Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Mihay
Subiect Autor
Mesaje: 207
Membru din: 02 Iul 2008, 22:53

Ajutati-l pe Gabi

12 Aug 2010, 18:27

Din pacate situatia financiara nefericita prin care sunt sigur ca o traversam multi dintre noi nu a fost de ajuns pentru Gabi . Cine este Gabi ? Este fratele unuia dintre cei mai buni prieteni ai mei . Aseara am aflat si eu de momentele tragice prin care trec . Gabi a aflat pe 21 iulie ca sufera de „malformaţie arterio-venoasă cerebrală” pe care a descoperit-o in urma unor dureri de cap .

Salvarea lui Gabi este o operatie care costa intre 12 000 si 15 000 de euro , el fiind programat pentru data de 6 septembrie la Clinica privată Angiografie şi Terapie Endovasculară Hemodinamic, deoarece acolo există mijloacele de intervenţie necesare. Peste 100 de operaţii de embolizare cerebrală s-au realizat cu succes la această clinică, aflată în curtea spitalului Victor Babeş.

De la externarea din spital si pana pe 6 septembrie cand speram ca va putea fi operat Gabi trebuie sa stea imobilizat in pat , rudele fiind cele care incearca sa stranga suma necesara .

Vreau sa subliniez ca acest caz este cat se poate de real si intreaga poveste cat si actele medicale le puteti gasi pe blogul special creat :http://gabihabuc.blogspot.com

Va rog in limita posibilitatilor si deschiderii pe care o aveti sa-l ajutati pe Gabi . O puteti face destul de simplu printr-o donatie in contul deschis pe numele prietenului meu Ionut Habuc (fratele lui Gabi) : nr. RO62INGB0000999900566954, deschis la ING Drumul Taberei .

Va multumesc .
 
Avatar utilizator
Mihay
Subiect Autor
Mesaje: 207
Membru din: 02 Iul 2008, 22:53

Re: Ajutati-l pe Gabi

17 Aug 2010, 22:01

vineri 27 august ora 20 , ClubC4 se va intalni la Casa Poporului pentru a strange ceva banuti http://www.clubc4.ro/viewtopic.php?f=23&t=5237

Puteti veni si voi

Multumesc
 
Avatar utilizator
Bogdan_wtb
Mesaje: 818
Membru din: 05 Mai 2008, 18:45
Localitate: IASI
Contact:

Re: Ajutati-l pe Gabi

18 Aug 2010, 14:56

prea putini merg la banca pentru asta , ar fi mai bine daca ar fi un nr. special pentru SMS-uri
io zic ca ar fi mai multi interesati si s-ar putea stringe mai usor banutii
cu e acum la apeluri umanitare , dau numere de SMS-uri si trimit mesaje le nr-ul respectiv :hi
Ex-Leon 2002 1,6 16v 105cp[/size][/b]
viewtopic.php?f=134&t=4979
Opel Vectra C Y22DTR
Seat Ibiza 1.4 16v
 
Avatar utilizator
Mihay
Subiect Autor
Mesaje: 207
Membru din: 02 Iul 2008, 22:53

Re: Ajutati-l pe Gabi

30 Aug 2010, 08:55

nu trebuie sa mergi doar la banca asta, poti transfera de la oricare alta . Ce zici tu cu nr speciale e f greu de obtinut ca ne-am interesat. Multumesc oricum
 
Avatar utilizator
Mihay
Subiect Autor
Mesaje: 207
Membru din: 02 Iul 2008, 22:53

Re: Ajutati-l pe Gabi

09 Sep 2010, 07:57

Banii necesari operatiei s-au strans intr-un final, asa ca va multumesc si eu pentru ajutor. Gabi a fost ieri internat si operat .
A fost embolizata complet malformatia dar a fost un esec, adica nemaicirculand sangele prin ea, sa facut presiune pe alte vase de sange, iar unul a cedat si sa rupt. A fost operat si acum este in coma indusa pentru o perioada necunoscuta deoacamdata . Sper sa auzim si vesti bune [-o<
 
Avatar utilizator
Mihay
Subiect Autor
Mesaje: 207
Membru din: 02 Iul 2008, 22:53

Re: Ajutati-l pe Gabi

13 Sep 2010, 17:01

Imagine

Imagine

din pacate lucrurile evolueaza din rau in mai rau . Gabi a fost supus la 3 operatii acum este in coma. Multumesc inca odata celor care l-au ajutat
 
free2thing
Mesaje: 1
Membru din: 07 Sep 2008, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutati-l pe Gabi

14 Sep 2010, 10:55

Suntem alaturi de voi. Sanatate multa lui Gabi iar voua putere sa fiti alaturi de el, sa-l sustineti!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori