Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

BoaBa
Subiect Autor

Re: Un Leon de la Craiova

14 Ian 2009, 15:56

Mult timp a trecut de cand nu am mai postat pe aici... Revin cu modificarile pe care le-a mai suferit leul:

Desi destul de tarziu, bara spate este acum una de FR completa. Zic completa pentru ca in prima faza cei de la service au uitat sa imi comande partea centrala gri, drept pentru care de pe 20.12 pana pe 9.01 am mers cu o mare gaura in bara :)) arata destul de amuzant... Poze nu am pentru ca masina e mult prea murdara acum si nu prea aveam ce sa va mai arat....

Schimbarea mai importanta si mai costisitoare a fost schimbarea playerului. Asa ca de craciun a primit un Alpine IVA-W505R ( http://www.*******.ro/produse/DVD_-_TV_Auto/ALPINE/IVA-W505R/ ). Pe viitor sper sa il completez pe acesta si cu modulul de navigatie pentru el... desi, nu stiu exact cand se va intampla. Ii facui si niste poze azi : Imagine Imagine Imagine Imagine

Mai urmeaza cat de curand vopsirea pleoapelor primite azi de la TIR :thumbleft: dar acestea as vrea sa le vopsesc numai dupa ce reusesc sa cumpar si o grila fata... Momentan astept raspunsuri de la mai multe persoane in legatura cu pretul.
Ultima oară modificat 14 Ian 2009, 22:04 de către Testosul, modificat 1 dată în total.
Motiv: Nu facem trimiteri catre magazine online.

crysu
the yellow one

14 Ian 2009, 16:58

frumos... frumos... astept sa il vad live ... :wink:
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

Almanika

14 Ian 2009, 17:46

BoaBa scrie:
Mult timp a trecut de cand nu am mai postat pe aici... Revin cu modificarile pe care le-a mai suferit leul:

Desi destul de tarziu, bara spate este acum una de FR completa. Zic completa pentru ca in prima faza cei de la service au uitat sa imi comande partea centrala gri, drept pentru care de pe 20.12 pana pe 9.01 am mers cu o mare gaura in bara :)) arata destul de amuzant... Poze nu am pentru ca masina e mult prea murdara acum si nu prea aveam ce sa va mai arat....

Schimbarea mai importanta si mai costisitoare a fost schimbarea playerului. Asa ca de craciun a primit un Alpine IVA-W505R ( http://www.be-loud.ro/produse/DVD_-_TV_ ... IVA-W505R/ ). Pe viitor sper sa il completez pe acesta si cu modulul de navigatie pentru el... desi, nu stiu exact cand se va intampla. Ii facui si niste poze azi : Imagine Imagine Imagine Imagine

Mai urmeaza cat de curand vopsirea pleoapelor primite azi de la TIR :thumbleft: dar acestea as vrea sa le vopsesc numai dupa ce reusesc sa cumpar si o grila fata... Momentan astept raspunsuri de la mai multe persoane in legatura cu pretul.

ce pret te-a costat navigatia sau dvd?si montarea?si de unde ai facut rost de plasticu acela care bagi dvd?
<Lumina Orange>Design by ALM

mirceamircea

14 Ian 2009, 18:07

Almanika scrie:
BoaBa scrie:

Schimbarea mai importanta si mai costisitoare a fost schimbarea playerului. Asa ca de craciun a primit un Alpine IVA-W505R ( http://www.be-loud.ro/produse/DVD_-_TV_ ... IVA-W505R/ ). Pe viitor sper sa il completez pe acesta si cu modulul de navigatie pentru el... desi, nu stiu exact cand se va intampla. Ii facui si niste poze azi : Imagine Imagine Imagine Imagine

ce pret te-a costat navigatia sau dvd?si montarea?si de unde ai facut rost de plasticu acela care bagi dvd?

Salut,

daca ai fi accesat link-ul pus de BoaBa (http://www.*******.ro/produse/DVD_-_TV_Auto/ALPINE/IVA-W505R/ ) ai fi observat ca pretul este de 3.624,90 RON (36.249.000 lei vechi)!
Ultima oară modificat 14 Ian 2009, 22:03 de către Testosul, modificat 1 dată în total.
Motiv: Nu facem trimiteri catre magazine online in posturi

Ex: Cielo '97 GLE

BoaBa
Subiect Autor

14 Ian 2009, 19:24

Almanika scrie:

Exact cum a zis si mirceamircea pretul dvd-ului a fost cel trecut de pe site. Masca din plastic mi-a comandat-o tot cel care mi l-a si adus respectiv montat. Ea se poate lua deasemenea si de la orice dealer. Eu am dat pe ea 80 de ron (800 de mii) nu stiu daca acealasi pret este si la reprezentanta.
Montajul a mai fost 50 ron si asta in conditiile in care a fost ceva de munca pentru ca au trebuit trase din nou cablurile de la subwooferul din spate.

A, si momentan ce am instalat eu, este doar dvd-playerul fara navigatie. Are insa docking-station pt navigatie si se poate atasa ulterior.

crysu
the yellow one

15 Ian 2009, 00:52

Bogdan ... comenzile de pe volan merg ?
Imagine

BoaBa
Subiect Autor

15 Ian 2009, 13:19

crysu scrie:
Bogdan ... comenzile de pe volan merg ?

Ar fi mers daca as fi avut :) era nevoie de un mic adaptor (pretul lui nu era mare) si mergeau ok.

BOGY26
Bogdan

20 Ian 2009, 20:34

Arata super bine navigatia... :)

crysu
the yellow one

20 Ian 2009, 20:52

BOGY26 scrie:

aaaaaa... parca nu avea navi ?
Imagine

BoaBa
Subiect Autor

20 Ian 2009, 21:38

crysu scrie:
BOGY26 scrie:

aaaaaa... parca nu avea navi ?

nu am modulul de navi momentan.

gabryell23

10 Feb 2009, 15:01

Referitor la jante, poti sa-mi spui ce ET au 35 sau 48? daca ai pe 35 iti atinge aripa? ai modificari la suspensie? jante ies mult inafara? merci mult.
Seat Leon 1P 1.9 TDI

BoaBa
Subiect Autor

10 Feb 2009, 19:08

gabryell23 scrie:
Referitor la jante, poti sa-mi spui ce ET au 35 sau 48? daca ai pe 35 iti atinge aripa? ai modificari la suspensie? jante ies mult inafara? merci mult.

ET 35

Modificari la suspensie nu am, sunt cele originale de la seat, pachetul de suspensie sport.
Ies putin in afara masinii. Mi s-a intamplat 1 singura data, sa iau o groapa mai mare si atunci am auzit ca a lovit cauciucul aripa fata.

Uite si niste poze poate iti faci o idee de cat de mult ies: Imagine Imagine

gabryell23

10 Feb 2009, 21:00

merci frumos. sunt niste jante superbe sa le stapanesti sanatos si fara evenimente.
Seat Leon 1P 1.9 TDI

liq

18 Feb 2009, 19:42

super tari jantele, sa le stapanesti sanatos,ai grija de ele mai ales la gropi, am vrut sa mi le achizitionez si eu la fel, dar am renuntat si mi am luat altele mai mari pe 18 cu ET 48.

mh_rms

18 Feb 2009, 19:51

Sanatoasa !! :)) e o fata ! :D si ca sa nu fiu off .. frumoasa navigatie.. felicitari ! :)
Duuuuuuude ! :D Follow me ! .. if you can :)

Seat Leon 1.9 TDI