Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ChrisR4G
Subiect Autor
Mesaje: 10
Membru din: 21 Noi 2016, 16:31
Localitate: Bucuresti

Circulatia cu un far spart

16 Sep 2017, 12:06

Salutare!
Azi am avut nefericita placere sa intalnesc spatele unui taxi, cunostea gropile mai bine ca mine deci a putut sa profite.
Oricum nu asta e problema principala pentru ca in urma accidentului am rezolvat cu 450 lei, bara lui spate ( care cica era originala etc. , dar tinand cont ca intarziasem deja destul la munca nu am mai pus capul la contributie ), insa eu m-am ales cu farul dreapta spart intr-un colt + ceva transfer de vopsea si cateva zgarieturi minore. Aparent avea bara pusa peste carligul de remorcare si a intrat fix in far.
Problema mea se rezuma la atat : Pot circula cu un far spart ? Eventual o sa incerc sa ii pun cateva cioburi inapoi cu ceva adeziv.

P.S. Nu am nici o hartie la mana precum ca s-a intamplat ce s-a intamplat. E vreo problema ?
21 Learning never stops!
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Circulatia cu un far spart

16 Sep 2017, 12:29

Legal in acest caz ai nevoie de o autorizatie de reparatie eliberata de politie,altfel la un control daca vei fi oprit in trafic nu vei putea justifica farul spart si esti pasibil de amenda.
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator