Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Marcel Axinte
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 19 Oct 2011, 10:40

SA CUMPAR DE LA MOLDOTRANS SAU NU?

19 Oct 2011, 12:05

Buna ziua,

sun nou pe forumul acesta si m-am inscris pentru ca as vrea sa-mi cumpar un SEAT IBIZA :drive
As vrea pareri despre dealer-ul din Iasi. N-as vrea sa-mi smulg parul din cap de fiecare data cand merg in service :banghead:
mai ales ca am vazut o masina expusa in Iasi, de nu stii daca e de ras sau de plans. Astept pareri!
Imagine
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: SA CUMPAR DE LA MOLDOTRANS SAU NU?

19 Oct 2011, 13:22

Nu are treaba masina cu dealerul, poti sa cumperi masina si din constanta ori timisoara, ai garantie asigurata la orice service din reteaua seat.
Adica poti face reviziile si intretinerea unde vrei!
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
andrei.27kim
Mesaje: 2498
Membru din: 27 Mai 2008, 20:06
Localitate: Iasi
Contact:

Re: SA CUMPAR DE LA MOLDOTRANS SAU NU?

19 Oct 2011, 13:29

Salutare Marcel si bine ai venit pe clubset :hi Cordoba mea a fost cumparata de la Moldotrans in 2007. De atunci si pana acum nu am avut nicio problema cu ei, au fost mereu amabili si dispusi sa gasesca rezolvari la chichitzele cu care ma duceam eu la ei, si crede-ma ca i-am stresat de foarte multe ori :tongue . Reviziile le-am facut la ei doar cat timp masina a fost in garantie, dupa am renuntat dar nu din lipsa de profesionalism sau probleme ci din prisma faptului ca o revizie facuta la dealer este scumpa, scumpa in comparatie cu una facuta personal(asta daca ai cat de cat cunostinte in materie de mecanica). Pt. operatiuni mai complicate gen schimbare distributie ori ambreiaj, eventual defectiuni la motor/transmisie(desi sper sa nu apara) eu unu am sa merg la ei.

Te asteptam si pe la intalnirile saptamane poate vor veni si posesori de ibiza 6j care sa iti impartaseasca din experietele lor :cheers
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori