Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Frio99
Subiect Autor
Mesaje: 61
Membru din: 24 Iun 2013, 21:45
Localitate: Bucuresti

Curiozitate ?!

19 Iul 2014, 16:04

Va salut , am si o intrebare : ce tip de bord am si cum pot sa am bc si sa folosesc toate "ecranele" din bord.
Imagine
Service Auto Bucuresti
www.facebook.com/kmcservice
 
Avatar utilizator
andimiroiu
Andrei
Mesaje: 332
Membru din: 17 Iul 2014, 23:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Curiozitate ?!

19 Iul 2014, 20:09

salut. pe maneta din dreapta cea de stergatoare, nu ai un buton pe care apesi in sus si in jos? fa o poza la maneta. acolo este controlul pentru BC.
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9846
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Curiozitate ?!

19 Iul 2014, 20:20

Daca te referi la acele doua mici dreptunghiuri paralele, acolo nu se afiseaza nimic la tine. In spatele lor ai doar o bucata de plastic. La modelele fabricate intre 1999-2002, au existat acolo niste dispay-uri care afisau posturile radio si eventual treapta de viteza pt cutiile automate.
Descarca manualul de utilizare si o sa gasesti toate informatiile.
 
Avatar utilizator
Frio99
Subiect Autor
Mesaje: 61
Membru din: 24 Iun 2013, 21:45
Localitate: Bucuresti

Re: Curiozitate ?!

19 Iul 2014, 22:27

Nu am maneta tip BC , vreau sa stiu ce implica ca mod de lucru si costuri ca sa pot sa am BC pe masina , e foarte stresant mai ales la o masina pe benzina in oras sa nu stii cat mai pot face cu ce ai in rezervor si sa stii cat consuma.
Service Auto Bucuresti
www.facebook.com/kmcservice
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Curiozitate ?!

20 Iul 2014, 06:17

au mai scris colegi pe alte topicuri despre acest upgrade. concluzia celor care vroiau sa puna a fost, in final, ca nu se merita. trebuiesc multe piese incepand de la bord, cablaje, senzori, alt ECU ( daca nu ma insel). costurile sunt evident, foarte mari.
pana la urma urmei, valorile care le afiseaza BC-ul sunt informative si ajungi, la un moment dat sa nu le mai iei in seama. personal, cred ca "ma plimb" prin BC doar ca sa vad temperatura sau, rar de tot, sa vad consumul mixt ( care, cum spuneam, e informativ si prea putin relevant)
parerea mea, decat sa bagi bani in asa ceva, daca tot ii ai, mai bine faci la masina altceva, un upgrade de look de care sa te bucuri zi de zi.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator