Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Cosmin
Admin
Subiect Autor

Vand volan FR pt. Leon 1P, Altea / Toledo 5P, Ibiza 6L

10 Feb 2011, 10:41

Vand volan cu comenzi audio de pe echiparea FR, piele perforata si cusaturi gri, cu logo FR.

Volanul e in perfecta stare, nu e zgariat, nu prezinta luciu (eu conduc doar cu manusi, inclusiv vara), butoanele nu sunt zgariate, infundate etc..

Se potriveste le urmatoarele modele de Seat:
Leon 1P (mai putin facelift), Altea / XL / Freetrack 5P (mai putin facelift), Ibiza / Cordoba 6L (pana la anul de fabricatie 2009).

Imagine

Produsul a fost cumparat de la PBV2, vine insotit de factura in ambalajul original. Pret la dealer: aprox 1.400 de lei acum (eu l-am cumparat cu 1.200). Pretul meu : 750 de lei. Negociabil (putin), transport prin curier inclus.

La cerere si contra cost, pot asigura si montaj.

Cateva aspecte legate de functionalitate si montaj:

- Pt. Leon / Altea care au avut comenzi pe volan din fabrica, nu e nici o problema. Pur si simplu se inlocuieste volanul, nu trebuiesc facute alte modificari / setari / recodari.

- Pt. Leon / Altea care NU au comenzi pe volan din fabrica
Pe langa volan, mai e nevoie de urmatoarele piese:
- electronica de pe coloana de directie. Pret la dealer : 680 de lei. Pretul meu 350 de lei.
- cablaj airbag. Pret la dealer: 158 de lei. Pretul meu: 80 de lei.

- Pt. Ibiza / Cordoba
Pe langa volan, mai e nevoie de urmatoarele piese:
- airbag sofer compatibil cu volanul. Pret la dealer: in jur de 1.900 de lei. Pretul meu: 900 de lei, negociabil.
- cablaj airbag. Pret la dealer: 158 de lei. Pretul meu: 0 lei, daca se achizitioneaza si volanul si airbagul.

Pret componenete "la pachet":

- Volan: 750 de lei
- Volan + electronica coloana directie + cablaj airbag: 1.100 de lei. (pt. masinile ce nu au avut comanzi audioa din fabrica)
- Volan + airbag + cablaj: 1.550 de lei. (pt. Ibiza / Cordoba)
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cosmin
Admin
Subiect Autor

Re: Vand volan FR pt. Leon 1P, Altea / Toledo 5P, Ibiza 6L

10 Feb 2011, 13:50

Inca o mentiune..

Pt. masinile care nu au avut volan cu comenzi din fabrica...
Daca se achizitioneaza si maneta de semnalizare cu comenzi pt. cruise control (nu am asa ceva de vanzare, dar sunt la dealer / dezmembrari / ebay), la cumpararea pachetului volan + electronica coloana de directie + cablaj airbag ofer GRATIS montajul volanului, setarile pt. senzorul G85, activarea si setarea sistemului cruise control.

Deci practic, cu 1.100 de lei plus pretul manetei (cam 300 de lei) puteti avea comenzi audio pe volan si cruise control, plus volan piele perforata cu logo-ul FR.
Imagine

Cosmin
Admin
Subiect Autor

Re: Vand volan FR pt. Leon 1P, Altea / Toledo 5P, Ibiza 6L

11 Feb 2011, 13:32

Volanul s-a vandut, impreuna cu electronica de coloana de directie si cablaj airbag.

Imi pare rau pt. toti care mi-ati scris mesaje, nu va mai raspund la fiecare in parte (carora n-am apucat sa o fac).

Data viitoare, cine stie, poate veti avea mai mult succes :) Ordinea a fost:primul venit, primul servit.
Imagine