Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 36

Vlad.

Re: Despre Android (impresii, aplicatii, etc)

27 Mai 2012, 19:59

volvol scrie:
Igo-ul merge foarte bine, doar orasele din Romania nu sunt detaliate. Adica atunci cand cauti o strada dintr-un oras ... nu o gasesti. Foarte putine strazi sunt prezente pentru fiecare oras, probabil ca harta este minimala si probabil ca exista o versiune de harta mai extinsa. Dar cum nu prea ai nevoie de Igo in Romania, nu m-am mai stresat. :)

Sper ca in urmatoarele luni de zile cei de la Samsung sa mai pregateasca un update la S2 pentru ICS. Din ce am inteles, versiunea 4.0.4 este fara probleme si are functionalitati in plus. Astept update-ul oficial totusi. :)

Am eu o versiune de iGo, in care sunt toate orasele din Romania actualizate la nivel de numar de strada.
Am gasit si eu dupa lungi cautari.
Daca vrei sa iti trimit cumva, da-mi un semn! :D
Actual: 2007 Audi A4 2.0 TDI 170 hp / 1997 Honda Prelude 2.0i 133+hp
Ex: 2005 Seat Ibiza 6L 1.4 16v 101 hp / 2001 Audi A4 1.9 TDI 152 hp, 390 nm by LVB

TIBI
Subiect Autor

29 Iun 2012, 21:56

Azi am ramas placut impresionat de cum functiona un galaxy s cu ics 4.04.Nicio hiba :!:
Culmea e ca oficial nu exista update pt acest model,a fost ''rutat'' . S-au limitat doar la turta dulce.
Din ce am mai citit,pt S2 ar fi buna versiunea pt tarile nordice.
Daca are cineva sunt curios de ce impresie i-a facut.
Poate ca ar fi bine sa posteze aici cine poseda S2,in felul asta stim cu cine sa discutam :wink:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Ovi_King
The King

29 Iun 2012, 22:15

pentru amatorii de jocuri recomand aplicatia onlive. sute de jocuri care pot fi cumparate sau jucate triale. dati un search pe youtube sa vedeti despre ce este vorba
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

Actual: RENAULT MEGANE 2 SEDAN 2.0 16v. / CHEVROLET CAPTIVA 2.2 D AWD 184cp

FulgerPrietenos

07 Iul 2012, 12:57

Pentru agende / notite eu folosesc Evernote. Si il recomand! :)

TIBI
Subiect Autor

20 Iul 2012, 07:19

Ieri din lipsa de ocupatie,mi-am instalat ICS 4.0.3 :glasses .
Ca si prime impresii...e mult mult mai rapid.
Pana acum sunt multumit :wink: .

huse piele schimbator

TIBI
Subiect Autor

22 Iul 2012, 09:55

Ca si prima impresie dupa o utilizare de cateva zile,autonomia e putin mai scazuta.Insa cum nu stau departe de priza :tongue ,nu e o tragedie :wink: .
Cei care nu si-au pus inca, go 4 it,merita!

huse piele schimbator

Ovi_King
The King

23 Iul 2012, 09:41

am trecut si eu de cateva zile la samsung galaxy nexus cu android 4.0.1, si urmeaza cand am timp sa fac update la 4.1 jelly bean. Toata lumea am vazut ca lauda aceasta versiune. Cand reusesc las o impresie daca e cineva interesat.
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

TIBI
Subiect Autor

07 Aug 2012, 10:50

Am trecut la ICS 4.0.4 .E si mai rapid,wifi mai stabil.L-am testat cu aplicatia quadrant standard :tongue
Versiunea anterioara de ics s-a blocat de cateva ori,nu avea voie :roll: :evil:
Ma declar multumit.

huse piele schimbator

volvol

09 Aug 2012, 17:11

Cum ai facut trecerea la ICS 4.0.4 .E?

Oficial nu cred ca a aparut inca aceasta versiune pentru S2-urile din Romania.

Wi-Fi-ul se blocheaza intr-adevar la versiunea oficiala ICS 4.0.3 pentru S2. Ma deranjeaza si pe mine acest lucru si am mai mentionat aceasta problema mai jos in thread.
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

Vlad.

10 Aug 2012, 17:41

Nu a aparut si probabil nici nu va mai aparea.
A scazut drastic interesul pentru S2 de cand a aparut S3.

Personal am trecut la HTC One X intre timp.
Extrem de multumit, insa unele chestii sunt de-a dreptul fail.
Ex: 2005 Seat Ibiza 6L 1.4 16v 101 hp / 2001 Audi A4 1.9 TDI 152 hp, 390 nm by LVB

DuraCristi

10 Aug 2012, 18:35

Buna ziua... Am si eu o problema... detin un galaxy s I9003 de vreo luna de zile, primit cadou. La inceput nu am avut probleme cu el dar acum nu se mai conecteaza satelitii gps. Imi scrie doar loading si asa ramane, l-am lasat si cat 4-5 ori pe loading dar degeba. stie cineva ce poate avea?... a mai patit cineva???

mersi
SB 92 DNC
Ibiza 6k 1,9 sdi

TIBI
Subiect Autor

11 Aug 2012, 09:45

volvol scrie:

Wi-Fi-ul se blocheaza intr-adevar la versiunea oficiala ICS 4.0.3 pentru S2. Ma deranjeaza si pe mine acest lucru si am mai mentionat aceasta problema mai jos in thread.

L-am facut din greseala :tongue :lol: ,fara misto.
Prin kies air ma cam indoiesc sa nu fie oficial.Am vrut sa updatez niste aplicatii,nu am fost atent la ce dau update(eram cu mintea in alta parte).Am realizat cand am vazut robotzelul pe ecran.Eram la mare cand am facut asta si ma gandeam la ce explicatii voi avea de dat daca pierd pozele :blackeye: in cazul in care mi s-ar fi blocat mobilul/ar fi fost vreo pana de curent si pica netul...am stat cu teama.
Eram multumit si cu 4.0.3. , chiar daca mi s-a blocat mobilul...un restart si gata :wink: Ma deranja doar ca pe terasa nu vedea routerul.In acelasi loc cu htc desire aveam2-3 linii la simbol.Acum vede routerul wifi.La asta m-am referit ca nu mai e sensibil. Cu ics mi se pare ca e alt mobil.

iVladBogdan
N-as prea zice asta.Interes va fi,gandeste-te ca a fost si este un best seller.
De cand a aparut Nexus?ICS s-a pus mai intai pe el si ulterior pe S2
Ti-as fi dat dreptate daca imi spuneai ca interesul s-a pierdut pt galaxy s.

Ce te nemultumeste la one X, ce este ''fail'' la el? din descrierea de pe gsmarena mi se pare un gadget super

huse piele schimbator

Ovi_King
The King

11 Aug 2012, 12:03

am facut si eu update la 4.1 jelly bean pe galaxy nexus, este un alt telefon si project butter chiar da o fluiditate aparte telefonului. :yah
Rosu Emocion

Vlad.

11 Aug 2012, 19:03

TIBI scrie:
volvol scrie:

L-am facut din greseala :tongue :lol: ,fara misto.
Prin kies air ma cam indoiesc sa nu fie oficial.Am vrut sa updatez niste aplicatii,nu am fost atent la ce dau update(eram cu mintea in alta parte).Am realizat cand am vazut robotzelul pe ecran.Eram la mare cand am facut asta si ma gandeam la ce explicatii voi avea de dat daca pierd pozele :blackeye: in cazul in care mi s-ar fi blocat mobilul/ar fi fost vreo pana de curent si pica netul...am stat cu teama.
Eram multumit si cu 4.0.3. , chiar daca mi s-a blocat mobilul...un restart si gata :wink: Ma deranja doar ca pe terasa nu vedea routerul.In acelasi loc cu htc desire aveam2-3 linii la simbol.Acum vede routerul wifi.La asta m-am referit ca nu mai e sensibil. Cu ics mi se pare ca e alt mobil.

iVladBogdan
N-as prea zice asta.Interes va fi,gandeste-te ca a fost si este un best seller.
De cand a aparut Nexus?ICS s-a pus mai intai pe el si ulterior pe S2
Ti-as fi dat dreptate daca imi spuneai ca interesul s-a pierdut pt galaxy s.

Ce te nemultumeste la one X, ce este ''fail'' la el? din descrierea de pe gsmarena mi se pare un gadget super

Nu are unele chestii pe care le aveam pe S2 cu Gingerbread, ceea ce mi se pare de-a dreptul ridicol.
De exemplu nu poti dezactiva lumina tastelor touch de sub ecran. Gandeste-te asa: Te pui seara in pat si ai chef sa te uiti la un film/videoclip pe telefonul tau One X. Insa atentia iti este mereu atrasa de butoanele touch care stau aprinse for no reason si nu se pot dezactiva. Ce naiba?! Si la cele mai banale telefoane poti dezactiva lumina in taste... Asta le aprinde si le stinge cand vrea el.
Un alt exemplu il constituie faptul ca nu ai in bara aceea de sus butoane pentru Wi-Fi, GPS, etc. Butoanele alea 5 cum is la Samsung, stii tu. Sa trebuiasca sa intru in setari ori de cate ori vreau sa activezi si dezactivez Wi-fi, din nou mi se pare jenant. Unii ar putea spune "Da` de ce nu-ti scoti pe ecran shortcut?" Ei, afla ca nici asta nu poti. Are shortcut doar pentru optiunea "Setari" care e generala.
Nu are chestiile alea de "motion" de la Samsung, playerul de muzica nu are egalizator, ceea ce e din nou extreeeem de naspa, functia Shuffle a playerului e extrem de ciudata, in sensul ca nu stiu cum le amesteca el, ca din 150 de melodii, mereu mi le reda pe aceleasi 10-15, mereu in aceiasi ordine.

Nu stiu, e ciudat.
Telefonul in sine este foarte reusit, apreciez foarte mult ca este monobloc si nu este facut dintr-un plastic ieftin, precum majoritatea telefoanelor Android de pe piata, insa interfata Htc Sense lasa mult de dorit.

Ideal ar fi un telefon cu hardware-ul lui One X si cu interfata lui S3. Parerea mea.

adi_repulse

07 Sep 2012, 23:37

cine vrea pt Galaxy Note sa isi ruteze telefonul pe ICS 4.0.4 let me know, am softul sau link catre..
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 36