Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 36

Dante
ClubSEAT Team

Re: Despre Android (impresii, aplicatii, etc)

19 Sep 2012, 08:57

Ati auzit de Oppo Find 5?
http://www.gottabemobile.com/2012/09/17 ... -revealed/

Va aparea in curand si specurile surclaseaza si S3 si I5.
Momentan e disponibil Oppo Finder aparut in prima parte a 2012. Pretul e de 395$ in China dar pe ebay nu e mai ieftin de 600$
http://android-sale.com/oppo-finder.html
2008 Seat Leon FR TDI Zenith Grey
Imagine

TIBI
Subiect Autor

19 Sep 2012, 11:19

Tare mi-e ca o sa iasa cu scandal din partea ''marului'' pt acest design.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Dante
ClubSEAT Team

19 Sep 2012, 11:56

Hmm pai nu prea au sanse sa le faca ceva. In primul rand se vinde oficial doar in china, in al doilea seamana foarte mult cu S2 deci daca S2 s-a vandut fara probleme atunci se va vinde si asta daca vor decide sa-l vanda peste granita. Daca ar fi iesit la un pret de maxim 15 mil la noi eu l-as fi luat.
2008 Seat Leon FR TDI Zenith Grey
Imagine

TIBI
Subiect Autor

20 Oct 2012, 09:43

Are cineva galaxy s3 aici? Caut niste referinte pt ca intentionez sa iau unul.

huse piele schimbator

TIBI
Subiect Autor

20 Oct 2012, 15:04

Nu mai e nevoie,le-am descoperit eu dupa ce l-am luat :lol: .Nu regret.
Ca si prima impresie...e maricel,dar experienta pe net,ecranul sunt altele fata de s2.
Am pus pe ambele mobile (s2 si s3 unul langa altul) aceiasi poza si acelasi clip.Ambele ruleaza ics 4.0.4. Pe s3 se vad mai clar.
S3ul e mult mai personalizabil comparativ cu s2.
Nu zic cum ca S2ul ar fi prost,il recomand oricui,dar mare atentie de unde luati aparatele,la garantie.Eu am preferat sa il iau de la germanos,mi s-a acrit de garantii verbale si cand ai o problema,sa ramai cu ea.Asa am patit eu cu bateria la s2,insa cu ajutorul unui prieten(de pe alt forum) mi-a fost inlocuita cu alta noua.

huse piele schimbator

Miky&Bogdan

16 Noi 2012, 20:00

Am facut de cateva zile trecerea la ICS 4.0.4 pe S2, ultima versiune pe Kies pentru telefoanele branduite orange.
Plusuri sau lucruri noi: mici detalii de design (google seach bar, bateria si semnalul sunt afisate altfel, pt baterie este afisat si procentual cat este de plina). deblocare cu recunoastere faciala (dupa parerea mea inutila, oricum la mine a mers sa-l deblocheze si fratemiu si nu suntem gemeni).
Minusuri : tastatura in romana SWYPE te obliga sa folosesti diacriticele, altfel nu recunoaste cuvintele si mai sunt si plasate toate in dreapta, deloc la indemana. cea in engleza, fara diacritice nu poate fi folosita pentru ca implicit foloseste dictionarul englez. daca stiti vreo solutie va rog sa o scrieti.
Leon Style 1.9 tdi 135 cp, 310 Nm Upsolute
Imagine

TIBI
Subiect Autor

16 Noi 2012, 20:59

Mult le-a luat celor de la orange :lol: ,ics pusesem din iulie.A fost de vis comparativ cu 4.0.3.
Recunoastere faciala pe s2? :shock: recunosc ca mie mi-a scapat,nu ca mi-as fi pus dar as fi testat.
La mine unu fiecare mobil a fost setat in limba engleza...si nu ca as avea ceva cu limba noastra,insa NU pe pomil.Spun asta datorita prescurtarilor/acronimelor folosite.
Pe s2 ruleaza super versiunea asta,nu are pic de intarzieri(delay-uri).

huse piele schimbator

Miky&Bogdan

18 Noi 2012, 00:36

eu m-am obisnuit sa folosesc swipe, iar inainte pe gingerbread aveam tastatura in romana si fara diacritice, acum au adaugat diacritice si fara el nu se mai poate scrie pt ca nu gaseste cuvintele... in meniuri si eu folosesc tot engleza.
Leon Style 1.9 tdi 135 cp, 310 Nm Upsolute
Imagine

p1nking

21 Dec 2012, 00:37

De cateva zile am intrat in posesia unui LG P990. :D Momentan ca si aplicatii si jocuri am luat de pe net ce a-ti folosit si voi pana acum. Sa vedem cum fac sa le instalez :). Fiind o jucarie noua pana ma obisnuiesc cu el o sa mai treaca ceva timp.

Si mai am un Samsung Galaxy sII mini care din pacate este blocat in Vodafone :(. Stie careva vreo metoda sa il decodez acasa prin usb sau IMEI?
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI

HUNTER
HUNTER

21 Dec 2012, 08:42

p1nking scrie:
De cateva zile am intrat in posesia unui LG P990. :D Momentan ca si aplicatii si jocuri am luat de pe net ce a-ti folosit si voi pana acum. Sa vedem cum fac sa le instalez :). Fiind o jucarie noua pana ma obisnuiesc cu el o sa mai treaca ceva timp.

Si mai am un Samsung Galaxy sII mini care din pacate este blocat in Vodafone :(. Stie careva vreo metoda sa il decodez acasa prin usb sau IMEI?

cat a fost LG-ul?cum se misca pe net?bateria cat te tine daca il butonezi mai mult?
intentionam sa imi iau si eu unul,dar pana la urma am optat pt S2....bine,si va urma un S3,pana la urma.
de ce vrei sa mai decodezi galaxyul cand ai LG-ul?si nu stiu daca poti tu sa faci decodarea,s-ar putea sa trebuiasca sa mergi la un service sa il faca.

p1nking

21 Dec 2012, 08:49

@HUNTER:
1. LG-ul a fost trimis din italia cadou de mos craciun de la varul meu. Pe la noi am vazut ca este pe okazii cu 600-800lei cam astea sunt preturile.
2. Cu netul nu stiu ce sa zic. Deocamdata nu am internet pe el. Dar cum bag net o sa iti las o parere despre cum se misca.
3. Bateria vad ca l-am incarcat ieri dimineata si am tot instalat aplicatii,jocuri, m-am mai jucat umpic pe el si acum este umpic sub jumatate.
El in general ca si telefon se misca super bine. Are o gramada de setari in care m-am pierdut deocamdata :) dar o sa ma obisnuiesc si cu ele.

4.galaxyul vroiam sa bag in el cartela de net de la Rds&Rcs din stick-ul de net dat de ei. Fiindca in LG am cartela mea de cosmote. Si nu prea ma incanta cat stau pe net sa nu ma poata suna nimeni:-?. O sa vad la un service cam cat m-ar costa.
Leutzuu 1.9 SDI

HUNTER
HUNTER

21 Dec 2012, 09:10

pai si ce treaba are netul cu faptul ca nu te poate suna nimeni?si eu am cartela de cosmote in S2 si folosesc netul,si vorbesc si la telefon.
am optiune cu mb la cosmote si merge foarte bine sa si vorbesc sa folosesc si treficul de date.
alege si tu o optiune cu mb de la cosmote si atunci nu mai trebuie sa folosesti cartela de la RDS.

p1nking

21 Dec 2012, 09:47

@HUNTER: Pentru net vroiam sa folosesc cartela de la stick de net (Rcs&Rds). Dar la reactivare dupa ce expira extraoptiunea o sa activez alta si cu Mb de la cosmote.
Leutzuu 1.9 SDI

catalinutzu

21 Dec 2012, 10:55

Folosesc de putin timp un android...si intrebarea mea este...daca este relevanta instalarea unui antivirus?si daca da ,care este cel mai bun
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))

Ovi_King
The King

21 Dec 2012, 11:00

poti sa folosesti advanced mobile care. nu stiu daca e chiar un antivirus, dar isi face treaba bine de tot! :hi
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

Actual: RENAULT MEGANE 2 SEDAN 2.0 16v. / CHEVROLET CAPTIVA 2.2 D AWD 184cp
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 36