fel a facut dar mai cu bun simt....si multi care au comentat nu stau eu acu sa fac politie si sa caut pe aceei care au facut misto....dar sunt cu zecile

ai scris o mare prostie despre ghita.
daca nici el nu are habar pe ce lume traieste, inseamna ca tu esti cam praf sa zicem asa.
cel mai bine este sa renunti la acest forum.
numai bine in viata....
 
Avatar utilizator
Almanika
Subiect Autor
Mesaje: 659
Membru din: 05 Ian 2009, 22:09
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 16:01

si de unde sti tu ca eu sunt praf?ai cumva vreo dovada?din cate stiu eu nu te-a intrebat nimeni de vorba si te bagi singur in seama....si eu nu te-am jignit pe tine aja ca ai grija cum vorbesti
<Lumina Orange>Design by ALM
 
Avatar utilizator
Almanika
Subiect Autor
Mesaje: 659
Membru din: 05 Ian 2009, 22:09
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 16:03

Almanika scrie:
si cu ce drept ma pune ghita_celofan pe mine acolo ca o persoane de neincredere a facut el vreo tranzactie cu mine sa vina sa vb..el habar-nare pe ce lume traieste si vine si ma baga pe mine ca o persoana care nu trebuie sa ai incredere..e nesimtire pe fata asta...si in p;us si marian_iam tot la fel a facut dar mai cu bun simt....si multi care au comentat nu stau eu acu sa fac politie si sa caut pe aceei care au facut misto....dar sunt cu zecile
<Lumina Orange>Design by ALM
 
Avatar utilizator
alexEAT
Mesaje: 141
Membru din: 29 Oct 2008, 21:10

Re: AG-24-ALM

23 Aug 2009, 16:26

Almanika scrie:
dar asta cu mistourile chiar m-a deranjat...macar sa bage ceei care m-au criticat pe mine banii cat am bagat eu in masina si sa vina sa stam de vorba...si tinand cont este a 2 masina..nu este prima...eu chiar am demonstrat ca sunt fan seat....si poate ca sunt un caz unic...dar nu este o problema..in viata trebuie sa si pierzi..de ce nu pe viitor sa imi pot face eu singur propriul club seat


Nu am nicio treaba cu nimeni dar ce legatura are partea financiara cu vorbitul, daca nu a bagat mai multi bani in masina decat tine nu e 'demn' sa isi spuna o parere? Ma amuza teribil treaba asta, mai era un coleg de forum pe care eu il numesc Chuck Norris, care numai despre asta vorbeste, reveniti totusi la realitate ca poate e cineva cu mult mai multi bani decat voi si nu arata ca 'e dotat' doar ca are niste dungi sau niste jante mari la masina. Sper ca ai inteles ideea, multumesc.

L.E. sper sa nu se inteleaga ca ma refer la mine, la modul general am incercat sa explic.
Crono Yellow SEAT Leon FR TDI
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori