Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
STORM
Mesaje: 468
Membru din: 03 Dec 2007, 15:58
Localitate: crangasi city
Contact:

Re: vopsit plasticuri din bord

12 Apr 2010, 17:06

plastofix din cate stiu este un primer pentru plastic.. adera vopseaua mai bine si ii confera rezistenta in timp. este absolut necesar un plastic primer pentru a vopsi ceva din plastic :glasses
 
Dunky
Mesaje: 933
Membru din: 25 Ian 2009, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vopsit plasticuri din bord

16 Apr 2010, 12:44

elementele de la interior se pot vopsi acelasi lucru la m facut si eu prima oara am luat un spray si au iesit de toata jena apoi am apelat la un prieten care lucreaza la o vositorie auto si au iesit de nota 10 eu am vopsit consola centrala si capacul de sub ea si manerele interior.poti folosii spray dar vopseaua trebuie sa aiaba lac sau sa cumperi lac separat ma-i trebuie sa iei si o solutie pt aderenta a vopselei plus ca tre sa freci la elemente de iti vine rau si sar putea sa iasa cum a iesit la mine prima oara adica un mare nimic :yh
Viata-i grea dar trece!
 
stronghold
Mesaje: 113
Membru din: 08 Iul 2009, 08:04
Localitate: Oradea-Miercurea Ciuc

Re: vopsit plasticuri din bord

12 Iul 2010, 07:02

h,,,,!!!!!!!!! dunnky ai dreptate .....si la mine a iesit un caca maca mare si urat rau de tot :lol:
ma voi ocupa altadata de ele pt ca totusi ar trebui sa arate altfel plasticurile ale- nu zgariate, belite vai de mama lor!
intr-o zi cu soare si cu multa rabdare le voi face.acuma am alte preocupari cu masina

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori