Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Radu Tamas
Subiect Autor
Mesaje: 271
Membru din: 31 Oct 2013, 23:30
Localitate: Simleu Silvaniei

Montare Aeratoare iluminate Audi A3 8L

10 Dec 2019, 22:39

Buna,stiu ca s-a discutat,cred ca a fost si un DIY dar nu il mai gasesc,asa ca im cer scuze ca repet.
Va rog frumos sa ma ajutati cu un ghid,cum se monteaza aeratoare de audi a3 iluminate,de unde se trage curent pentru ele daca e necesar,etc.

Multumesc anticiat!
Toledo 1M;Black Magic;105 CP;Normaly aspirated;LOVE IT!!
 
 
Radu Tamas
Subiect Autor
Mesaje: 271
Membru din: 31 Oct 2013, 23:30
Localitate: Simleu Silvaniei

Re: Montare Aeratoare iluminate Audi A3 8L

13 Dec 2019, 18:50

Buna, am primit aeratoare,au montate pe ele mufe cu 2 pini,ii vreo sansa sa si eu mufele si doar le conectez?Va rog frumos sa-mi explicati legaturile,ca acolo is in ceata un pic,le leg direct pe cablu alb si portocaliu la potentiometru de la lumini si le leg pe toate la rand?
Toledo 1M;Black Magic;105 CP;Normaly aspirated;LOVE IT!!
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Montare Aeratoare iluminate Audi A3 8L

13 Dec 2019, 23:49

Se leaga in paralel la acel potentiometru de lumini: firul negru la unul maro oarecare, firul rosu la gri cu dunga albastra. NU ai acele mufe pereche deja instalate, ori le comanzi, ori le tai pe cele care le ai si tragi fire direct.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori