Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
tekolinooo
Subiect Autor
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Montare computer bord

21 Iul 2013, 15:05

Salutari, am in plan saptamana urmatoare sau macar cealalta, sa imi montez pe masina un Computer de bord, am inteles ca imi trebuie ceasurile cu display de computer bord, cablajele si mai ce?
Am decis sa va intreb, stiti mai bine ce imi trebuie , si daca stiti cumva codurile produselor as fi pe deplin recunoscator.
Astept un raspuns :D stima!
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Subiect Autor
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Montare computer bord

21 Iul 2013, 23:01

Nu stie nimeni?:)) nu ma poate ajuta nimeni?
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Montare computer bord

21 Iul 2013, 23:26

S-a mai discutat treaba asta si nu e atat de simplu pe cat pare.
Ai nevoie de mult mai multe piese gen senzori, maneta cu BC, calculator de bord, zeci de cabluri, mufe...etc. Pe acest forum nu am vazut pe nimeni sa-si fi pus, daca masina a venit fara din fabrica :hi
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Subiect Autor
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Montare computer bord

22 Iul 2013, 10:00

Am inteles, o sa studiez mai bine problema , dau o fuga pana la Serpico sa ii intreb si pe ei ce stiu despre piese, cabluri si mosul de montare, si daca reausesc ceva ca arat :) chiar as vrea sa ii pun computer de bord, e folositor :)
 
cryssvalentyno
Mesaje: 1
Membru din: 05 Mai 2015, 08:25

Re: Montare computer bord

05 Mai 2015, 11:53

Eu mi am pus singur...doar ca am pus ceasuri de golf 4 minidot(la cele de golf ,passat iti trebuie o rama de audi a3 8l) si nu a avut din fabrica...iti trebuie si o maneta...de tras sunt doar 3 cabluri de tras din maneta in ceas...si trebuiesc adaptate cu calculatorul masini...dupa care reinvatate cheile din nou(nu este greu de facut)

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator