Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
zengy
Subiect Autor
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Vand Audi A3 Sportback 2.0 TDI 140 CP motor BKD Exceptionala

01 Sep 2013, 19:24

Vand masina proprie Audi A3 Sportback model 2005 8PA, 2.0l 140 CP 103 KW, cod motor BKD, km 203.000, 130.000 de km efectuati in Germania de primul proprietar cu, carte service verificabili 100%, eu i-am verificat cand am cumparat masina de pe club audi de la proprietarul anterior.

Masina este intretinuta la zi, stare tehnica exceptionala, interior impecabil, am investit in ea aproximativ 3000 de euro pentru a o aduce la nivelul estetic si de siguranta corespunzator standardelor propri. Masina nu a suferit niciun accident si nicio defectiune tehnica, singurele investitii au fost exclusiv pe consumabile cum este de altfel si normal la orice masina.

Dintre consumabilele pe care le-am schimbat se numara:

1. Furtune frana rotile din fata (erau usor fisurate la exterior, nu era niciun pericol sa nu le schimb insa eu nu procedez asa, daca la itp mi-au spus ca e singurul lucru pe care l-au observat insa nu e grav, a doua zi am comandat furtune noi originale si le-am schimbat)

2. Fulie alternator, rola intinzatoare, curea alternator (masina era in stare perfecta de functionare insa uzura era destul de ridicata la aceste componente si am decis sa le schimb)

3. Toate placutele de frana ATE comandate originale noi

4. Rulment roata dreapta spate

5. Schimbul de filtre + ulei toate originale si mereu cumparate de la colegul tucudeanu de pe forum.

6. Anvelope de vara Continental Premium Contact 5 cu DOT > 2013, gama de top, editie lansata in anul 2013, sunt cam locul unu prin toate testele pe care le-am urmarit, in special din Germania, sunt pe masina din luna aprilie si am facut cam 3000 de km cu ele. Valoare lor este de peste 500 de euro.

7. Anvelope de iarna Continental Winter Contact TS850 cu DOT > 2012, gama de top, editie lansata in anul 2012, la fel sunt pe primul loc in testele facute in Germania, valoare peste 500 de euro.

8. Volan sport piele perforata cu airbag + comenzi audio pe volan cumparate toate noi, valoare peste 500 de euro.

9. Elemente decorative black piano consola cetrala si usi

10. Schimbator sport piele nou.

11. Presuri originala de guma noi.

12. Roata de rezerva de dimensiuni reduse.

13. Elemente decorative crom pentru comutatoarele geamuri / oglinzi.

Mentionez cateva dintre dotarile masinii: sistem audio premium Bose cu amplificator si subwoofer de fabrica, incalzire auxiliara, climatronic, senzori ploaie / lumini, oglinda antiorbire, cruise control, geamuri + oglinzi electrice, etc.

Masina a beneficiat de o atentie deosebita acordata calitatii interiorului, tapiseria nu este arsa, rupta, patata, arata extraordinar de bine, i-am facut si o cosmetizare pe baza de aburi pentru a scoate praful din tesatura, tinuta de drum este absolut ireprosabila, nu are niciun "greieras" nu se aude niciun fel de zgomot in habitaclu.

Deoarece masina este intretinuta la zi, are ITP pana in 2015, pachet nou - de top - de anvelope vara - iarna, estetic, tehnic este impecabila, nu necesita nicio reparatie, investitie, masina nu a avut niciun fel de probleme la partea mecanica, consumul este de aprox 6.5 % in conditiile in care merg cam 50% in oras si 50% in afara, nu consuma ulei, am masina de 2 ani, nu am completat niciodata ulei, ultima revizie a fost facuta in 01/08/2013 pentru schimbul de filtre + ulei, eu fac aproximativ 30 de km pe zi cu masina intre Cisnadie si Sibiu si masina este exploatata in conditii optime. Voi retusa saptamana viitoare zgarieturile fine pe care masina le-a primit datorita mediului inconjurator nepropice si o mica indoitura la usa dreapta primita intr-o parcare de la un cetatean neatent, pe mine personal nu m-au deranjat insa, in contextul in care vreau sa o vand asa mi se pare normal sa o vand fara defect.

Pretul masinii este 8500 euro usor negociabil avand in vedere starea perfecta a masinii estetic, tehnic, mentionez ca am toate elementele de interior pe care le-am schimbat, volan + airbag, schimbator, trim-uri as fi putut foarte usor sa le montez la loc, sa pun anvelope second de 400 de lei pe masina, sa nu dau si anvelopele de iarna sa nu o mentin la zi dpdv tehnic si sa ofer masina la vanzare pentru un pret de 6500 - 7000 de euro cum se gasesc atatea insa, eu as prefera sa o dau asa cum este si as prefera sa o dau cuiva care sa aprecieze starea in care se afla masina si sa o ingrijeasca daca se poate la fel de bine.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Va garantez ca este o masina exceptionala, reusita si foarte bine intretinuta, pentru orice detalii ma puteti contacta aici pe forum sau la telefon 0733 67 99 10.
 
zengy
Subiect Autor
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vand Audi A3 Sportback 2.0 TDI 140 CP motor BKD Exceptionala

05 Sep 2013, 14:11

Mentionez ca masina se poate achizitiona si cu un pret mult mai mic in urmatoarele conditii:

1. Nu ofer anvelopele de iarna
2. Nu ofer anvelopele de vara de pe masina - voi pune unele second cat mai bune cu dot cat mai nou
3. Pun volanul si airbag-ul vechi care apropo arata foarte bine nu sunt urme de uzura
4. Pun schimbatorul vechi care deasemenea arata foarte bine fara urme majore de uzura
5. Pun ornamentele anterioare aluminium brushed care au ceva urme fine de zgarieturi.

In aceste conditii masina poate fi achizitionata cu un pret de 7000 de euro usor negociabil, estetic si tehnic impecabila, lunia viitoare e programata in service pentru reparatia micilor defecte de la exterior de care am mentionat.

Accept variante / propuneri ale configuratiei pe care o doriti a masinii pentru a oferi masina dorita la un pret mai mic dar totusi echitabil, este o masina excelenta din toate punctele de vedere.
 
zengy
Subiect Autor
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vand Audi A3 Sportback 2.0 TDI 140 CP motor BKD Exceptionala

07 Sep 2013, 12:45

Pret nou:

1. 8000 de euro pentru configuratia cu interior-ul upgradat + super set avelope vara + iarna ca noi (val 1000 de euro doar avelopele)
2. 6500 de euro pentru configuratia cu interiorul vechi care arata bine fiindca masina a fost foarte intretinuta + alte anvelope de vara sau iarna in fuctie de ce doreste cumparatorul.
 
zengy
Subiect Autor
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vand Audi A3 Sportback 2.0 TDI 140 CP motor BKD Exceptionala

12 Sep 2013, 22:58

Masina arata ca noua si la exterior, azi am luat-o de la service unde absolut toate problemele de caroserie au fost remediate in cel mai profesional mod posibil, masina este ca noua, interior de exceptie, set anvelope de exceptie, exterior de exceptie, stare tehnica ireprosabila.

Pretul 8000 de euro sau 6500 cu configuratia standard si fara anvelopele Continental.
 
zengy
Subiect Autor
Mesaje: 187
Membru din: 21 Mai 2009, 16:01
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Vand Audi A3 Sportback 2.0 TDI 140 CP motor BKD Exceptionala

22 Sep 2013, 10:24

Se poate inchide topicul. Multumesc

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori