Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Adrian Truta
Subiect Autor
Mesaje: 24
Membru din: 16 Ian 2011, 20:18
Localitate: Medias
Contact:

Incuietoare defecta

05 Feb 2011, 11:05

Salut
Am un seat cordoba 1.9 TDI din 98 si zilele acestea m-a lasat incuietoarea de la usa de la sofer, inciderea centralizata nu mai functioneaza de un an si foloseam cheia.

Se poate sa se fi rupt ceva?
Cand invart de cheie se simte ca intr-un punct scapa ceva si din acel punct se invarte in gol.

Daca a-ti mai avut probleme de genul acesta va rog ajutatima sa stiu ce e de facut!
Viata este ca si o piesa de teatru, unde esti nevoit sa joci cat mai profund, cat mai corect, cat mai provocator..deoarece TU esti propiul tau stapan\" deci nu uita \"JOACA DUR...
 
Avatar utilizator
DuraCristi
Mesaje: 366
Membru din: 29 Dec 2010, 22:14
Localitate: medias
Contact:

Re: Incuietoare defecta

05 Feb 2011, 12:24

salut adi

Nu stiu daca am avut si eu aceeasi problema insa dupa ce am cumparat masina am observat ca nu puteam incuia masina deoarece eu nu am incuietoare decat la usa soferului si la aceea usa cheia se dadea peste cap.. ca si cum ai invartii in gol si masina nu se incuia. Dupa ce am mers la service mia schimbat o piesa micutza care ziceau ei ca e rupta .. a fost 30 sau 40 de lei :hi
SB 92 DNC
Ibiza 6k 1,9 sdi
 
Avatar utilizator
Adrian Truta
Subiect Autor
Mesaje: 24
Membru din: 16 Ian 2011, 20:18
Localitate: Medias
Contact:

Re: Incuietoare defecta

06 Feb 2011, 10:44

Merci Cristi
O sa ma duc cu siguranta saptamana asta la un service, apropo spune-mi la ce service ai fost?
Viata este ca si o piesa de teatru, unde esti nevoit sa joci cat mai profund, cat mai corect, cat mai provocator..deoarece TU esti propiul tau stapan\" deci nu uita \"JOACA DUR...
 
Avatar utilizator
DuraCristi
Mesaje: 366
Membru din: 29 Dec 2010, 22:14
Localitate: medias
Contact:

Re: Incuietoare defecta

06 Feb 2011, 10:53

in medias... pe varianta nu unde lucra marius.....mai incolo putin
SB 92 DNC
Ibiza 6k 1,9 sdi
 
Avatar utilizator
Adrian Truta
Subiect Autor
Mesaje: 24
Membru din: 16 Ian 2011, 20:18
Localitate: Medias
Contact:

Re: Incuietoare defecta

06 Feb 2011, 12:24

ok
poate o sa ma duc chear maine!
Viata este ca si o piesa de teatru, unde esti nevoit sa joci cat mai profund, cat mai corect, cat mai provocator..deoarece TU esti propiul tau stapan\" deci nu uita \"JOACA DUR...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori