Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

luck33ro

Re: Seat Alhambra

19 Iul 2013, 18:25

Salut, :cheers

vreau sa ma introduc si eu cu o Alhambra pe forum. Aveti idee unde gasesc un user manual ptr. modelul 1998?

vasy777

23 Sep 2014, 08:02

Salutare tuturor!!!
Am si eu o problema(mai exact nedumerire!)seat alhambra 1999 tdi cutie viteze automata....
Ma pregatesc sa i achimb ulei motor,filtre,etc
Am zis sa schimb uleiul si din cutie.....ciudat e ca nu am joja la cutia de viteze....am cautat dar nu este...
Cum verific daca are ulei si pe unde complectaz....
Mentionez ca nu am bici o problema masiba functioneaza ft bine la fel si cutia.
Multumesc!!!!

vvvvv

09 Iun 2015, 10:10

Tocma' ce am dat avansul pentru o Alhambra facelift, acu' mai am doar de asteptat vreo 3 luni pana vine :D

Am o intrebare (am vazut ca mai sunt si oameni de la dealeri pe forum) - stie cineva daca modelul asta are oglinda interioara de supraveghere copii? (inainte de facelift era optiune separata; acum nu mai e, dar inca mai sper ca poate au facut-o default). Doamna de la dealer-ul care mi-a vandut masina (de altfel, foarte de treaba) a zis ca nu stie/ ca nu sunt suficiente informatii inca despre noul model). Probabil chiar asa e :), da' am zis ca nu strica sa intreb.

Putina lume cu Alhambra in RO, din cate vad.... de fapt, nu ma mira. Chiar si eu am luat Alhambra din cauza ca nu am reusit nicicum sa conving Renault sa-mi faca o oferta (orice oferta!) de Espace. Atat de "populare" sunt large-sized MPVs in Romania, incat Renault a preferat sa piarda un client vechi decat sa vina cu o oferta (am contactat mai multi dealeri, dintre care cel putin unul chiar a incercat; si am scris si la Vocea Clientului... but, no luck).