Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
crysstyan_17
Subiect Autor
Mesaje: 18
Membru din: 12 Noi 2012, 18:58

DISTRIBUTIE IBIZA 1.9 SDI cod motor ASY

04 Dec 2015, 21:21

Salut,

Imi pare rau daca a mai fost deschis topic pe acest subiect !

As dori sa schimb distributia la Ibiza mea si nu stiu mai exact ce model sa aleg, daca aveti ceva recomandari, schimbarea se va face acasa, va fi facuta de un mecanic specializat, dar mi-a spus sa cumpar piesele si sa fiu pregatit cand vine, fiind plecat in strainatate, are un service deschis il prind rar pe acasa, gen de sarbatori si trebuie sa fiu pregatit. Am nevoie de ce contine mai exact am consultat site-ul http://www.epiesa.ro/set-curea-de-distr ... cat-10505/ , dar vad ca unele au doar 2 role de ghidare, o rola intinzator si curea in pachet iar altele 3 role de ghidare, o rola intinzator si curea si nu prea inteleg. ..! mentionez ca nu vreau sa schimb pompa de apa deoarece manopera nu va exista, daca voi avea ghinionul sa se defecteze o voi schimba la momentul oportun.

Daca e cineva care a schimbat sau se pricepe, va rog sa ma ajutati cu un raspuns, mentionez ca nu am cartea masinii unde banuiesc ca este posibil sa fi fost informatiile necesare si pentru acest lucru.

O seara faina si drumuri bune ! :drive

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori