Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 43

BALTAZAR2003
Moderator
Subiect Autor

Re: Cordoba Fever 1.4/85Cp 2008

01 Iul 2009, 00:22

Am revenit acasa dupa o scurta vacanta de 2 saptamani.
A fost si un scurt tur de tara, povestit mai pe larg la calatorii.
Postez cateva fotografii facute pe drum.
:D
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
:drunken:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

cornelius

01 Iul 2009, 08:48

Superbe poze!
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

BALTAZAR2003
Moderator
Subiect Autor

02 Iul 2009, 22:05

Multumesc, nici nu am reusit sa aleg bine... la cati Gb de poze am facut.
Am avut noroc de vreme buna si de ce sa nu recunosc, avem o tara cu peisaje frumoase.
Imagine

Nicky

02 Iul 2009, 22:30

hehehe, si la mine in sat, masa tacerii! super tare, Cristi! foarte tari pozele ;) keep up the good holidays!
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Bubulutza

03 Iul 2009, 11:38

super poze!
super peisaje! :bounce:

Remus
Membru Fondator

03 Iul 2009, 11:53

Super pozele si locatile :P ca de obicei :D .....mai baltazar dar mare plimbaret esti tu !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

BALTAZAR2003
Moderator
Subiect Autor

04 Iul 2009, 00:16

Cateva poze facute cu celalalt aparat, care a fost la sotia mea.
Primele doua in Tg-Jiu, urmeasa Toplet, Malul dunarii la cazane, si un cotoi care se alinta pe langa masinuta in fata curtii... :D
In prima serie au fost primele pe transfagarasan, cabana Capra, este si o ibiza acolo, urmeaza Herculane, Tg-Jiu, Baia de Arama, malul Dunarii pe la cazane.
Din ultima vacanta am tras concluzia ca am neaprat nevoie de portbagaj extern, drept urmare, cu prima ocazie o sa achizitionez un set, macar sa pun unditele, umbrelele si pilonul de antena deasupra... :D
Imagine

marian_iam
V.I.P.

04 Iul 2009, 02:40

era sa cazi ... :lol: :lol: :lol:
foarte tari pozele si banuiesc ca a fost foarte tare si vacanta ...
bine ai venit inapoi ... in ...
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

BALTAZAR2003
Moderator
Subiect Autor

04 Iul 2009, 18:17

Astazi am fost la revizie.
Intrucat mai aveam sub 100km, pana la 15000km, am zis sa nu intind coarda si sa fac revizia.
Am fost la PBV2, unde am ajuns la ora 9, cu toate ca eram programat la 9,30, am zis sa nu stea oamenii dupa mine.
Pana sa ajung la service am trecut pe la o spalatorie de cartier, intrucat nu am reusit sa ajung vineri la A&A, unde ma duc de obicei.
Contra sumei de 15ron au reusit sa indeparteze praful depus pe masina si la sfarsit au reusit sa o morfoleasca de tot cu carpa de sters... :lol:
Schimbat toate consumabilele, verificat, platit si plecat mai mult decat multumit de baietii de la service.
Multumesc bamse pentru ajutor.
Imagine

BALTAZAR2003
Moderator
Subiect Autor

12 Iul 2009, 22:03

Revenim cu noutati. :lol:
Masinuta merge impecabil, asa ca nu am ce sa adaug la acest capitol.
Vineri noaptea trebuia sa plec la mare, cu cortul tot in Mamaia Sat.
Nu am reusit sa ma trezesc decat pe la 8.00, dar cum masina era aproape incarcata de vineri, am plecat spre mare si pe la 11, ieseam din bucuresti. :lol:
Autostrada lejera, mers de voie, am ocolit pe la iesirea din Medgidia spre M. Kogalniceanu, ocazie cu care am constatat ca este mai bun drumul celalalt, care iese la intrarea in Ovidiu.
Am ajuns dupa o scurta oprire pentru provizii, la campingul din Mamaia sat, platit,(constatat ca s-au marit preturile...) o noapte 4 persoane 75ron, dar merita banii, este curat liniste si grupurile sanitare bine curatate de multe ori pe zi.
Am instalat in graba cortul si mbrarul, fara sa unflu si saltelele din cort, lucru ce s-a dovedit a fi o greseala... :lol:
Imagine
Sfat...nu cumparati cel mai ieftin umbrar, pe ideea asa sunt toate...intradevar cele ieftine asa sunt toate...adica ieftine.
Acesta luat la mine a fost al II-lea, primul tot o balarie de 60ron a decedat la mama in curte dupa o furtuna...acum 3 saptamani parca.
Asta a tinut fix 5 ore in picioare. Si cumparasem suplimentar 2 pereti ...cu fereastra...teapa! cu toate ca aveau etichete identice si erau sigilate prin lipire pungile, unu era mai mic si fara folia transparenta, cumparat din carefour...%$@$^%&@$
Dupa ce am instalat cele de mai sus, am dat o fuga pe [plaja, intrucat vremea era bestiala.
Plaja farte aerisita.
Pe seara a inceput sa se inoureze si sa bata vantul cu putere.
Ancorasem saracia de umbrar cu un numar dublu de ancore, si cortul la fel.
Am parasit plaja si am mers sa pregatim gratarul.
Ma asteptau sa le pun la gratar o serie de ciuperci, pulpe de puicuta si pastravi...astia in folie de aluminiu, cu picioarele de ciuperci in ei, busuioc si usturoi.
Aveam un sac de brichete de carbuni, care s-au lasat foarte greu convinsi sa se aprinda.
Pana sa reusesc sa aprind carbunii, a inceput prima repriza de ploaie, care a fost destul de duioasa si la care umbrarul a rezistat...cu ajutor din partea noastra.
Dupa 30min, a stat ploaia si am aprins iarasi carbunii, cu mai mult gaz...de data asta am reusit sa ii aprind, la fix, pentru ca a mai inceput o repriza de ploaie, de data asta mai lunga, asa ca am mutat gratarul sub umbrar unde am reusit sa gatim cele enumerate.
Pana sa reusesc sa scot pastravii din jar, a inceput partea cea mai urata a furtunii.
Primul a cedat umbrarul, pe care am reusit sa il dezmembram fara sa proguca pagube...
Am stat in masina pana cand s-a lasat intunericul si la un moment dat totul a ramas in bezna, probabil un traznet afectase reteaua electrica.
Ploua cumplit afara si era ca ziua de la lumina fulgerelor.
Pentru a diminua efectul umezelii, ca eram uzi leoarca, am gustat cate o gura de palinca adusa de la Arad...a mers ca nu am racit! :bounce:
Natura este cel mai tare regizor in materie de spectacole...
Pe la ora 1, s-a potolit ploaia si am coborat din masina.
Apa pana la glezne.
:shock: :drunken:
Imagine
Am profitat de scurtul ragaz pentru a lua o umbrela din portbagaj si altele, iar dupa 15-20 de minute a reinceput urgia...dar deja eram in masina incercand sa atipim.Noi cei mari, pentru ca picii dornmeau fara probleme pe bancheta din spate.
Cu greu am petrecut noaptea si pe la 5 se inseninase, ploaia statuse, am coborat sa vad efectele.
Pavilioane ieftine cum am avut si noi rupte peste tot, copertine si alte toale insirate pe jos...
Am luat aparatul si am plecat pe plaja, plaja foarte curata, dar goala...plin de nori.
Imagine Imagine Imagine Imagine
Cu toate astea...radia o frumusete aparte, nu cred ca aparatul foto a reusit sa prinda si asta dar cei de la malul marii stiu ce spun. :)
Am trezit gasca, am strans si dupe ce am facut cate un dus, am plecat 2km distanta la intrarea in Navodari.
Unde am gasit iarasi o plaja fara fitosi si alte manifestari de acest fel, fara dotari dar ...plaja.
Aici am stat pana pe la 14 cand am plecat spre Bucuresti.
Sa nu uit aici au fost si 4 cordobe...5 cu a mea... :bounce:
Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine
Ce mai atarna unii de antena. :lol:
Imagine Batea destul de tare vantul, asa ca am cules umbrela dupa plaja. :D Imagine Imagine Imagine
Moamaaa...cat am mai scris... :drunken:
Imagine

Remus
Membru Fondator

12 Iul 2009, 22:24

Ar trebui sa te faci ziarist domnule :D aveti talent la povestit ..........sincer tu ne faci posta sa plecam in vacanta :P !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

pakyman

12 Iul 2009, 22:34

salutare,

frumoasa excursia ta si plina de peripetii. dar asta e frumusetea. altfel o uitai.

cat priveste echipamentul pot sa iti dau un sfat. nu e tocmai ortodox dar e practic. si noi am mers si mergem cu cortul. la inceput am luat lucruri mai ieftine si am patit la fel. pe urma am zis lasa ca luam din cele scumpe ca sunt mai bune. sunt la fel de proaste. e adevarat nu le luam de la "himalaya" le luam in general de la hypermarket.

asa am ajuns sa am 4 saltele din acelea mari (cele albastre) 2 corturi si 3 umbrare toate sparte sau rupte sau cine stie ce au mai patit.

de 2 ani mergem in continuare cu cortul insa profitam de avantajul ca in termen de 30 de zile poti returna produsul si sa primesti banii inapoi fara prea multe explicatii. asa ca mergem facem cuparaturi ne facem treaba si le dam inapoi. este adevarat nu e deloc ortodox, dar nici mie nu mi-a dat nimeni banii inapoi sau sa le schimbe cand m-am dus la ei si le-am zis ca s-au stricat sau spart. e adevarat nu e frumos si trebuie sa faci 2 drumuri (odata sa le iei si inca odata sa le duci). dar cel putin nu iti mai pare rau dupa banii aruncati.

e o idee. in rest numai de bine si excursii cu cat mai putine peripetii neplacute :D :D
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

Nicky

13 Iul 2009, 08:31

Cristi, Cristi, vrei sa lucrezi la Cotidianul? Super tare al tau reportaj, frumoase pozele, veselie. Multumim si pentru sfaturi ;) La si mai mare si la si mai multe plimbari. Kilometri cu veselie, enjoy the summer! :bounce:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Bubulutza

13 Iul 2009, 09:54

ai talent de povestitor! :wink:
ce frumoasele sunt pozele cu marea ... :drunken:

cornelius

13 Iul 2009, 10:10

Cristi, acest Calistrat Hogas al ClubSeat!
Foarte tare, domnule, sunteti niste plimbareti voiosi, si cu voi ne plimbam si noi. :lol:
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine
  • 1
  • 10
  • 11