Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
EyeOnU
Mesaje: 151
Membru din: 05 Aug 2008, 16:47
Localitate: Galati
Contact:

Re: Capace etrieri Brembo Look-like

14 Noi 2008, 18:55

BALTAZAR2003 scrie:
Cel mai bine merg lipite cu silicon, are avantajul ca se poate indeparta fara riscul de spargere a capacelor de plastic, este elastic si rezistent la temperatura.
Poxipolul, dupa intarire devine casant si nu adera bine pe plastic, deci exista riscul sa se dezlipeasca de la vibratii si sa cada capacul. :)


siliconul rezista la temperatura mare ? poate te gandesti la poxipol plastilina, icearca poxipol la pachet care contine 2tuburi de pasta
 
Avatar utilizator
EyeOnU
Mesaje: 151
Membru din: 05 Aug 2008, 16:47
Localitate: Galati
Contact:

Re: Capace etrieri Brembo Look-like

14 Noi 2008, 18:55

alexEAT scrie:
EyeOnU scrie:
hmm am scris ceva dar se pare ca nu a aparut,
pe scurt, eu am asa ceva, poxilina de la praktiker in 2 tuburi amestecate si gata merge


poti pune niste poze sa vad si eu cum arata? Multam anticipat


poti sa te uiti la prezentarea masinii mele
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Capace etrieri Brembo Look-like

15 Noi 2008, 01:22

[siliconul rezista la temperatura mare ? poate te gandesti la poxipol plastilina, icearca poxipol la pachet care contine 2tuburi de pasta[/quote]
Da, siliconul sanitar si cel auto, (siliconul acetic, bazat pe acidul acetic) rezista la 300 grade celsius, nu la flacara directa, si rasina bicomponenta denumita poxipol nu rezista mai mult de 120 de grade, mai exista poxilina, care se vinde sub forma de pachetele cu doua straturi de plastelina suprapuse si care prin amestecare devin o pasta rezistenta la temperaturi mari si foarte dura, aceasta din urma este speciala pentru carpit tevi de calorifer, apa, tobe de esapament si alte asemenea chestii. :D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
B22VXX
Mesaje: 210
Membru din: 23 Sep 2008, 13:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Capace etrieri Brembo Look-like

28 Feb 2009, 08:54

[quote="BALTAZAR2003"][siliconul rezista la temperatura mare........

sal
am luat si eu un set de caliper covers si nu am reusit sa le montez pt ca la jante de 16'' nu intra. dar acum mi am luat jante FR 17'' si se potrivesc.
problema e ca vreau sa le lipesc cumva pt a le putea dezlipi la toamna cand pun jantele de 16 cu cauciucuri de iarna, si nu sa le sparg cu dalta.
poate ma lamuresti de acel silicon de care vb, si de unde sa il iau ca pana acum am luat un tub silicon "poly max", 25 lei, si un lipici "bison power" din 2 componenti, 28 lei, si nici unul nu lipeste.

ms mult. daca vrei sa vb pe mess matlyxx e adr mea
Seat Leon 1P FR diesel, galben

Imagine
 
Avatar utilizator
EyeOnU
Mesaje: 151
Membru din: 05 Aug 2008, 16:47
Localitate: Galati
Contact:

Re: Capace etrieri Brembo Look-like

28 Feb 2009, 16:39

poxipol

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori