Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ARMIN
Subiect Autor

Re: Sfat achizitionare leon 1P 2.0 TDI DSG

14 Feb 2011, 21:41

Am renuntat la masina in cauza din mai multe motive subiective si obiective. Printre altele nu prea imi place kitul JD, prefer oricand FR, interiorul nu era punctul forte al masinii, jante pe 19 pentru folosirea zi de zi a masinii e cam mult...eu acum am pe 18 si e maxim din punctul meu de vedere pt romania

DECI caut un FR

ned75

04 Mai 2011, 18:29

salut!am si eu un seat din 2008 2.0 tdi,103 kw,dsg,cod motor bmm,nerulat in tara, adus din olanda.l-am luat in februarie 2010 la 74000 km(am luat-o de buna)si am facut eu 12000 km cu ea si pot spune ca masina e super in comparatie cu loganul pe care l-am avut(1.6,90 cp),poate suspensiile cam tari la drumurile noastre dar pe autostrada se comporta excelent.singura grija care o am este ca nu stiu daca sunt km reali, caz in care ar trebui distributia schimbata si uleiul din cutie deoarece din cartea service nu reiese daca s-au schimbat.in rest masina e ok si o recomand.o seara placuta tuturor! :drive :drive

cosminidis

05 Mai 2011, 09:58

@ned75: nr de km reali se poate citi din cutie (nu stiu daca si cu VCDS-ul sau nu, Cosmin ne poate spune asta). In orice caz, la achizitie trebuie schimbate toate lichidele si filtrele just in case.
Am o intrebare: poti sa imi spui te rog daca la tine se aude si se simte un clanc in podea cand esti in D si te apropii de semafor, cand mai are putin si se opreste? Adica un clanc la decuplarea cutiei... Si la fel, poti sa sa imi spui daca face clanc cand treci din N in D (mai ales cand e rece, dimineata)? Serviceul zice ca "toate face asa", sunt curios daca asa este.
Limba română: terms of use - http://diacritica.wordpress.com/2009/08/10/limba-romana-terms-of-use/

Seat Leon Style 1P 2.0 TDI CR (CFHC) DSG 140 CP Crono Yellow
Seat Leon Style 5F 1.2 TSI 110 CP Tornado Red