Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
 
Avatar utilizator
Vw_g60
Mesaje: 453
Membru din: 27 Aug 2011, 21:27
Localitate: Bucuresti

Re: LEON SC FR 1.8 DSG red emocion

29 Dec 2019, 13:25

Pai si ce legatura are standardul de calitate al produsului Seat, cu modul in care interactioneaza stafful unui dealer minuscul dintr-o tara de mana a 3 a cu un client al marcii?
Cred ca aici incurci nitel borcanele...
:hi

P.S. A nu se intelege ca mi se pare OK sa lasi omul sa plece cu checkul aprins fara sa ii explici despre ce este vorba si sa tragi o concluzie.
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8629
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: LEON SC FR 1.8 DSG red emocion

29 Dec 2019, 16:34

dealerul ar trebui sa incerce sa te apropie ca si client si sa acopere o parte din reparatie, gen fidelizare. un procent acolo 10-15% macar. la mai mult nu poti spera, garantia s-a terminat de mult, probabil doar daca le zici ca ai de gand sa cumperi o masina noua in curand sa acopere mai mult...

e o suma maricica dar nu stiu daca e chiar ceva care sa duca la discutii cu fabrica, pentru ei lucrurile sunt simple, a trecut garantia, obligatiile lor s-au terminat. la fel la orice producator. si oricum senzorii si toate componentele nu sunt facute de SEAT.

in orice caz, iti inteleg frustrarea, eu zic ca dealerul e cel cu care trebuie sa discuti.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator