Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

BOGY26
Bogdan
Subiect Autor

Prezoane Leon 1P?

09 Mar 2011, 18:50

Salutare,
am achizitionat un set de jante OZ Racing Ultraleggera de 18'', azi cand am fost sa le montez..surpriza..prezoanele originale sunt scurte(am jante originale de fabrica pe 17'' Leon FR)...care ati mai intampinat problema asta si ce fel de prezoane ati achizionat, ca lungime ma refer :?: ale mele stock, cat stiu eu sa masor cu sublerul, au 30 mm(lungimea filetului)...am inteles ca sunt prezoane de 40 mm si de 55 mm, conice sau normale...ce ma sfatuiti :?:
Mentionez ca jantele le-am achizitionat de la un coleg tot cu seat Leon FR, dar facelift si lui i-au mers prezoanele originale :?
Atasez poze cu jantele+prezonul meu.
Multumesc anticipat :drive

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

BOGY26
Bogdan
Subiect Autor

Re: Prezoane Leon 1P?

11 Mar 2011, 18:39

Am rezolvat prin cumpararea altor prezoane.
Multumesc, se poate inchide :!:

BOGY26
Bogdan
Subiect Autor

26 Mar 2011, 15:53

BOGY26 scrie:
Am rezolvat prin cumpararea altor prezoane.
Multumesc, se poate inchide :!:

Din pacate, azi la vulcanizare am aflat ca prezoanele care le-am cumparat sunt mici, deja unul s-a stricat si mi-a facut si ceva "damage" la filetul din butuc...am mare nevoie de prezoane care sa aiba 55mm - 57mm..deja stau cu 4 prezoane pe roata stanga fata :cry:
Unde ma indrumati sa caut :?:

BOGY26
Bogdan
Subiect Autor

29 Mar 2011, 19:07

Am rezolvat-o si pe asta..prezoane mai lungi...acum parca imi vine sa o calc mai cu inima :drive
Se poate inchide,
Multumesc!

Dante
ClubSEAT Team

30 Mar 2011, 09:24

masina mea a venit cu jante andromeda pe 18 din fabrica. doi mecanici de la vulcanizari diferite mi-au spus deja ca prezoanele pe care le avem din fabrica sunt pentru jante de tabla nicidecum pt aliaj. nici macar nu au conicitatea corespunzatoare. mi-a aratat ca astea stock joaca putin in janta in timp ce unele pe care le avea el la vanzare stateau perfect fixe. nu am avut bani la mine atunci ca le schimbam si eu
2008 Seat Leon FR TDI Zenith Grey
Imagine

BOGY26
Bogdan
Subiect Autor

30 Mar 2011, 12:22

Dante scrie:
masina mea a venit cu jante andromeda pe 18 din fabrica. doi mecanici de la vulcanizari diferite mi-au spus deja ca prezoanele pe care le avem din fabrica sunt pentru jante de tabla nicidecum pt aliaj. nici macar nu au conicitatea corespunzatoare. mi-a aratat ca astea stock joaca putin in janta in timp ce unele pe care le avea el la vanzare stateau perfect fixe. nu am avut bani la mine atunci ca le schimbam si eu

Le-am inlocuit si eu ieri si am ramas acum cu 20 de prezoane ptr. janta de aliaj cu lungimea totala de 52mm, in caz ca te intereseaza :mrgreen: