Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
dany_ionita
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 22 Ian 2017, 00:43

problema caldura

22 Ian 2017, 00:50

Salut , am si eu o problema cam mare si nu ii gasesc rezolvare,am un seat leon 1m 1.9 TDI 150 cai, masina se incalzeste cam greu ajunge in 90 de grade greu si daca ajunge si dupa stau pe loc scade in 60 inapoi ! dupa mult timp ajunge la temperatura de 90 grade si logic ar fi sa bage caldura cand este clima data la maxim si pe HI , dar ea baga aer caldut ! Am schimbat termostatul si antigelul si degeaba , am observat ca dupa ce o tin turata in 3000 de ture vreo 10 min si desfac busonul de la vas nu pare a avea presiune in el , unul din mecanicii la care am fost a zis ca e posibil sa fie pompa de apa sa nu faca presiune, alt mecanic mi a zis caloriferul infundat ! Furtunele sunt calde cand ajunge apa la 90 de grade dar caldura cum trebuie nu baga !

Daca cineva mai are aceeasi problema va rog sa ma ajutati , nu vreau sa arunc banii pe geam si sa ii las sa mi dea bordul jos si sa nu fie de la calorifer !

Multumesc

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori