Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

sorrin1
Subiect Autor

janta pentru toledo de dimensiune mai mare

28 Feb 2011, 22:09

Saut, am niste jante oz cu inel de centrare original la jantei (pentru 2 dimensiuni)care au fost montate pe un vw, janta este 57,6 , 4 x 102 . La masina mea distanta dintre prezoane este 4 x 100
Am rectificat din butucul masinii (pentru ca nu intra) si din inelul de centrare la o janta ca sa intre la butuc , janta intra si 3 dintre prezoane intra usor , al4-lea putin fortat.
Daca rectific la celalate 3 roti butucul masinii la dimensiunea jantei credeti ca distanta dintre prezoane cea de 102 a jantei se va mai apropia mai mult de valorea dimensiunii corecte de 100 dintre prezoane?
Ce sfaturi aveti ?

gianimaftei

Re: janta pentru toledo de dimensiune mai mare

03 Mar 2011, 01:25

stiti cumva se potriveste janta de la opel astra H 205/55/16 la toledo cu aceleasi dimensiuni la roata? difera dimensiunea la prezoane? ca nu am roata de rezerva, decat chit de reparatie si vreau sa ii pun da nu as mai lua alta janta daca tot o am pe asta..ce parere aveti?se potriveste?

gianimaftei

07 Mar 2011, 12:01

se pare ca nici un moderator nu da 2 bani pe ce postam aici...dece ati mai facut forumul daca nici dupa o saptamana de postare nu spune nimeni nici o parere? Pacat. Ma asteptam sa fie un forum serios ca cel de la opel la care am numai cuvinte de lauda in ceea ce priveste promtitudinea cu care se acorda ajutorul .....rusine!!!!!

Roger
Moderator

07 Mar 2011, 17:10

Da chiar: Janta de Land Rover M Type merge la Ibiza :mrgreen: . Dar de trabant la Lastun?
Colegule, ai pretentia sa cunoastem date tehnice despre jante de Opel pe un forum Seat.
In plus nu si spus nici ce model de Toledo ai, macar anul :shock: Oricum esti tare confuz. Una e dimensiunea jantei, alta e dimesiunea intre prezoane, alta e dimensiunea anvelopei.
Cred ca te grabesti in afirmatii :mrgreen:

Uite raspunsul meu: janta de Opel Astra H nu merge la seatul tau Toledo :hi