Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
proto
Subiect Autor
Mesaje: 13
Membru din: 27 Mar 2013, 18:22

Re: cablu magazie cd

31 Mar 2013, 21:13

am vazut cum ar trebui sa arate torpedoul, problema e acum ce fac? pot modifica torpedoul meu fara mari batai de cap sau trebuie sa schimb tot torpedoul? deja ma costa prea mult magazia:)), daca stiam puneam banii pe care ii dau pe cablu si imi lua cd player aura:)
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9027
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: cablu magazie cd

31 Mar 2013, 21:30

Cum sa coste cablul cat un cd-player Aura? Modificarea torpedoului tine de aptitudinile fiecaruia in bricolaj, teoretic se poate. Daca nu ai curaj, prelungeste cablul si pune magazia unde vrei atunci. Oricum, un cd-player Aura nu este echivalent cu o magazie de cd-uri. Nu ma refer la numarul de cd-uri, ci si la constructia interna. Sistemul de suspensie al mecanismului este mult mai bine pus la punct la magazie.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
proto
Subiect Autor
Mesaje: 13
Membru din: 27 Mar 2013, 18:22

Re: cablu magazie cd

31 Mar 2013, 22:18

m-am referit per-total(cu tot cu magazie) ca va costa mai mult decat un cd player. nu cred ca o voi mai monta in torpedou, ma gandesc in portbagaj dar banuiesc ca imi trebuie dispozitivul de prindere..astept idei
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9027
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: cablu magazie cd

01 Apr 2013, 07:58

Exact ce-am zis mai sus, depinde de indemanarea fiecaruia. Nu exista suporti de portbagaj, trebuie confectionati din tabla si vopsiti. Sau prinzi magazia cu scai de tapiterie. Adica lipesti direct de magazie scai, vreo 3 dungi si o pui direct pe podeaua portbagajului. Asta ca sa respecti pozitia de montaj.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori