Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

B71TKG
Subiect Autor

Nu mai comandati piese de "ciordeala"

14 Feb 2011, 09:50

De ce am deschis acest topic? In ultima vreme imi tot dispar capacele de la jante..am crezut ca am pierdut eu una dar am schimbat 4-5 in ultima luna. Daca ati pierdut asa ceva CUMPARATI alta ca nu cred ca este o avere, si nu mai da-ti la "baieti" comanda ca ne furam caciula unu la altu...cel putin aici in Constanta. Si nu sunt singurul cu aceiasi problema ..mai am un prieten care dupa ce ramanea fara oglinda dreapta dupa 3-4 "comenzi" a primit-o chiar pe aia originala dupa masina lui.
Asa ca nu mai practicati "meseria" ca daca e vorba de asa o sa comand si eu la "baieti" dar cred ca o sa imi iau la Kg nu la bucata.
Iar pentru ala care ma lasat fara capace....sa mo*ra masa ca daca il prind ii rup mainile de la cot.(scuzati limbajul)

In ideea ca mesajul a "miscat" pe cineva...va multumesc!!
Seat Ibitza Black 1.2 12V 70CP

christianspa

Re: Nu mai comandati piese de "ciordeala"

14 Feb 2011, 10:36

Foarte adevarat ce spune colegul nostru...Si la Hunedoara se practica,eu am ramas ultima data
la Golful meu fara semnul VW +grila rupta,iar a doua noapte fara ornamentele de plastic de pe plafon..
Nu mai cumparati piese "ciordite" ca intr-o buna zi va puteti trezi si voi intr-o asemenea situatie neplacuta..

alinush

15 Feb 2011, 09:38

Mi-a placut partea asta "sa mo*ra masa ca daca il prind ii rup mainile de la cot"...
Merg cu tine la afacerea asta, doar ca as completa cu ceva mai 18+ ...
Eu stiu un "melitian" care si-a cumparat propriul CD de masina de la "baieti". Acasa a vazut ca are si acte pe un aparat second hand :)
Daca esti jmeker, da-ti un cap in gura :)
ibiza - 1.4, 75 Cp, 2002 "blau oceanic"

bebitz

17 Feb 2011, 21:07

am avut si eu probleme in regie in bucuresti ( grile proiectoare smulse, buson de la rezervor smuls,nush cum, un prieten a ramas fara stergatoare)merita impuscati astia care fura
White Ibiza ;1.2 70 cp